Tobias Moretti 

Tobias Bloéb Moretti

7,4
638 ocen gry aktorskiej
Tobias Moretti
Podjął studia muzyczne w Wiedniu, później aktorstwo na Falkenbergschule. Po wyrobieniu sobie pozycji jako aktor teatralny, stał się znany szerokiej publiczności przez filmy takie jak "Piefke-Saga", "Workaholic", "Krambambuli" czy "Kommissar Rex".
W 1997 Moretti zdobył dyplom na akademii rolniczej. Od 1998 prowadzi w Insbruku własne gospodarstwo i zajmuje się hodowlą bydła.
Jego wykształcenie teatralne zaowocowało wkrótce wieloma angażami. W 1984/85 należał do Esemble na Bayrische Staatschauspielhaus w Monachium. W 1986 była to scena kameralna, na której Moretti święcił triumfy rolą tytułową w "Troilus i Cressida" Szekspira.
Poprzez rolę komisarza, Richie Mosera (1994-1997), w telewizyjnym serialu "Kommisar Rex" stał się ulubieńcem publiczności. Za nią to również otrzymał nagrodę Bayrische Filmpreis, Złotego Lwa, trzy razy Romy, Silver Tulip i w 1998 włoską nagrodę Telegatto, którą tego roku otrzymali również, obok Morettiego, Cher, Nick Nolte i Jean-Paul Belmondo.
Jego niespotykana wszechstronność jest wciąż podkreślana przez krytyków: "Również najwięksi zazdrośnicy muszą przyznać, że sukces Morettiego opiera się na solidnej pracy aktorskiej, uświęconej wysoką pozycją świecie teatru".
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 lipca 1959

miejsce urodzenia: Gries am Brenner, Austria

wzrost: 185 cm

żona Julia Wilhelm (od 31.08.1997), 3 dzieci: córka Antonia (ur. 1998), syn Lenz Valentino (ur. 2000) oraz córka Rosa Cäcilia (ur. 04.02.2011)
Zrezygnował z roli Adolfa Hitlera w filmie "Walkiria". Ostatecznie angaż otrzymał David Bamber.
Ma trzech młodszych braci – Tomasa, Cristopha i Gregora Bloéb.
Ukończył studia muzyczne kompozycji na University of Music and Applied Arts w Wiedniu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

On sam zrezygnowal z tej roli? Gral swietnie. Szkoda ze nie gral do konca serialu.

W bazie brakuje filmu z jego udziałem "Das Haus" z 2021r.

TOBIAS MORETTI TO TAKŻE MÓJ ULUBIONY AKTOR, NIESTETY JEDYNYM FILMEM Z JEGO UDZIAŁEM JAKI POSIADAM JEST "SEN O NOŻU". CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚC KUPIENIA W POLSCE JESZCZE INNYCH JEGO FILMÓW, CZY MA MOŻE KTOŚ FILMY Z TŁUMACZENIEM??

najlepszy aktor na świecie w każdej roli sprawdza się świetnie a najlepiej w komisarzu rexie kochamm... &lt;3 i wyspa skarbów i Józef z Nazaretu i wszystkie filmy lubię oprócz sen o nożu okropieństwo ale i tak jest mym ulubionym aktorem <3

najlepszy komisarz!!!!!!!...kolorowe lata 90.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones