8,1 5 747
ocen
8,1 10 5747
6 018
chce zobaczyć
{"type":"film","id":114052,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Shield-2002-114052/tv","text":"W TV"}]}

Detektyw Vic Mackey to szef elitarnej jednostki specjalnej do walki z przestępczością. Członkowie jego grupy muszą czasem działać na granicy prawa, a nie rzadko poza nim. Mackey nie zawaha się walczyć z przestępcami ich własnymi metodami.

Bene
opis użytkownika

Akcja "The Shield" rozgrywa się w Los Angeles, na terenie dzielnicy Farmington. To wyjątkowo podła okolica, pełna imigrantów, gangów, dilerów, narkomanów i zboczeńców. Okoliczny kościół władze miasta zamieniły na komisariat, a policjanci tam zatrudnieni mają zadanie za wszelką cenę oczyścić dzielnicę z przestępczości. Gwiazdą komisariatu jest doświadczony detektyw Vic Mackey, który wraz ze swymi zaufanymi ludźmi tworzy grupę uderzeniową do wyjątkowo trudnych zadań. Mackey ma opinię Ala Capone z odznaką, wszyscy wiedzą że stosuje brutalne metody i ma nielegalne układy z dilerami, ale jest nietykalny gdyż za doskonałe wyniki popiera go "góra". Jest jednak ktoś kto postanawia usunąć Vica udowadniając jego podejrzane kontakty, kapitan David Aceveda wprowadza do grupy uderzeniowej swojego człowieka, który ma donosić mu o wszelkich nieprawidłowościach...

Lemansky
opis użytkownika

Serial The Shield opisuje pracę policji w Los Angeles, a konkretniej w jednej z najniebezpieczniejszej z jego dzielnic-Farmington. Rolę posterunku policji pełni tutaj dawny kościół zajęty przez miasto, a lokalnej gwiazdy Grupa Uderzeniowa którą kieruje Vic Mackey. Jej członkowie poczęstokroć stosują metody zarówno na pograniczu prawa jak i poza nim. To właśnie ich losy tworzą główną oś fabuły w tym serialu. W pierwszym sezonie scenariusz głównie skupił się na starciach pomiędzy kapitanem Aceveda a Mackey'em. Natomiast w następnych członkowie tej elitarnej jednostki zmuszeni będą zmierzyć się z bezwzględnym szefem narkotycznego biznesu, armeńskimi mafiozami i ich pieniędzmi, starciami z szefami gangów, oraz przede wszystkim własnymi słabościami.

Angry_Man
opis użytkownika

Akcja The Shield rozgrywa się w twardym, moralnie dwuznacznym świecie, w którym linia między dobrem a złem jest przekraczana co dzień. Serial skupia się na spięciach pomiędzy grupą skorumpowanych, ale efektywnych policjantów i kapitanem rozdartym pomiędzy uziemieniem ich a zaspokojeniem swoich własnych politycznych ambicji. W The Shield występują Michael Chiklis jako detektyw Vic Mackey, szef elitarnej Grupy Uderzeniowej, który jest efektywny, jednak przestrzega jedynie swoich własnych zasad. Benito Martinez gra kapitana David Aceveda, młodego szefa komisariatu, który nie lubi metod Mackey’s i pragnie pozbawić go odznaki. CCH Pounder gra Claudette Wyms, doświadczonego detektywa który rozumie Mackey’a i wie jak się gra po obu stronach barykady.

Angry_Man
opis użytkownika