Veronica LakeI

Constance Frances Marie Ockelman

8,2
358 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Veronica Lake

Pewnego wieczoru natrafiłam na tą tajemniczą blondynkę. Przeczytałam już wiele internetowych biografii Veronici, jednak żadna mnie nie usatysfakcjonowała. Czy ktoś wie o istnieniu jakichkolwiek biografii o Veronice?

darkmarry

Na amazonie jest pelno. Po angielsku rzecz jasna.

Qjaf

Polecasz jakąś konkretną?

darkmarry

Nie podejmuje sie oceny, bo po prostu nie czytalem zadnej z tych biografii.

darkmarry

Tutaj jest opisane jej smutne życie i śmierć:
http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/veronica-lake-smutna-kariera-olsniewajace j-blondynki/9jsm1

Tutaj, z kolei jej relacje z aktorami - partnerami z planu:
http://thegirlwiththewhiteparasol.blogspot.com/2011/04/actress-spotlight-veronic a-lake.html
Co ciekawe, faceci, z którymi grała, bardzo jej nie lubili. Joel McCrea, jej partner z 'Podróży Sullivana', miał też zagrać Wooleya w 'Ożeniłem się z wiedźmą', jednak odrzucił propozycję, tłumacząc 'życie jest za krótkie na dwa filmy z Veroniką Lake'. Fredric March, który Wooleya zagrał, określił ją jako 'bezmózgą blond seksbombą'. Tak samo Alan Ladd, z którym zagrała w trzech filmach, nie trawił jej, ani Brian Donlevy.
Mimo tego, że ciężko się z nią pracowało, miała schizofrenię i ciężki styl bycia, kreacje, które tworzyła, były olśniewające. Prezentowała zarazem dziewczęcy urok, jak i dojrzały styl bycia. Jej kariera załamała się, gdy zagrała nazistowską agentkę w 'The hour before the dawn', żaden późniejszy film jej nie uratował, aż w końcu umarła w zapomnieniu, jako alkoholiczka, nie miał kto jej zrobić pogrzebu, a urna z jej prochami została odnaleziona... w antykwariacie w 2004.
Według mnie, biła na głowę te wszystkie gwiazdki jej epoki, jak Ava Gardner, Rita Hayworth czy kompletne beztalencie Marilyn Monroe (która zrobiła karierę własną dupą). To, że los ją potraktował niesprawiedliwie, to za mało powiedziane.

Bruce_Lee

W końcu ktoś mnie nasycił! Dziękuję bardzo! :)

darkmarry

Prosze bardzo:) jak znajde cos jeszcze ciekawego to skrobne:) fakt faktem, choc zrobila gwaltowna kariere, to jednak krotkotrwala... Obejrzalem wszystkie jej najbardziej znane filmy, i czuje niedosyt jej postaci :/

Bruce_Lee

Jakież to typowe - jeżeli chwalimy jedną osobę dla równowagi musimy naubliżać innej. Tak z ciekawości spytam - był Pan kiedyś dupą Marylin Monroe ???

Slawek_M_6

Nie rozumiem Pana wypowiedzi, proszę zapoznać się z karierą Marilyn i przypomnieć sobie, na czym faktyczną karierę zrobiła. I proszę do mnie z takimi tekstami nie wyskakiwać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones