Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

Hej, mam takie pytanie - którą z adaptacji filmowych "Miasteczka Salem" uważacie za lepszą? Pierwszą z 1979? Czy drugą z 2004 ?
To ważne, dzięki za wszstkie odpowiedzi :)))

katie001

Hej, ja oglądałem tylko tą pierwszą i bardzo mi się podobała, ma klimat. Nie sądzę aby ta nowa była lepsza, to mało prawdopodobne. Dziś kręci się zwykle płytkie, efekciarskie remaki, Poza tym obe Hooper jest gwarancją filmu:)

katie001

Zdecydowanie ta pierwsza wersja z 1979 . Były momenty gdy naprawdę przechodziły mnie ciarki.

katie001

Trudno powiedzieć widziałem obie wersje ale ciężko porównywać filmy które powstały w odstępie 25 lat. Myślę że obie mają coś w sobie, a jakbym miał wybierać którą z wersji zobaczyć jeszcze raz to chyba zdecydowałbym się na nowszą wersję. W starszych filmach jest kilka elementów które mnie troszkę drażnią, niestety technika kręcenia filmów i dostępna technologia ustępowała obecnej. Niestety nie czytałem jeszcze książki i myślę że po jej przeczytaniu moja ocena byłaby dokładniejsza, mógłbym wtedy porównać zgodność z orginalną wersją postaci, miejsc i wydarzeń.

katie001

obie wersje sa słabe,jest co najmniej dwadzieścia lepszych ekranizacji KINGA...(wypisałem swoje typy w innym temacie,dotyczacym ekranizacji....0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones