Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

przepraszam, że spamuję w sumie nie na temat, ale pomyślałam sobie że tutaj pewnie sporo osób zna się na rzeczy.
Możecie polecieć mi jakies dobre horrory / filmy okołohorrorowe, w których nie jest od początku oczywiste źródło zła/niebezpieczeństwa? żaden nawiedzony dom, wampiry, szatan, psychopata, ale np. jakieś tajemnicze wydarzenie, miejsce itp. tak - że nie wiadomo o co chodzi, a bohaterowie zadają sobie nadrzędne pytanie "what the fuck is going on here??" Jak np. Kingowe Langoliery, a i pewnie sporo innych, no choćby Mgła.
podam kilka innych przykładów:
- Cube
- Wydarzenie (nie jestem pewna czy taki był tytuł) gdzie ludzie pod wpływem niewiadomego impulsu zaczynają bez przyczyny popełniać samobójstwa
- serial Flash Forward - cała ludzkość w jednej chwili traci przytomność na 2 min. 17 sek. i doświadcza wizji tego samego momentu, który nastąpi sześć miesięcy później
- Dead End - motyw niekończącej się drogi przez ciemny las, która donikąd nie prowadzi, a uczestnicy podróży po kolei umierają kiedy zjawia się tajemniczy czarny samochód

chyba starczy, czekam na Wasze typy, jeśli jakieś macie. z krótkim opisem ale bez spojlerów. pozdrawiam :)

pani_kracy

"Blair witch project" i "Księga cieni:Blair witch project 2"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones