Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 996 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Bo oglądałam ostatnio "mroczną połowę' i stiwerdziłam, że to już chyba 10-ty film z tym motywem na podstawie jego powieści :P

Xandria

Miasteczko Salem - tak
misery - tak
Lśnienie - tak
komórka - autor komiksów
desperacja- nie
zielona mila - nie
skazani na shawshank - nie
Carrie - nie
Christine - nie

tacyssup

Z tych co oglądałam to jeszcze
-1410
-sekretne okno
-mroczna połowa

Czyli przynajmniej 6:)

Xandria

Do tego jeszcze conajmniej opowiadania "Wielki Kierowca" oraz "Ciało" (na podstawie tego ostatniego nakręcono film "Stand by me")

piotrekmarekgiza

Więc chyba 'pisarz' to ulubiony motyw książkowy Pana Stephena:)

Xandria

Bez pisarza
1. Christine
2. Dolores Claiborne
3. Cujo
4. Skazani na Shawshank
5. Carrie
6. Pod kopułą
7. Sklepik z marzeniami
8. Wielki marsz
9. Cmentarz zwierząt
10. Desperacja
11. Miasteczko Salem
12. Chudszy
13. Pokochała Toma Gordona
14. Zielona mila
15. Zdolny uczeń (opowiadanie)
16. Metoda oddychania (opowiadanie)
17. Podpalaczka
To i tak nie wszystko

użytkownik usunięty
Xandria

Nie jest to pisarz najwyższych lotów, proszę Szanownej Pani. Ot, lotna, przyjemna niekiedy literatura do pociągu. Pozdrawiam serdecznie.

Też tak myślę. Nie jestem jakąś wielką fanką czy coś.

Xandria

Ale do ulubionych dodałaś. :)

I dla tego dałeś 1. Weź się nad sobą zastanów, bo albo jesteś hejterem albo idiotą. Nie uważasz, że człowiek, który jest uważany za mistrza horroru, który ma tak wielki wkład zarówno w literature jak i film, zasługuje na, nie wiem, chociaż jakieś 5 oczek ?

extranick

Ty jesteś debilem, który chapnie po samo gardło wszystko, co mu zasugerują trendy. Masz tego cwela w awatarku, więc uprawiaj swoje spuszczalskie wpisy na swoich blogach a nie tu.

dance_macabre

Jakie trendy ? Nie wiem o co ci teraz chodzi. Według mnie ocena 1 jest krzywdząca. A mam lepsze rzeczy do roboty niż prowadzenie blogów.

extranick

Chodzi mi o zdanie: "człowiek, który jest uważany za mistrza horroru". Tzw. opinie przewodnie i ludzie, je przejmujący, stanowią dla mnie poziom poniżej poziomu fekaliów. Dla mnie też King to tandeta do poczytania na wycieczce, a nazywanie go człowiekiem filmu to nieporozumienie.

dance_macabre

Jeśli chodzi o horror w literaturze to on obecnie jest mistrzem. Spójrz ile filmów powstało dzięki niemu, ile klasyków, a dwa są nawet w pierwszej 10 rankingu filmwebu (pewnie powiesz, że ten ranking ma małe znaczenie)

extranick

A co mają do rzeczy ekranizacje(swoją drogą kiepskie u niego)? Inteligencją jak widać nie grzeszysz. Trzeba być naprawdę gimgównem i szczylem, by podniecać się jakimiś rankingami i nazywac kogoś mistrzem, bo literatura to subiektywna sprawa. Choć tego typu gnioty nie umywają się do jej miana.

dance_macabre

Wydaję mi się, że trzeba być tolerancyjnym i jeśli ty gustujesz w ambitnych książkach, czy filmach, to nie powinno powodować, że ich inne odmiany oceniasz na 1. To że King jest wybitną postacią horroru, to jest pewne, więc myślę, że trzeba to docenić i nie można go uważać za nieporozumienie. Btw to ciekawi mnie, co przeczytałeś z dorobku tego autora, jeśli można wiedzieć...

extranick

Aha, czyli kolejna porcja tekstu z przesłaniem "tak jest, bo tak, bo to jest akurat pewne, że tak".

dance_macabre

Kolejny troll :D

dance_macabre

Hahahh to nie przypadek.

Xandria

I co w tym dziwnego, pisze o tym o czym ma pojęcie. Może tworząc niektóre postaci inspiruje się samym sobą. A tak wgl, to jaka większość ? Podaliście 4 ksiązki i 4 obowiadania. Gdzie tu widzisz większość ;)

Xandria

Też to zauważyłam, sporo jest tego motywu pisarza. Jeśli chodzi o książki (niektóre sfilmowane, inne pewnie będą) to jeszcze:
Historia Lisey - mąż głównej bohaterki,
Regulatorzy - występują tam postaci z Desperacji, więc jest i Johnny Marinville,
To! - główny bohater,
Misery - j/w i sporo opowiadań, np. 1408, Ostatnia sprawa Umneya, Edytor tekstu czy Ballada o celnym strzale.

Xandria

Proponuję "Stephen King Drinking Game" Można się nieźle "zabawić" , he he :D

http://sbkmulletman.deviantart.com/journal/The-Stephen-King-Drinking-Game-We-All -Float-220514792

Xandria

Pisarz, stan Maine, Castle Rock, stare piosenki (często Bruce Springsteen), dużo bluzgów, opisy scen sexu dosyć dosłowne....Żony są u niego też bardzo do siebie podobne- niezwykle inteligentne, naturalne, sprawiedliwe i partnerujące mężowi. Tak King ma swój bardzo charakterystyczny styl ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones