Tony Chiu-Wai Leung

8,3
5 548 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tony Chiu-Wai Leung

Wielki aktor! To co pokazuje na ekranie to po prostu mistrzostwo. Wystarczy obejrzeć kilka filmów z jego udziałem, szczególnie polecam: "Hero", "Ostrożnie, pożądanie", "Dni naszego szaleństwa", "Chucking Express", "Infernal Affairs". Jak Kar Wai Wong jest moim ulubionym reżyserem, tak i on jest moim ulubionym aktorem!!!!!!!!!

Brum_Brum_

Tony Leung Chiu Wai i Kar Wai Wong to połączenie idealne <3

Brum_Brum_

Aktora uwielbiam, chociaż z aktorów chińskich bardziej lubię Lesliego Cheunga, ale Tony jest dla mnie zaraz po nim :D W "Ostrożnie pożądania" zagrał genialnie- moja ulubiona jego kreacja aktorska. Co do polecanych filmów z Nim, to polecam jeszcze "Chinese Odyssey 2002" - Tony w wersji bardziej komediowej oraz "Happy Together" gdzie razem z Leslim gra parę gejów ^^

Mam tylko jedno pytanie: czy Tobie nie chodziło o "Spragnionych miłości" zamiast "Dni naszego szaleństwa"? W "Dniach...." Tony zagrał dosłownie w ostatniej minucie filmu, a w "Spragnionych..." ma główną rolę.

pola_alnes

polecam również mniej znane filmy Tonego osobom,które naprawdę go lubią i cenią za to co robi...myślę,że warto się trochę wgłębić w mniej znane filmy nie tylko w te najbardziej znane :)
-Bolesna spowiedż
-Bulet in the Head
-Chungking express (myślę,że to jedna z bardziej znanych ról,aczkolwiek może nie dla wszystkich,Tony zagrał fenomentalnie-uwielbiam :))))
-Japońskie wilki
-Blind Romance
-Fighting For Love
-Seoul Raiders
-2046


alex1208

Też bardzo lubię Tony'ego. Chętnie bym obejrzał więcej jego filmów. Z wymienionych przez Ciebie widziałem tylko Chunking Express i 2046. Czy te pozostałe są dostępne w internecie? Bo z mniej znanymi chińskimi produkcjami to ciężko bywa...
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones