Sheryl LeeI

Sheryl Lynn Lee

8,5
5 845 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sheryl Lee

Z tego co jest opisane w ciekawostkach można wywnioskować, że nie miała zbytniego nosa do ról. Większość co odrzuciła z wymienionych były przecież hitami.

Ally_McBeal__

Zakładając, że stałyby się nimi, gdyby tych ról nie odrzuciła.

bruno_braun

Dokładnie. A jest to wątpliwe, bo aktorka z niej tak naprawdę dość kiepska.

Lady_Lazaruss

Kiepska? Meine Boże, w Ogniu krocz za mną to oskarowa rola.

werty36

Oscarowa to być może tak, zważywszy na to, jakie role i filmy dostają Oscary w ostatnich czasach...przecież to nie jest festiwal prawdziwej sztuki, tylko typowo amerykański pokaz blichtru i ogólnych tendencji i mody w ich kinie. Najtrudniej jest zagrać coś subtelnie, mimiką, takie charakterystyczne, rozhisteryzowane role nie robią na mnie wrażenia. Sztuką to jest zagrać taką Adę McGrath w Fortepianie, jak zrobiła to Holly Hunter-samymi oczyma...A Sheryl Lee to najwyraźniej aktorka jednej roli, pasującej jakoś do niej, bo nie potrafiła wybić się grając później inne postaci.

Lady_Lazaruss

To już Twoja opinia że nie lubisz jej gry. Oskarowa czyli wybitna jak dla mnie ale nie omieszkałeś wpleść w to Oscarów i ich polityki albo trendów które tam dominują. Taaaak... a Harrison Ford pasuje do roli Hana Solo. Można zagrać dramat osoby na różne sposoby. Ja kupuję metodę Sheryl i jej emocjonalność, ekspresywne granie. Film sam w sobie skupia się na takim wyrażaniu historii. A co do zarzutu o histeryczność... Jeśli kobieta jest ekspresywna to nie oznacza to automatycznie histeryczności. Faktycznie, scena przy stole jest straaasznie "przejaskrawiona", kiedy widzę wyraz przerażenia na twarzy Laury wykrzywiony w terrorze pod wpływem zachowania jej ojca. Ta rola jest w przeciągu całego filmu zniuansowana i nie zagrana na jednej emocji czy to nie. A co do dalszej kariery Sheryl, różnie bywa i nie wiadomo w zasadzie czemu nie zrobiła kariery w Hollywoodzie, może ochodzi o wybór, może o role które jej proponowano, a może o zaszufladkowanie w roli Laury, któe było poza jej kontrolą i życzeniem. Czasami niektórzy aktorze nie chcą też robić dużej kariery. Podobnie jest z Kylem MacLahlanem. Agent Cooper częściowo zawarzył na tym jak go postrzegano potem i co mu proponowano.

werty36

Hmm, skoro to moja opinia, że "nie lubię jej gry", choć to zwykle wiąże się z tym, że wg. nas ktoś gra po prostu słabo...w każdym razie mogę odpowiedzieć - to tylko Twoja opinia, że jej grę lubisz i doceniasz, na jedno wychodzi. Dla Ciebie coś jest autentycznie, dobrze zagrane, a ja tam tych emocji nie widzę, dla mnie to sztuczne, stąd przypuszczenie, że może tylko to jakoś jej wychodziło i tylko to umiała zagrać, dlatego kariery nie pociągnęła. Jasne, są różne czynniki, to tylko dywagacje. W każdym razie mnie jej gra nie przekonuje i tyle, takie opinie zawsze są względne, to Ty zacząłeś dyskusję, która nie ma raczej szansy być konstruktywna, bo jest czysto subiektywna :)

Lady_Lazaruss

Zacząłem dyskusję bo się z Tobą nie zgadzam. A opinia że jest kiepską aktorką to już całkiem nadużycie szczególnie kiedy biorę pod uwagę scenę którą przytoczyłem w poprzednim komentarzu. Możesz nie kupować jej roli. Dyskusja jest konstruktywna chyba że konstruktywizm polega na braku różnicy zdań. Wszystko jest subiektywne kiedy rozmawiamy o sztuce i własnych odczuciach. Tak jak wcześniej pisałem, Kyle MacLahlan to też dobry przykład aktora który wielkiej kariery nie zrobił, ale wystarczy zobaczyć jak różnorodna jest jego gra w trzecim sezonie Twin Peaks żeby przekonać się o jego możliwościach. Możesz nie kupować i nie lubić kreacji Sheryl. Ale kiepskie aktorstwo zazwyczaj oznacza brak warsztatu a ten jest bardzo widoczny na ekranie i w wykonaniu tej aktorki.

werty36

Według Ciebie.

Lady_Lazaruss

No co za ignorancja nazwać ją złą aktorką, wystarczy obejrzeć scenę (usuniętą!) z wentylatorem, gdzie Sheryl gra samą twarzą co najmniej parę osobowości i robi to niesamowicie.

Lady_Lazaruss

Oczywiście możesz nie lubić tej aktorki, ale weź pod uwagę, że Lynch narzucił tu pewną konwencję, która ociera się o kicz, dlatego gra aktorów jest często celowo przerysowana. Fortepian i rola Holly Hunter to zupełnie inna bajka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones