Valentina Cortese

7,3
288 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Valentina Cortese

Aż mnie dziwi dlaczego tak niewiele osób w Polsce zna Valentinę Cortese. Owszem, nie gra już w filmach dośc dawno, nie miała może wiele ról pierwszoplanowych, jest raczej włoską aktorką teatralną. Jednak te role, które zagrała, są niezapomniane.

Oto filmy, które widziałem i które są naprawdę warte trudu odnalezienia i zobaczenia chociaż raz (większośc z nich weszła na DVD):

1. "Noc amerykańska" Francois Truffauta. Valentina gra zmanierowaną gwiazdę kina Severine u boku młodziutkiej Jacqueline Bisset.

2. "Przyjaciółki" Michelangelo Antonioniego. Valentina gra jedną z kobiet wyższych sfer społecznych Turynu lat 50tych.

3. ""Brat słońce siostra księżyc" Franco Zeffirellego. Valentina gra matkę św Franciszka w tym najbardziej muzycznym filmie o świętym, który kochał Boga w przyrodzie i świecie otaczjaacym go.

4. "Bosonoga contessa" Josepha L Mankiewicza. Valentina gra hrabinę Favrini, żonę hrabiego z północy Włoch. Główne role w tym filmie grają Ava Gardner i Humphrey Bogart.

5. "Giulietta i duchy" Federico Felliniego. Valentina gra przyjaciółkę Giulietty (Giulietta Masina, żona Felliniego) i bierze udział w dziwnych okolicznościach

Pozostałe filmy szczególnie warte uwagi to "Zabójstwo Trotskiego", "Złodziejski trakt" oraz rola Herodiady w mini serialu Franco Zeffirellego "Jezus z Nazaretu"

Frank

w "Nocy amerykańskiej" faktycznie wspaniała. Już mnie nie dziwi ukłon, jaki w jej stronę wykonała Ingrid Bergman odbierając Oskara za "Morderstwo w Orient Expressie". Valentina faktycznie była ciekawsza. Świetna rola. Trochę slapstickowa, trochę tragiczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones