Stanisław Brejdygant

6,8
1 182 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Brejdygant

Pominięcie dubbingu w serialu "Ja Klaudiusz" to poważny błąd. To było MISTRZOSTWO ŚWIATA Dzięki temu serial zyskał na atrakcyjności, Szkoda,że wersja DVD nie jest z dubbingiem Pana Stanisława.
Mirosław.

użytkownik usunięty
miroslawosowski1

I co z tego, skoro tego dubbingu już podobno nie ma. Spaliły się taśmy w TV, czy coś w tym stylu. I została tylko legenda....

użytkownik usunięty

Jak to dobrze, że ten komentarz się zdezaktualizował i mogłem bez problemu obejrzeć serial z dubbingiem, w którym Brejdygant stworzył kreację na miarę Oscara! Derek Jacobi i Stanisław Brejdygant stworzyli razem znakomity duet (chociaż obaj panowie pewnie się nie znali ;)). Pamiętam najbardziej scenę, w której Klaudiusz osądza Kasjusza Chereę, patrząc na tego zamachowca z wyrazem gniewu i potępienia na twarzy. I wtedy przemawia on głosem Brejdyganta... brak mi słów, by wyrazić, jak doskonale sprawdził się w dubbingu tego serialu p. Brejdygant! :)))

miroslawosowski1

Tak, to było prawdziwe mistrzostwo Pana Stanisława ale i wogóle twórców tego dubbingu. Nie sposób było odróżnic, że Klaudiusz w oryginale nie mówi... po polsku.

miroslawosowski1

Rzeczywście! Dopiero teraz skojarzyłem postać z "Klanu", oglądanego "raz na ruski rok" ze znakomitym poetą, reżyserem, scenarzystą, MISTRZEM dubbingu jakim jest Stanisław Brejdygant... I tylko żal, że w Polsce osoby o tak niepospolitym talencie dla kilku złotych muszą grywać w jakiś tele-srele... BTW - coś rzeczywiście jest z tym podkładem do "Klaudiusza", bo sam SB pisał z 10 lat temu do "Wyborczej" o braku taśmy z dubbingiem w zasobach TVP, a w wersji DVD są napisy (choć Jacobi i Blessed - hmm, nieźle wypadają w oryginale)

Maxec72

Forumową archeologię uprawię, ale warto.
Taśmy ponoć się znalazły i doprowadzono je do stanu używalności, ale jakoś nikt w TVP nie kwapi się, żeby ten dubbing gdzieś wyemitować. Także... lepsze to niż bezpowrotne zniszczenie, ale jednak nie do końca dobrze.

Daguchna

No to mamy wreszcie emisję legendy. Dwa lata temu dało się złapać 4 odcinki w necie. Teraz czas na całość :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones