Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 611 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Najbardziej przereklamowany reżyser na ziemi (nie świecie).

Pontiac

Takie stwierdzenie to chyba przesada. Nie można mu odmówić wyobraźni i kunsztu w kreowaniu nastroju. Mało który z jego psychofanów jednak pamięta, że na dobry film składa się znacznie więcej elementów niż klimat i Johnny Depp. Mnie osobiście denerwuje faza na Nolana, którego lubię, ale do miana wizjonera i mistrza kina sporo mu brakuje.

Resvain

Co do Nolana oczywiście się zgadzam. Widać, ze ma potencjał, kręci niezłe filmy, ale żadne z nich nie powalił mnie jeszcze na kolana. Tak więc zachwyty nad jego osobą są przesadzone, bądź (mam nadzieję, bo mu szczerze kibicuję) jeszcze przedwczesne. Pozdrawiam ; )

Pontiac

no coz Burton ostatnio nie blyszczy i nie popisuje sie niczym specjalnym ale jego dziela sprzed 20 lat naprawde daja rade i to jeszcze jak. Uwazam, ze Sleepy Hollow to jedn z najlepszyc filmow jakie widzialam w zyciu- mnostwo symboliki, nawiazan do wielu kultu- niezly eklektyzm ale zrobiony z duza swiadomoscia i doza humoru. No i ta cala otoczka wizualna- majstersztyk, sztuczna krew, plene4r lasu- krolestwo wyobrazni...nie mowiac o swietnie wykreowanych postaciach, Deppa nie lubie i nie wspominam ale trza popatrzec na cala smietanke towarzyska zebrana w tym oraz w innych jego filmach...

Pontiac

zrobiłem sobie ostatnio powtórkę batmanów Burtona, wciąż uważam, że są lepsze od Nolanowskich.

Pontiac

najbardziej przereklamowany moim zdaniem jest Tarantino.

luckygirl23

Na filmwebie go nie znają (37. miejsce), ale rankingi na tym portalu są z dupy wzięte.

Pontiac

Zgadzam się, Jego filmy są niezłe, ale nie nazwałabym ich ambitnym kinem tylko raczej bajkami dla dzieci ;)

Lavendary

tylko ze Burton tworzy fantastykę wiec to są bajki ale nie powiedziałabym ze dla dzieci ;p.

luckygirl23

Te jego filmy nigdy nie będą dla dla osób powyżej 16 roku życia ;)
Może te co tworzył kiedyś jeszcze jako tako były ambitniejsze ale teraz....

Lavendary

a Ty nadal swoje ech....Powaga powaga powaga :).Zzero wyobrazni i odciecia sie od swiata realnego ;p

luckygirl23

Nie lubię fantstyki to fakt :)
Ale filmy Burtona to jednak można potraktować jako lekkie filmy które nie wymagają myślenia. Przyznam, że są niezłe, ale ja po prostu wolę inne kino. I dalej myśle że to co on tworzy nadaje się do Disney'a :)
Bo chyba sam przyznasz, że Alicja w krainie czarów to nie jest film dla odbiorców powyżej 18 roku życia tzn. da się to obejrzeć w każdym wieku, ale nie będzie to coś oszałamiającego
jego filmy są napakowane efektami specjalnymi i to wszystko :)

Lavendary

mam 26 a uwielbiam Jego filmy;p.Wiec wiek nie ma tu nic do rzeczy.

luckygirl23

zależy kto co lubi i tyle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones