Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 679 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

Jest to według mnie najlepszy reżyser na świecie.

yetikd

Nie tylko według ciebie, ja też tak uważam :)

yetikd

Gdyby nie to, że jest żydem, nie odniósłby takiego sukcesu, zawsze to było magnesem na jego filmy tzn biedny poszkodowany, mentalnie niepełnosprawny reżyser żyd którego film trzeba oglądnąć i docenić w ramach poprawności politycznej. I jak było na początku "(Szczęki"), teraz zawsze na wieki wieków jedzie na tym "dopingu".

budyn_120

A co ty je@@ny antysemita

yetikd

Widzę, że brak ci argumentów i już uciekasz się do niecenzuralnego słownictwa. To jest oznaka słabości twojego umysłu i inteligencji innymi słowy jesteś prostakiem bez kolejki do własnego mózgu bądź dzieckiem który jeszcze nie dorósł do dyskusji face to face. Ja z takimi kwiatkami nie konwersuję.

budyn_120

Niee po prostu nie będę owijał w bawełnę . Co to za różnica czy powiem , że jesteś pomiotem bagiennym w taki czy inny sposób , szczerze mam gdzieś wolność przekonania ty masz swoje (ch@@owe) a ja swoje . Bezpodstawna krytyka jest gorsza od zwyzywania takiego plebsa ja ty :0

yetikd

Sam nie przepadam za Żyd... ale jego filmy są genialne z resztą pewnie żadnego nie obejrzałeś a pierd@lisz głupoty ... jeb@ny ignorancie .......

budyn_120

Sam nie przepadam za Żyd... ale jego filmy są genialne z resztą pewnie żadnego nie obejrzałeś a pierd@lisz głupoty ... jeb@ny ignorancie .......

użytkownik usunięty
yetikd

Szkoda, że prawie wszystkie"jego filmy" to nie jego filmy.
Scenariusze i koncepty stanowczej większości filmów które reżyserował nie należą do niego.

Po prostu nie jest autorem filmowym. Jak zresztą znaczna większość reżyserów amerykańskich... Niebycie scenarzystą umniejsza niby jego wirtuozerię reżyserską? Bzdura...

Taki chociażby Hitchcock też nie był (współ)autorem większości scenariuszy które przenosił na ekran, i co z tego?

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Nie wiem, czy bardziej dziwi mnie ranga głupoty zawartej w tym starym poście, czy to, że raptem 3 lata temu byłem jeszcze tak dużym durniem, żeby przypieprzyć się do Spielberga, ale nie do jawnego antysemityzmu "bystrzaków" w komentarzach.

:)

yetikd

Byli bardziej genialni np:
Bergman, Kurosawa, Tarkowski, Kubrick.

returner

Ale to bardziej wymagające kino. Trudniejszy odbiór powoduje, że mniej kompetentni widzowie dyskredytują tych autorów.

budyn_120

@ budyn_120
Mam krótki test. Proszę bez sprawdzania wymienić jednego reżysera z Izraela. A następnie odpowiedzieć sobie, czy samo bycie Żydem wystarczy.

GG06

Raymond Thierry Liebling urodzony w Paryżu. Natomiast Usrael nie istnieje, jest to tylko sztuczny twór zdemilitaryzowany za pośrednictwem Usa na terenie Palestyny

budyn_120

Wg. angielskiej wikipedii Polański urodził się już pod nazwiskiem Polański, wg. polskiej Liebling, więc nie wiem jaka jest prawda.

budyn_120

Tak samo jak ze Stevie Wonderem nagrywa kompletne bagno ale jest nie pełnosprawny więc nikt nie powie że jest do dupy

budyn_120

Według cb Szczęki były reklamowane "Oglądajcie bo nakręcił to żyd "

budyn_120

Pięknie napisane, a do tego prawdziwie.

yetikd

Może nie najlepszy,ale jeden z najlepszych,a co do tego,że jest Żydem-jakie to ma znaczenie,powinno się patrzeć na osiągnięcia,nie pochodzenie,płeć czy kolor skóry.To smutne,że wiele osób ocenia tak powierzchownie,nie próbując nawet zrozumieć innych ludzi.

Wera_135

No właśnie:(

yetikd

Chyba oglądasz tylko filmy ze stanów...

yetikd

Byl wybitnym razyserem do "szeregowiec ryan" po tym filnie widac wyraxnie schylek jego talentu.
Poza tym Spielberg nie byl autorem pomyslow/scenariuszy filmow ktote rezyserowal. Jezeli szukac rezyserow wybitnych bedacych autorami idei przenoszonych na ekran to wybitny byl Luis Bunuel.

yetikd

Najlepszy? Dzieciaku chory na głowę, znasz się na filmach jak papież na heavy metalu.

yetikd

Spielberg to zwykły przeciętniak, który po prostu dostaje dobry scenariusz i solidny budżet. Umie nakręcić sprawne, widowiskowe kino, ale gdzie mu do takich tuzów jak Kurosawa, Hitchcock, Kubrick, Lynch, Coppola, Leone, Scorsese czy Ridley Scott?

sebogothic

Trafne spostrzeżenia.

yetikd

Dobry reżyser, mógłby zrobić film o II wojnie, trochę zapomniany ostatnio od 7 lat. Pozdrawiam

yetikd

To nie jest taka jednoznaczna kwestia. Pewnie, że to w zupełności zrozumiałe ,że niektórzy mogą uważać go za najlepszego, dał do tego niemało powodów. Ale ja absolutnie nie uznałbym go za najlepszego.

Na pewno łatwo go ochrzcić mistrzem kina przygodowego. Jednak uważam, że i tu są od niego lepsi, mówię o tych, którzy tworzyli filmy z niestandardowym klimatem (np. „Excalibur”) czy poważniejsze (np. „Lawrence z Arabii”). Nawet, gdy mówimy o kinie zupełnie bezpretensjonalnym, można znaleźć lepsze pozycje, a mi w takich filmach Spielberga nieco przeszkadza ten familijny, ugrzeczniony ton. Z kolei przykład „Szczęk” pokazuje, że być może mógłby zostać królem horrorów, i szkoda, że nie poszedł w tym właśnie kierunku.

A jak mówimy o dramatach, zaczyna być gorzej. W tym gatunku wyłazi moim zdaniem rzecz, która jest największym mankamentem twórczości Steviego – postaci w jego filmach są raczej przeciętne, a wyjątki są wybitnie rzadkie. Pół biedy, że ten reżyser wszystko w swoich filmach wykłada na tacy, czy że często ilość patosu jest trudna do strawienia; gorzej, że on często nie ma nic ciekawego do powiedzenia, jego „morały” to to samo, co można znaleźć w każdej politycznie poprawnej propagandzie. A problem pogłębia fakt, że często w dramatach Stevena właśnie ten „morał” jest ważniejszy od samych postaci i w efekcie czasem nie jest łatwo wejść emocjonalnie w film.

Problem z jego filmami doskonale obrazuje „A.I. Sztuczna inteligencja”. W tej historii jest potencjał na bardzo ciekawą, wzruszającą opowieść. Nawet momentami Spielberg daje radę wydobyć z niej poetyckość, czy zaangażować widza emocjonalnie. Ale musiał przypodobać się szerokiej publice, uprościć cały komunikat filmu, nadać produkcji familijny ton – który pasuje tu jak pięść do nosa. Ostatecznie, zamiast humanistycznej przypowieści zrobił coś, czemu bliżej do pospolitego feel good movie.

I żeby nie było, że skupiam się tylko na krytyce Spielberga – uważam, że to znakomity reżyser, potrafiący rewelacyjnie inscenizować, nadawać swoim filmom klimat, oraz, przede wszystkim, fantastycznie budować napięcie (w tym pewnie przebijał go Hitchcock, ale ilu jeszcze?). Niestety, najwyraźniej zależało mu głównie na kasie i popularności, a u schyłku kariery – na wizerunku szacownej, poprawnej politycznie legendy kina. Gdyby nie to, być może mógłby osiągnąć jeszcze więcej.

yetikd

No, lepszy niż jakieś miernoty typu Nolan i Tarantino ale to ciągle za mało.

użytkownik usunięty
yetikd

Oj tak uwielbiam go w każdym gatunku się sprawdza według mnie

yetikd

Fakt, jego filmy są dobre, ale bez przesady. Nie przyznawajmy od razu takiego tytułu.

yetikd

Za park jurajski 1993 i zaginiony ny świat jurassic park 1997 go kocham gbyby byl kobieta ozenil bym sie z nim za reszte filmów tez szczeki czy et ale za 2 czesci parku jurajskiego Mistrz

yetikd

Za mocno Cię zjedli jak w szczekasz przegryźli :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones