Zbigniew Buczkowski

6,8
15 228 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Buczkowski

Czy gra rozrabiakę z mazurskiego miasteczka(Karate po polsku), czy strażnika w łodzkim kinie(Ucieczka z kina Wolność) czy też kapitana Alozja Bąbla w Panu Kleksie,
zawsze posługuje się tym samym warszawski zaśpiewem.

Zresztą czy pan Buczkowski w ogóle gra? To chyba spore nadużycie, nazwanie tego co ten pan robi w filmach-grą.

Zawsze ten sam sposób mówienia, ta sama intonacja, ten sam warszawski zaśpiew.

Panie kochany, czy wie pan co to modulacja głosu, zmiana akcentu; dostosowanie sposobu mówienia do granej postaci?
Panie kochany, pan pomylił zawody.

Bragiel

Do roli warszawskich cwaniaczkow idealnie pasuje

bucak

To nie są role warszawkich cwaniaczków...
Zbysiu po prostu jest warszawskim cwaniaczkiem.
Więc to nie aktorstwo, tylko życie.

bucak

Nie tyle pasuje, co po prostu nim jest: https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/buczkowski-wywinal-sie-od-wiezienia/9b7cnjn

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
giovanni50

prymitywie, sam trolujesz na webie, a innym wytykasz?.

september7

Nie jestem trollem :)

giovanni50

Ma rację, bo Buczkowski to grająca tragedia. Jedyny plus jaki widzę w jego "grze" to rozpoznawalność - wystarczy jedno słowo i już wiemy, że to on :)

Bragiel

Pochodzi z warszawskiego Czerniakowa także akcent musi być. Super w serialu 'Dom' zagrał, 10/10.

Bragiel

haha właśnie to jest w nim najlepsze że jest wszedzie taki sam : D

Bragiel

dlatego własnie ma miano aktora charakterystycznego.... czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, ze jesteś jakimś niespełnionym aktorzyną.... natomiast samego Buczkowskiego, patrząc na jego dorobek artystyczny...po prostu nie wypada krytykować...

Bragiel

Buczkowski ma przynajmniej charakter, ale popatrz na takich Mroczków, chyba, że usłyszałeś u nich modulację głosu. Buczkowski może wielkim aktorem nie jest (pamiętaj, że to naturszczyK0, ale stwierdzenie, że jest najgorszy to spore nadużycie. Buczkowski ma charakterny zaśpiew warszawski, zaś Mroczki mają zaśpiew koguci.

Bragiel

"Najgorszy polski aktor"


Aleś wymyślił...

jan_niezbedny0

Fajny gośc , urode ma super , idealną do granie cwaniaczków , zawsze fajnie gra i fajnie się go ogląda , nie wiem czemu tak wam nie pasuje , oglądajcie sobie te wasze gówniane m jak miłość czy kochaj i sie zesraj z mroczkami i oczywiście Karolakiem :)

Goldencar

Chyba z emocji pomyliłeś/-aś adresata.

jan_niezbedny0

spoko spoko

Goldencar

Karolak to przy Buczkowskim wybitny aktor, bo nie jest tak słaby jak większość sądzi, a nawet gdyby był, to on chociaż gra w przeciwieństwie do Pana Zbigniewa . Jak już wcześniej wspominano, odróżniajmy grę od maniery i bycia.

Bragiel

Ale do roli cwaniaczków, kombinatorów pasuje idealnie :).
No i jak napisał już niejeden, ten pan się w ogóle nie starzeje, tzn. mam wrażenie, że od urodzenia jest taki sam :D.

Meanthord

Cwaniaczki, kombinatorzy też ale mnie Zbychu kojarzy się najbardziej z dozorcą :-) na równi z Romanem Wilhelmim, choć ten to zupełnie inna liga.

Bragiel

W 100% popieram. Sam chciałem założyć temat o tym tytule.
Warszawski cwaniaczek - tak. Zawsze i wszędzie gra warszawskiego cwaniaczka i to stawia go w rzędzie aktorów charakterystycznych takich jak Jan Himilsbach lub Henryk Gołębiowski, ale Zbyszek jest charakterystyczny jeszcze z jednego powodu - nie umie grać! Swoje 'cwaniaczkowe' kwestie wypowiada kompletnie drętwo. Dowcip polega na tym, że większość prawdziwych cwaniaczków też wypowiada swoje cięte riposty - drętwo, bo to po prostu zwykłe chłopki, które grają cwaniaczków.

Bragiel

Minęło ponad 6 lat od tego wpisu, a Zbigniew Buczkowski to wciąż top'ka najgorszych aktorów, hehe.
On nie gra, on jest sobą. Typowy warszawski cwaniaczek z 70's.

Bragiel

No grać to on nie umie wcale, trudno się z tym nie zgodzić. Ale pewnie miał dziadka w armii czerwonej i jakoś się w życiu udało prześlizgnąć

Bragiel

Wielki aktor zawsze ma wielu hejterów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones