The Black Eyed Peas

The Black Eyed Peas to amerykański zespół pochodzący z Los Angeles. W jego skład wchodzi czworo muzyków: Will.i.am, Apl.de.ap, Taboo oraz Fergie.

Początkowo zespół nosił nazwę Atban Klann. Pod tym szyldem muzycy nagrali album. Niestety, materiał został odrzucony przez wytwórnię płytową. W 1995 roku zmienili nazwę na obecną, a w 1998 - wydali swój debiutancki krążek - "Behind the Front", który zyskał uznanie krytyków. Jedna z piosenek - "Joints and Jams" - stała się hitem i trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Bulworth." Druga płyta grupy ukazał się w 2000 roku i nosił nazwę "Bridging the Gap".

Przełomowym albumem okazał się "Elephunk" wydany w 2003 roku. W jego nagraniu uczestniczyła Stacy "Fergie" Ferguson, zastępując poprzednią wokalistkę - Kim Hill, która odeszła z zespołu w 2000 roku. Czwarty płyta The Black Eyed Peas, "Monkey Business", sprzedał się w ilości 295 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży.
Grupa Black Eyed Peas powstała w 1995 roku z formacji Atban Klann. Zadebiutowala albumem Behind the Front w roku 1998, razem z wokalistka Kim Hill , drugi album Bridging the Gap ukazał się w 2000, tym razem Kim Hill zastąpiła Esthero. Dopiero trzeci album Elephunk wydany w 2003 roku razem z Stacy Ferguson przyniosl upragniony sukces. W 2005 ukazał sie Monkey Business, najnowszy 4 album tego zespołu. Obecnie w skład The Black Eyed Peas wchodzą : Stacy Ann Ferguson, William Adams, Allan Pineda-Lindo i Jimmy Gomez.