Eliza rozpoczyna pracę jako nauczycielka w wiejskiej szkole, gdzie zakochuje się w Stachu. Kiedy mężczyzna zostaje zesłany na przymusowe roboty do Niemiec, kobieta wraz z nowo narodzonym dzieckiem wyrusza śladem ukochanego.
Agnieszka niespodziewanie odkrywa, że jest w ciąży. Marcin wpada w panikę i znika. Piotruś towarzyszy siostrze przy porodzie i sam zaczyna marzyć o potomku.
Kiedy syn, którego zostawiła w dzieciństwie, zostaje porwany, była agentka specjalna Nina musi znowu użyć swoich zabójczych umiejętności, aby sprowadzić go do domu.
Historię franciszkanki, która podczas holocaustu podjęła się heroicznej misji ratowania żydowskich dzieci. Kierowane przez nią Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi ocaliło ich ponad 500.