Samy Naceri 

Saïd Naceri

8,3
3 275 ocen gry aktorskiej
Samy Naceri
Sami Naceri urodził się 2 lipca 1961 roku w Paryżu (Francja). Ze strony ojca ma algierskie pochodzenie. Jego matka jest Francuzką, pochodzącą z Normandii. Karierę filmową rozpoczął na przełomie lat 80. i 90. od małej roli w filmie "Rewolucja Francuska". W 1991 roku po sześciu miesiącach kursu aktorskiego, w fundacji Borisa Viana, Naceri dostał rolę molierowskiego Don Juana, w teatrze Compagnie des Tertres. W 1995 roku zagrał rolę w "Rai", obrazie nagrodzonym na festiwalu w Locarno. 

W 1997 roku Luc Besson powierzył mu rolę taksówkarza Daniela w filmie "Taxi", która przyniosła mu sławę. Naceri występował potem jeszcze na deskach Theatre de l'Entrpot, następnie zagrał w produkcji Claude'a Lelouch "Une pour toutes". Kolejnym przełomem w jego karierze była rola w filmie "Dni chwały", za którą otrzymał Złotą Palmę w Cannes.

Od 2005 roku jego żoną jest aktorka Marie Guillard, z którą ma syna Juliana.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 lipca 1961

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 183 cm

Złota Palma
Zdobył Złota Palma, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Marie Guillard (od 2005), syn Julian (ur. 1995)
W styczniu 2007 roku aktor został zatrzymany przez policję pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Podczas ostatniego festiwalu w Cannes wdał się w bójkę, w wyniku której sam został ranny.
Ma brata Bibi.
W 1995r. dostał na festiwalu w Paryżu nagrodę za najlepszą rolę męską w filmie Rai.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych