Stanisław Bryliński

5,8
4 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Bryliński

Zna ktos Stanislawa Brylinskiego?Ma ktos jakies jego filmy?Slyszal ktos o nim???Bo ja nie :O

Bobey

I co w tym smiesznego, ze nic nie wiesz o tym aktorze? Urodzil sie w koncu 19 wieku, zmarl w latach 50-tych 20 w. Byl mezem Krystyny Feldman.

użytkownik usunięty
Lady_I__Black

Oczywiście widziałem powojenne filmy z jego udziałem czyli
"Załogę" Jana Fethke i "Miłość Chopina" Aleksanra Forda.
Nikt nie ma przedwojennych filmów w Brylińskim ponieważ wszystkie
zaginęły! Nie zachowała się żadna kopia :(

Bobey

Fragment z pewnego bloga i z książki T.Żukowskiego o aktorce, żonie Brylińskiego, starszego od niej o 30 lat:

Bo Krystyna Feldman była przez całe swoje długie życie osobą głęboko wierzącą i mocno związaną z Kościołem. Nawet kiedy wzięła tylko ślub cywilny (jej mąż był rozwodnikiem) i nie mogła przystępować do komunii, chodziła na mszę świętą, a po latach odczytała ten związek jako dar od Boga.

“Przecież można powiedzieć, że w sensie duchowym uratowałam tego człowieka, bo wyciągnęłam go z alkoholizmu. On był wspaniałym, bardzo dobrym człowiekiem i świetnym aktorem. Pan Bóg najlepiej wie, co robi. Pewno mnie przez to przeprowadził, żeby mnie tak szalenie potem ugruntować i żebym po tym wszystkim potrafiła się cieszyć, że mogę tak głęboko powrócić do Kościoła. I to mi szalenie pomogło w życiu.”

Treh

żadnego ślubu Feldman i Bryliński nie wzięli, bo rozwód Brylińskiego nigdy nie doszedł do skutku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones