Til Schweiger

Tilman Valentin Schweiger

8,2
14 172 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Til Schweiger

Miejsce zbrodni. Witamy w Hamburgu (Tatort. Wilkommen in Hamburg), taki film dziś leci na tvp1 po wiadomościach o 20:25...

Shaker82

no właśnie oglądam, a opisu filmu brak hmm

Jakoobo

Znalazłem na WP na programie tv :
Policjant Nick Tschiller obserwuje mieszkanie, w którym przetrzymywane są małoletnie prostytutki. Pewnego dnia wychodzi poza zakres obowiązków i wkracza do lokalu. Daje jednej z dziewcząt komórkę, by mieć z nią kontakt. Nieoczekiwanie do domu wracają gangsterzy, dochodzi do strzelaniny. W jednym z bandytów Nick rozpoznaje dawnego kolegę z czasów, gdy pracował w służbach specjalnych. Puszcza go wolno. Wkrótce Tschiller zostaje oskarżony o użycie broni ze skutkiem śmiertelnym. Do tego niejasne jest powiązanie byłego partnera ze sprawą.

Shaker82

Bo to jest serial witamy w hamburg to tytuł odcinka a serial nazywa się Tatort.

Janznajomski

Sam jesteś serial. To jest film pełnometrażowy.

adiutant_zbigniew

Obrażasz mnie śmieciu?

Janznajomski

Już bez stresu panowie . Też szukam tego filmu bo prawie oglądam na TVP 1 a tu nie ma bo w bazie .

aga005

http://www.imdb.com/title/tt2347422/

Janznajomski

Co nie zmienia postaci rzeczy, że na FW go nie ma (nie pierwszy raz zresztą czegoś brakuje :P) - Jest tylko odnośnik do serialu z 1970-go. Tymczasem odcinek jest z 2013. Szkoda bo naprawdę warto obejrzeć. - Zaczynam wierzyć, że kino (i telewizja) Niemiecka przeszła metamorfozę...na lepsze.
Film ma rzeczywiście pełny metraż (91 min.).
Pozdrawiam.

kwadracik

Jest.

wazka16

Na FW nie ma :/
Til nie grał w odcinkach z1970-go. :P
A że serial przechodził różne koleje losu i jest współcześnie wznowiony to oczywiście wiem.

kwadracik

Patrz :komentarz niżej do autora tematu.Serial Tatort 1970-2014.Ten odc. jest na FW! <widzę,że macie problemy z zrozumieniem>

wazka16

I co z tego skoro nie ma tego w filmografii Tila

Janznajomski

Debil z kogo chyba z ciebie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Janznajomski

gościu po co wchodzisz na filmweb ? żeby obrażać innych ? kolo ci napisał, że to fabularny, a ty go obrażasz... jakbyś miał 15 lat, no chyba, że masz tyle... umówcie się na kawę, dajcie po strzale i tyle, niepotrzebnie tu agresję wylewasz...

Shaker82

jestem twoim gościem.

Shaker82

Jest w jego filmografii.Serial "Tatort".Season 1,Episode 865 "Willkommen in Hamburg".Serial jest z 1970 r.,ale trwa do dzisiaj (nie zauważyliście tego).Jak ktoś widział wczoraj ten film i chce wystawić ocenę to niech skorzysta z podanych danych.
PS.Wystarczyło poszukać.A wolicie się zachowywać jak dzieci (to do tych wyżej).

wazka16

O tym właśnie mówię a ten pajac Adiutant wyzywa od seriali, że sam nim jestem.

wazka16

Minęło ponad 5 lat od Waszej dyskusji, a sprawa nadal nie uporządkowana przez filmweb... I nadal nie mogę znaleźć tego "epizodu 865", zarówno w odcinkach serialu, jak i w biografii Tila... Możesz wskazać gdzie są te odcinki Tatorta ze Schweigerem???

Shaker82

http :// filmowo - rozmaicie. blogspot. com/ 2014/07/ miejsce- zbrodni-witamy- w-hamburgu. html - może się przyda, więc jako osobną produkcję z roku 2012 czy też 2013 (tu również widzę rozbieżności, a nie pamiętam roku produkcji po obejrzeniu filmu) warto go dodać, bo faktycznie widać tu niesamowitą rozbieżność i żaden odcinek serialu nie trwa prawie 2 godzin :) Pozdrawiam i nie kłóćcie się :) Napiszcie do reżysera ;) może rozwieje Wasze wątpliwości :)

Shaker82

Wznawiam temat. Właśnie obejrzałem na jedynce i jestem pod wrażeniem. Gdyby nie ten temat w życiu bym ie wiedział, że jest to traktowane jako odcinek serialu. Wydaje mi się jednak, że Tatort powinien być traktowany jako seria filmów. Tym bardziej, że są to pełnometrażowe części. Poza tym jak mam niby ocenić tą część z Tilem, skoro nie widziałem innych części serii (nie będę tego nazywał serialem) ?

chemas

A sorki można ocenić pojedynczą część serii, ale to i tak nie zmienia faktu, że dla mnie jest to bajzel.

Shaker82

Niema, bo go nie wpisano przez 2 lata. Proszę o wpisanie tego filmu [pełnometrażowego, fabularnego] - "Tatort: Willkommen in Hamburg" ("Miejsce zbrodni. Witamy w Hamburgu") i jego kontynuacji o rok późniejszej "Tatort: Kopfgeld" do filmografii Tila Schweigera. 2-3 lata to chyba dosyć czasu (2013, 2014) żeby to zrobić??? Dziś oglądałem "Miejsce zbrodni. Witamy w Hamburgu" i jest świetny (tak jak i drugi - "Kopfgeld") i nie ma nic wspólnego oprócz tematu i tytułu z serialem z lat 70-tych.
PS.
Może by tak Filmweb zaczął walczyć z "białymi plamami" ?

kkutz

A no właśnie

kkutz

no właśnie dzisiaj leciało to na TVP i to chyba była kontynuacja bo tytuł wg TVP brzmiał - "Miejsce zbrodni. Czas odwetu" z 2014 r. to pewnie jest to - Tatort:Kopfgeld ?

casa_filmweb

"Miejsce zbrodni. Czas odwetu" ("Tatort: Kopfgeld") to kontynuacja "Miejsce zbrodni. Witamy w Hamburgu" ("Tatort:Willkommen in Hamburg") i te 2 filmy (każdy po ponad 90 min) można oglądać oddzielnie choć są powiązane 1) wątkiem i 2) głównym bohaterem (Tilem Schweigerem). Gdyby T. Schweiger miał grać w serialu z lat 70. to... -:)))) Po prostu s ą to 2 całkiem niezłe, pełnometrażowe filmy w filmografii Tila Schweigera, których filmweb nie uwzględnił od co najmniej roku (wpisy).
W "Miejsce zbrodni. Witamy w Hamburgu" Schweiger jako policjant Tschiller osiada na stałe w Hamburgu i pracuje w tamtejszej policji. Wpada na trop mafii kurdyjskiej, zajmującej się przemytem/handlem ludźmi, narkotykami i zaczyna im "dokopywać". W kolejnym - "Miejsce zbrodni. Czas odwetu" kontynuuje swoją walkę z tą mafią a mafia wyznacza za jego głowę nagrodę, którą wypłaci każdemu kto go zabije - stąd 'Kopfgeld" (GłowaZeZłota). Policja z Hamburga jest aż podejrzanie 'spokojna' co wychodzi w "Witamy w H" i później w "Kopfgeld". Fajne filmy.

kkutz

co jak co ale w tej dwójce to bardziej by pasowało Serce ze złota a nie głowa, bo droższe było :P

casa_filmweb

Ale Geld to po niemiecku pieniądzę, a nie złoto. Złoto to tak jak w angielskim gold. Więc ten tytuł na pewno nie tłumaczy się tak jak jest wyżej napisane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones