Sylwester Latkowski 

3,7
180 ocen pracy reżysera
Sylwester Latkowski
Urodził się w 1966 roku w Elblągu, gdzie pracował kolejno jako konstruktor, wychowawca, nauczyciel fizyki i języka polskiego. Kierował kilkoma firmami prywatnymi, wydawał pisma lokalne, zajmował się konsultingiem, reklamą i marketingiem. Świadcząc usługi dla firm w kraju i zagranicą, prowadził dla jednej z partii kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. Wiele podróżował, w Polsce bywał rzadko. Kilka lat przeżył jako człowiek "wyjęty spod prawa" i kilkanaście miesięcy spędził "za murem".
Jest autorem filmów: "To my, rugbiści", "Blokersi", "Pub 700", "Gwiazdor", "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku", "Klatka", "Śledczak" oraz teledysków i reportaży telewizyjnych. Zajmuje się także pisaniem powieści i scenariuszy. Jako wolny strzelec para się dziennikarstwem. Współprodukuje filmy i wydawnictwa fonograficzne.
W roku 2001 wydawnictwo Słowo/Obraz/Terytoria opublikowało jego książkę "Pamiętam jak...", która otrzymała wyróżnienie Fundacji Kultury za prozę w konkursie "Promocja najnowszej literatury polskiej". Film "PUB 700" został uznany na Festiwalu w Kazimierzu 2002 za Najlepszy Dokument. Sylwester Latkowski otrzymał wyróżnienie AS EMPiK-u 2001 za Wydarzenie Roku - film "Blokersi".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 lipca 1966

miejsce urodzenia: Elbląg, Polska

W sierpniu 1998 roku został skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności  za wymuszenie rozbójnicze. Wyszedł w 2000 roku po 17 miesiącach odbywania kary.
30 sierpnia 2007 roku miało miejsce zatrzymanie polityka Janusza Kaczmarka w mieszkaniu reżysera, które nagrał telefonem komórkowym.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych