Tiësto

Tijs Michiel Verwest

9,7
3 oceny występów osoby
powrót do forum osoby Tiësto
Dangeris

No to żeś mnie rozśmieszył do łez człowieku, akurat Tiesto poza byciem DJ'em jest też producentem, do tego świetnym, polecam Ci jego albumy: "Parade of the athletics", "Just be", "Elements of life", "Kaleidoscope", czy też jego alias Allure... Z tego co się orientuję to na tych wszystkich płytach są 'aż' dwa numery zapożyczone od innych, "Adagio for strings" i "Athena". Zastanów się, zanim coś napiszesz, no i przeczytaj definicję, kim wogóle jest DJ, zanim zaczniesz ich obrażać.

dada2201

"Adagio for strings"
Jedyny jego dobry kawałek.
Reszta to zmiksowane g*wno.

Dangeris

Tak sobie tłumacz "znafco". Weź no poprzyj jakoś swoje zdanie, to zaczniemy dyskusję, bo na razie to przynudzasz.

Dangeris

Adagio for strings to cover jakich wiele w dorobku tiesto, ja mam 2 albumy studyjne Tiesto oryginalne, gdzie są jedynie jego utwory... Pamietam jak na szkole policealnej "przyłapałem" kolege sluchajacego ISOS4, a on mowi Tiesto teraz leci - "rozwalil" mnie doszczetnie :D Polecam 2 plytową skladanke Magic Journey z najlepszymi trackami tiesto i coverami oraz remiksami. Brakuje co prawda paru kompozycji, ale swietnie pokazuje szeroki wachlarz jego mozliwosci, zwlaszcza w czasach jego swietnosci 2003-2009)

Dangeris

Prawda jest taka, że większośc osób, które krytykuje DJa Tiesto i innych producentów trance nie potrafiłaby nawet dennego remixu zrobic, nie mówiąc już o stworzeniu autorskich kawałków. Aby byc producentem EDM, trzeba nie tylko umiec wykręcic porządne brzmienia, co nie jest łatwą sprawą to trzeba jeszcze opanowac niezwykle trudną sztukę jaką jest mix. Nie chodzi tutaj o miksowanie, ale o rozplanowanie dźwięków w przestrzeni. Każdy producent trance cwiczy kilka lat nim nauczy się porządnie robic mix w swoim utworze. Więc bycie producentem nie jest takie proste.

A co powiesz o artystach popowych czy rockowych, których zapewne słuchasz? Co oni potrafią? Jeden śpiewa, drugi gra na gitarze, trzeci na perkusji, czwarty pisze denne teksty o niczym. Sami w pojedynkę by nie istnieli. Wszystkim popowym gwiazdeczkom (Rihanna, Lady Gaga itd.) podkład pod vocal robią producenci, których nie umieszcza się w nazwie utworu. To jest dopiero skur.........

Dangeris

Adagio for Strings to akurat przeróbka znanego utworu muzyki klasycznej. Tiesto ma na koncie wiele własnych autorskich kawałków. Wejdź se choćby na wikipedie i poczytaj o jego dokonaniach muzycznych. Nikt nie zrobił tyle dobrego dla muzyki elektronicznej tanecznej jak Tiesto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones