PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815623}

Çarpışma

7,6 78
ocen
7,6 10 1 78

Çarpışma
powrót do forum serialu Çarpışma

5 gwiazdek, bo jeśli w przeszłości obejrzało się co najmniej kilka tureckich seriali, to w fabule tego, nie znajdziemy właściwie nic, czego nie widzieliśmy na ekranie poprzednio.

Obsada:
Serialowy Kerem (Alperen Duymaz) mimiką i ekspresją często stara się naśladować Kadira (Kıvança Tatlıtuğa). A Kıvanç choć jest aktorem na pewno dobrym i nie zaszufladkowanym, to w "Çarpismie" poprzez swój styl gry aktorskiej ponownie wcielił się w rolę Kuzeya (serial "Kuzey Guney" z lat 2011-2013). Do tego stopnia gra niemal identycznie, iż co chwilę odnosiłam wrażenie, że oglądam nie Kadira, a o 6 lat starszego Kuzeya, który teraz został policjantem.

Na plus: Hakan Kurtas - serialowy Demir. Po obejrzeniu serialu A.S.K. (z jego udziałem) byłam nieco uprzedzona do jego aktorstwa, mdłego i bez wyrazu. Ale w Çarpismie się obronił.
Najlepsza postać serialu i niejako jego siła napędowa to Veli Cevher, w którego wcielił się Onur Saylak. Aktor gra dobrze, jako Veli - wraz z rozwojem akcji, budzi u widza różne emocje. Nie jest postacią czarno - białą, szablonową. A to, jak na turecki serial już dużo :).

Panie: serialowa Cemre i Zeynep po prostu odegrały swoje role. Na ekranie ani nie zachwycają, ani nie rażą złym aktorstwem.

ocenił(a) serial na 7
Mayis

Nie oglądałam Kuzeya, ale poza tym praktycznie w całej rozciągłości się zgadzam. Zeynep irytowała mnie potwornie, ale ogólnie ona z Cemre poprostu pracowały na wypłatę. Dość charakterna była Metal. Demira widziałam pierwszy raz, więc trudno mi porównać, ale oceniam go na 7/10. Kadir OK, - 7/10. Ale Veli - jak dla mnie to pełna dyszka. Fantastyczna gra, a scena, gdy rozpacza w samochodzie po śmierci Zeynep - tak realistyczna, że aż ciarki miałam (nie mówię o próbie samobójczej).
Od mniej więcej 20 odcinka bardzo się wlokło. A ostatni, to już w ogóle mógłby być co najmniej o 1/3 krótszy.
Ponoć Kivanc zastrzegł, że nie ma być miliona odcinków, a i tak dwugodzinne są trochę nużące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones