Eliza Susan Pitts

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/53862/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":34,"rate":6.970588235294118,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
34 oceny gry aktorskiej
Zasu Pitts
ZaSu to zbitka członów z imion jej ciotek: Eliza i Susan. Jako aktorka pracowała dla wielu wytwórni filmowych: Universal, Metro czy Famous Players-Lasky. Pierwszymi filmami w których zagrała były: "Mała księżniczka", "Rebeka ze słonecznego potoku" (oba z 1917 roku, w których partnerowała jej sama Mary Pickford), "Nowoczesny muszkieter", "How Could You, Jean?", "As The Sun Went Down", "The Other Half" i "Poor Relations". Jej najsławniejszą niemą rolą pozostaje Trina w produkcji "Chciwość" z 1924 roku. Po występie w "Na Zachodzie bez zmian" wycofała się na jakiś czas z aktorstwa. Przyjęła tylko kilka małych ról w komediach. Aktorka była fizycznie bardzo podobna do innej gwiazdy kina, Lillian Gish. Po wejściu ery dźwięku grała w filmach do lat 50. Potem spróbowała swych sił na scenie. W 1964 roku wydała nawet książkę "Candy Hits". Była zamężna dwukrotnie. Jej bardzo bliską przyjaciółką była aktorka Barbara La Marr. Po jej przedwczesnej śmierci ZaSu adoptowała jej syna. Jej życie przerwał rak. Zmarła w wieku 69 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 3 stycznia 1894

data śmierci: 7 czerwca 1963

miejsce urodzenia: Parsons, Kansas, USA

wzrost: 168 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Tom Gallery (23.07.1920 - 02.05.1933, rozwód), córka Ann Gallery; 2. John E. Woodall (od 08.10.1933 do jej śmierci)
Zmarła na raka w Los Angeles (Kalifornia, USA). Została pochowana na cmentarzu Holy Cross w Culver City (Kalifornia, USA).
Miała grać matkę Lew Ayres w filmie "Na Zachodzie bez zmian", jednak publiczność na pokazach wstępnych śmiała się podczas scen z jej udziałem i postanowiono nagrać je ponownie z udziałem Beryl Mercer.

forum osoby Zasu Pitts

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum