Tony Halik

Mieczysław Antoni Sędzimir Halik

9,3
34 oceny występów osoby
powrót do forum osoby Tony Halik

oczywiście 10/10.
„...Każdy urodził się pod jakąś gwiazdą, złą czy dobrą: gwiazdą przeznaczenia...Ja urodziłem się, tak przynajmniej mi się wydaje, pod gwiazdą przygody. Ale powodzenie musiałem sobie sam zdobywać, nie spadło mi ono z nieba. Trzeba było łapać każdą okazję i walczyć, naginać ją do swego życzenia i zmusić, by przygoda się udała...Całe życie grałem o najwyższą stawkę. I wygrałem, bo przegrać można tylko raz. Dziś, gdy spoglądam w przeszłość, jak w kalejdoskopie pojawiają się obrazy wspomnień, niecodzienni ludzie, przygody, miejsca, do których dotarłem, niebezpieczne sytuacje i radosne chwile, które przeżyłem, bo miałem ze sobą szczęście – przyjaciela.” Tak mówił o swym niezwykłym życiu Tony Halik – Polak i Argentyńczyk, wielki podróżnik i wnikliwy znawca życia i obyczajów Indian, ekscentryczny reporter i korespondent amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC, ponadto autor kilkunastu książek, a także twórca niezwykle popularnych programów emitowanych przez polską telewizję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones