Film "Zapomnij o Paryżu" to opowieść o czwórce przyjaciół, którzy spotykają się w restauracji. Andy (Joe Mantegna), który jest dziennikarzem sportowym i jego narzeczona Liz (Cynthia Stevenson), czekają na przybycie swoich znajomych Mickeya (Billy Crystal) - sędziego koszykówki i jego żony Ellen (Debra Winger). Każdy z przybywających dodaje coś od siebie na temat historii tej pary. Z czasem opowieść zaczyna robić się coraz smutniejsza. Ellen i Mickey poznali się w tytułowym Paryżu i od razu zakochali się w sobie, niestety, kiedy wzięli ślub i wrócili do USA coś zaczęło się psuć.
Wicedyrektor CIA, Jack Ryan, rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa przyjaciela prezydenta USA. Podczas dochodzenia odkrywa powiązania wpływowych polityków z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi.
Radziecki atomowy okręt podwodny wypływa w swój pierwszy rejs. Jego dowódca ogłasza, że zamierza zdezerterować, co nie podoba się władzom ZSRR, które wysyłają za nim pościg.