Shawn Mendes 

Shawn Peter Raul Mendes

7,7
129 ocen gry aktorskiej
Shawn Mendes
Shawn Peter Raul Mendes przyszedł na świat 8 sierpnia 1998 roku w kanadyjskim mieście Toronto. Jest angielskiego i portugalskiego pochodzenia. Jego matka, Karen pracuje w agencji nieruchomości, natomiast ojciec, Manuel jest biznesmenem. Shawn wychowywał się w Pickering, w prowincji Ontario, gdzie uczęszczał do Pine Ridge Secondary School.

W 2012 roku zaczął nagrywać covery piosenek sławnych artystów i umieszczać je na kanale YouTube oraz serwisie społecznościowym Vine, gdzie szybko zyskał popularność. Wkrótce potem został zauważony przez Andrew Gertlera z wytworni Island Records, który zaoferował mu współpracę. Jego debiutancki singiel - "Life of the Party" znalazł się na liście Billboard Hot 100. W kwietniu 2015 roku wydał debiutancki album - "Handwritten", który znalazł się na 1. miejscu listy Billboard 200. Wkrótce potem nagrał utwór "Believe", który był singlem promującym film "Następcy", a następnie był supportem na trasie koncertowej Taylor Swift – "The 1989 World Tour". Na początku 2016 roku wystąpił gościnnie In a relationship Shawn Mendes since June 2019., a niedługo potem ogłosił,że wyrusza w trasę koncertową - Shawn Mendes World Tour, promując swój nowy album "Illuminate". Tego samego roku wystąpił w programie "Saturday Night Live".

Ponadto podpisał kontrakt z agencją Wilhelmina Models. W czerwcu 2017 roku, brał udział w pokazie Emporio Armani Spring 2018 w Mediolanie.  Wkrótce został został twarzą kolekcji zegarków "Fall Winter 2018-2019". Następnie rozpoczął współpracę z Calvinem Kleinem, Timem Hortonem oraz Roots Canada.

W marcu 2018 roku wydał singiel "In My Blood", zapowiadający trzeci album, a następnie współpracował z Khalid przy kolejnym utworze "Youth". Później wyruszył w kolejną trasę koncertową, podczas której grał na festiwalach muzycznych w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Wystąpił na telewizyjnym koncercie z okazji 92. urodzin królowej Elżbiety II. Następnie pojawił się w "The Late Late Show with James Corden", "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" i "CMT Crossroads". Później współpracował z kubańsko-amerykańską piosenkarką Camilą Cabello przy utworze "Señorita", który szybko stał się hitem. Wkrótce artyści zaczęli ze sobą randkować, co wzbudziło kontrowersje, jako, że ich związek jest chwytem reklamowym.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 sierpnia 1998

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 185 cm

Wydał następujące albumy:
- 2015 r.  - "Handwritten";
- 2016 r. - "Illuminate";
- 2018 r. - "Shawn Mendes";
- 2020 r. - "Wonder".
Ma młodszą siostrę Aaliyah.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Shawn Mendes urodził się 8 sierpnia, nie 8 września :)

Kiedy dotarła do mnie informacja, że mój idol wystąpi gościnnie w jednym z moich ulubionych seriali - oszalałam. Mega się z tego cieszyłam, że to będzie jego telewizyjny debiut, ale też miałam małe wątpliwości co do tego, jak mu pójdzie.
21 stycznia 2016 roku totalnie mnie zamurowało. To było coś WOW.
Mimika twarzy,...

więcej

Nie rozumiem dlaczego refren piosenki śpiewają oboje - Camilla i Shawn? Camilla jak rozumiem lubi gdy Shawn nazywa ją Senioritą. Ale co ma na myśli Mendes śpiewając „I Love when you call me Seniorita”? To ze lubi gdy jego sekretny kochanek nazywa go „Senioritą” podczas gdy ten zakłada damskie fatałaszki na upojną noc?

więcej

2 kwietnia 2019 Shawn Mendes przyjedzie na koncert do Polski :)
Tutaj więcej informacji:
https://www.alebilet.pl/bilety/shawn_mendes

Z całą pewnością można stwierdzić, że Shawn Mendes jest najprzystojniejszym chłopakiem na świecie, jedynie Andi Wellinger jest podobnie przystojny co on nikt inny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones