Teresa Tuszyńska

Teresa Janina Tuszyńska

8,3
1 993 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Teresa Tuszyńska

o cudownej uroczej twarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

orys

masz racje, absolutnie piekna, az nierzeczywista. ogladajac "do widzenia, do jutra" zatrzymywalem obraz by na nia popatrzec, nie mozna oderwac oczu od jej twarzy...

rSmo

http://www.filmpolski.pl/z1/99o/8399_1.jpg na tym zdjęciu jak dla mnie najpiękniejsza kobieta, którą widziałam.

rSmo

dodam że miała też niespotykaną dziś elegancję grację naturalność i niewinność, a poza tym wszystkim, grała. szkoda że dziś nie ma w polskim kinie takich piękności, kariera murowana.

orys

Piękna kobieta, szkoda że tak szybko się umiera

orys

ładna, ale nie bajecznie piękna

orys

Piękna kobieta. Uroda niesamowita.

orys

bajeczna

orys

Właśnie tyle co dowiedziałem się o niej i zobaczyłem zdjęcie. Nie mogę wyjść z podziwu tym bardziej, że żyła w czasach, w których pojęcie operacji plastycznych czy zabiegów kosmetycznych było w Polsce nieznane. Zjawiskowe piękno. Delikatna, majestatyczna a zarazem eteryczna piękność. Chyba się zakochałem :(...

VegaS7

Dwa dni temu obejrzałem film Rozwodów nie będzie i ...wpadłem.Do końca seansu zastanawiałem się kim jest ta nieziemska piękność grająca w drugim epizodzie.Oglądając trzeci epizod z Zawadzką nie mogłem się już skupić...cały czas myślałem o tej dziewczynie z poprzedniego epizodu.Zastanawiałem się co to za aktorka,nigdy przedtem jej nie widziałem,kłęby myśli krążyły w mojej głowie...kim ona jest,jak wygląda teraz,czy żyje itd...Teraz już wiem więcej.Smutno się mi zrobiło gdy zobaczyłem że zmarła 16 lat temu.Czytając jej życiorys rownież miałem łzy w oczach.Nigdy, przenigdy nie widziałem piękniejszej polskiej aktorki.Ogromna szkoda że nie chciała grać w filmach i odrzucała propozycje z Francji czy USA.Wiem jedno,Teresa Tuszyńska wryła się bardzo głęboko w moją duszę....nigdy w życiu jeszcze żadna aktorka tak na mnie nie zadziałała...Piękność z najskrytszych snów...

disco_man

Podobnie zachwycali się nią ludzie już w latach 60. Do redakcji czasopism przychodziły listy z miłosnymi wyznaniami. Oglądając po latach Teresę Tuszyńską można zgodzić się z autorem amerykańskiej recenzji z początku lat 60., że to "najbardziej zachodnia z polskich aktorek" . Jej styl nie zestarzał się. Sekret w tym, że nie odtwarzała swoich postaci. Czuła, utożsamiała się z każdą z nich. Przychodziło jej to niezwykle łatwo. Świetna aktorka.
Mam nadzieję, że już niedługo będzie okazja do jeszcze bliższego poznania i większego nagłośnienia tej niezwykłej postaci.

orys

Mi trochę przypomina Agnieszkę Chylińską ale nie z subtelności tylko z rysów twarzy.

czubajka_filmweb

Chylińską ? Nieee... No proszę Cię...

mirc

wg mnie podobna do Audrey Hepburn. Tylko Hepburn miala mniejszy nos

http://www.retrochicks.de/wp-content/uploads/2013/12/Audrey-Hepburn-Portrait.jpg

milenasy

a z polskich to
http://media.jastrzabpost.pl/wp-content/uploads/2014/06/olga_bo%C5%82%C4%85d%C5% BA-770x513.jpg

orys

Nastolatka, do kobiety dużo jej brakowało.

użytkownik usunięty
qqryqu

Najśliczniejsza kobieta XX wieku !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones