Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
22 041 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Tak się zastanawiam czemu jeszcze nie dostał oscara za np. miasteczko halloween wątpie by 1993 byly lepsze filmy animowane niż tem;/
Albo teraz Gnijąca panna młoda jest nominowana i mam nadzieje, że mu się uda!

Czytałam, że ci od Oscarów ( :D ) nie przepadją Za Timem ktoś wie moze dlaczego???

Tears

"NbC" nie był nominowany, bo kategoria "Najlepszy film animowany" została wprowadzona dopiero od 2001 roku.

Tears

Kategoria dla filmow animowanych pojawila sie dopiero 2001 albo w 2002, nie pamietam.... :P

Tears

co do nielubności akedmii wobec Tima... nie są to potwierdzone informacje- więc nie pisz się na to, ale kobita od historii filmu, która mnie uczyła wspominała coś o jego niepochlebnych wywiadach na temat "starych pryków z akademiii". Ile w tym prawdy- nie wiem. Fakt, że jest outsiderem też pewnie ma swoje znaczenie, jak i to, że nie robi pod publikę ani dla popkultury- tylko w swoim stylu... ale to wciąż konkretów brak... jak znajdę coś na ten temat- to dam znać :)

Tears

co to OScara dla Burtona za "Gnijaca panne Młoda" to sie troskze obawiam mimo ze film starsznie mi sie podoba oglądałem"Latajacy zamek Houru" i byłem pod niesamowitym wrażeniem wieć może być cieżko ale za wkład jaki Burton włozył i czas moze być doceniony
POZDRAWIAM

gazdus_2

Moim zdaniem Burton powinien dostac Oscara nie koniecznie za Corpse Bride, ale za caloksztalt tworczosci :)

gazdus_2

powtórzę koloejny raz- w historii akademii żadko się zdarza, aby ktoś dostawał oskara w tej samej kategori w kilku zabliżonych latach- koleś od zamku dostał 2 lata temu... więc ja o zamek jestem spokojny... i obym się nie mylił. Zostają plastelinki... :D

jc_

to fakt że ządko sie zdarza ale jednak Chodzby Tom Hanks ale to całkiem inna historia a jak dostanął OScara "ROBOTY" to sie wkurwie na maxa;/;/;/

gazdus_2

HEHE o to się nie bój bo Roboty nie są nominowane a zresztą jakie ma szanse taki film sobie animowany z filmem robionym taką technką.

A W&G hm... jaki ma przekaz?? Chyba taki, że nie mutuj królików... hehe

A więc po tym co przeczytałam to jak Corpse Bride nie dostanie Oscara to uznam, że Burton miał w tym wywiadzie racje ;) hehe żartuje.

Za całokrztałt też powinien ostać;D

Tears

za całokrztałt dostanie z pewnością... i to za naszego życia, ale nie koniecznie za jego kariery (w przybliżeniu jakieś 25- 45 lat)... więc nawet nie czekam... skupie się na dniu dzisiejszym ;). A za całokrztałt- to za nowe patenty przy animacji poklatkowej i rotoskopingowej, za obudzenie ekspresjonizmu niemieckiego w kinie zeszłego wieku... no i za ogromny sukces komercyjny jego wielkiego "niekomercyjnego" dorobku...
i tak, jeśli słowa psorki są prawdziwe- moim zdaniem w wywiadzie miał rację... co nie zmienia faktu, że uwielbiam galę oskarową... ten klimat i te bezsenne noce- tego nic nie wróci ;D

jc_

oj przepraszam za pomyłke...Ale mam andzieje ze Tima doecnią wkońcu prace nad Ta bajką trwały dobre 10 lat:):):)

gazdus_2

Jak by to powiedzić? czuję się podle... i czemu do k... nędzy zawszę muszę mieć rację? normalnie jepany królik i plastelinki... no nic. Czekam aż mu dadzą pokojowego nobla- za co pytacie?! za to, żę ja nikogo nie zabiłem... to mu muszą dać... grrr...

jc_

Ech nie znaja się i tyle!
Jak mogli im przyznać nagrodę ???

Gnijąca jest 100 razy lepsza...
W W&G nima piosenek takiej suuper animacji i wogule....

ech... szkoda bo bardzo liczyłam na nią...

Burton też miał zawiedzioną mine;(

Tears

dziwisz się? wygrało- nie owijając w bawełnę- badziewie. Badziewie które fajnie się ogląda... ale to tak jak porównywać "Czas serferów" i Tarantino... niby można ale po co? Za to akademia wykazała się... zasobną kieszenią i politycznym nastawieniem. Twórcy WG łożyli na dom starószków- mają oskara... No nic, czekamy aż dinozaury wymrą...

jc_

ja w ogóle może temat przemilcze...bo jak dla mnie to sie Szanowna Akademia pogrążyła.....W&G?czy jakoś tak, maaatko....

Tears

Po prostu nie rozumiem kto wybierał wygranych, szkoda gadać, Burton miał taką szanse.. na stos z tym co wybrał Wallace&Gromita, szkoda słów szkoda słów!! Największy niedoceniony Oscarów 2006!

Ewelcia

w sumie, to nie powiem- spodziewałem się, że tak będzie. Żal mi tylko, że się nie wyspałem. Bo co ja mogę?

Tears

Tim miał taką szansę, ale czemu, czemu, CZEMU?!?! Takie niedopatrzenie, co to ma znaczyć? Wyraźnie akademia chciała, by na nią się pogniewać.
Z szokiem, złością i strachem pozdrawiam wszystkich zawiedzionych.

Tears

WHAT THE FUCK is going on? znowu nie dostał oskara?! no cóż bardzo mi przykro :( trzymałam za niego kciuki... :/ szkoda:(

Tears

Może akademia doceniła to jak W&G zosatł zrobiony, a wymagało to trochę pracy.

PS: Też liczyłem na Oscara dla Gnijącej..........

Rimmi87

ej... przegiołeś/łaś ;)... WG- niecałe 3 lata pracy- gnijąca ponad 10... Co tu doceniać? to nie jest najlepsza plastelinka jaka widziałem (technicznie) i to nie jest najlepsza plastelinka jaką widziałem (scenariuszowo), i to... ogólnie ;)

Tears

Mozna powiedzial jak z reklamy Gnijącej.. co do Oscarów: "zaszło śmiertelne nieporozumienie" ble :/