Taylor Swift I

Taylor Alison Swift

6,5
2 211 ocen gry aktorskiej
Taylor Swift I
Taylor Alison Swift przyszła na świat 13 grudnia 1989 r. Dorastała na farmie w Wyomissing w Pensylwanii. Muzyka była zawsze obecna w jej domu. Od najmłodszych lat śpiewała. Inspiracją dla niej była jej babcia ze strony matki, zawodowa śpiewaczka operowa. W wieku dziesięciu lat zaczęła startować w konkursach karaoke, występować na festiwalach, a nawet nagrywać dema w studiu nagraniowym. W wieku jedenastu lat odśpiewała hymn narodowy na meczu koszykówki przed tysiącami ludzi. Jednak dopóki w wieku dwunastu lat nie wzięła do ręki gitary i nie nauczyła się pisać własnych piosenek, nie zdawała sobie sprawy, że poprzez muzykę może przekazać kłębiące się w niej emocje dorastającej dziewczyny. Pewnego dnia jej występ w Bluebird Cafe przykuł uwagę Scotta Borchetta, weterana w przemyśle muzycznym, który planował otworzyć nową wytwórnię płytową. Po spotkaniu z Taylor wiedział już, że będzie jedną z pierwszych artystów, z którymi chciałby podpisać kontrakt. Jej debiutancki album, wydany 24 października 2006, pokrył się podwójną platyną, rozchodząc się w liczbie dwóch milionów kopii w samych Stanach Zjednoczonych. W 2008r. wydała swój drugi album 'Fearless'. Płyta odniosła wielki sukces, a Taylor została obsypana wieloma nagrodami. W 2010 r. do kin wszedł film pt. "Walentynki" w którym Taylor wcieliła się w postać Felici.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 grudnia 1989

miejsce urodzenia: Reading, Pensylwania, USA

wzrost: 180 cm

Teen Choice
Zdobyła 2 nagrody Teen Choice, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jej młodszym bratem jest Austin Swift.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2008 r. - odzież firmy l.e.i. dla sieci sklepów Wal-Mart, sieć sklepów Target;
- 2009 r. - gala MTV Video Music Awards 2009;
- 2010 r. - aparaty fotograficzne Sony, kampania społeczna propagująca picie mleka pt. "Got Milk?";
- 2011 r. - kosmetyki Covergirl, perfumy "Wonderstruck" sygnowane jej nazwiskiem;
- 2012 r. - gala MTV Video Music Awards 2012;
- 2013 r. - napój Diet Coke;
- 2018 r. - platforma telewizyjna DIRECTV NOW.
Wydała następujące albumy:
- 2006 r. - "Taylor Swift";
- 2008 r. - "Fearless";
- 2010 r. - "Speak Now";
- 2012 r. - "Red";
- 2014 r. - "1989";
- 2017 r. - "Reputation";
- 2019 r. - "Lover";
- 2020 r. - "Folklore", "Evermore";
- 2022 r. - "Midnights".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

j.w.

Przyznam, że dość długo nie słyszałem o tej dziewczynie, ale zmieniła to piosenka "Blank Space". Bardzo fajny, chwytliwy utwór, a Taylor nie tylko ma niezły głos, ale i zachwyca urodą w teledysku. Ma piękne oczy, usta, niebywale zgrabne i długie nogi. Pasowałaby do roli jakiejś femme fatale.

jezeli chodzi o jej zdolnosci aktorskie. zagrala, a raczej próbowała, tragicznie w walentynkach. niech lepiej nie zajmuje sie aktorstwem.

Ona nigdy nie miałą żadnej styczności z Disneyem (oprócz tego że gościnnie wystąpiła w jednym filmie i to juz wtedy jak była gwiazdą). W USA jest uznawana za jedną z największych gwiazd muzyki, sama pisze muzykę i słowa swoich piosenek czyli bezmózgiem raczej nie jest a ma do piero 20 lat. Zgarnia kupę nagród w tym...

...na pewno teledysk to mało reprezentatywna próbka umiejętności aktorskich- ale w WILDEST DREAMS moim zdaniem aktorsko wypadła lepiej niż młody Brudny Harry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones