PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501262}

Żona idealna

The Good Wife
7,9 17 482
oceny
7,9 10 1 17482
Żona idealna
powrót do forum serialu Żona idealna

Alicia - dojrzała kobieta, matka dwojga dorosłych dzieci oraz żona w praktycznie nieistniejącym małżeństwie z gubernatorem, który właśnie przegrał wyścig do Białego Domu - prowadzi dwuosobową kancelarię prawną ze swojego mieszkania, co przeszkadza jej sąsiadom (jednej sąsiadce na pewno:) i nawet grożą jej z tego tytułu chwilowo eksmisją, z czym całkiem zgrabnie poradziła sobie jej córka, Grace (świetna M. Vega). Do tego wszystkiego dołożyć bombę rzuconą w centrum tego świata przez Eli Gold i przed laty skasowaną przez niego wiadomość od Willa, w której wyznał jej miłość i teraz Alicia znalazła się w punkcie "żałuję", który zawędrował na pierwszy stopień do depresji: "niczego mi się nie chce / nic nie ma sensu" - chociaż przyznaję, że w sprawy swojej firmy wydaje się być zaangażowana.

Serial stracił trochę na dynamice, gdy centrum akcji przestała być duża firma prawnicza. Mniejsza różnorodność na salach sądowych, coraz bardziej szablonowe sprawy, chociaż przyznaję, że poruszane tematy są zarówno ciekawe jak i bardzo aktualne. Zastanawiam się, w jakim kierunku pójdą (poszli, ponieważ cały sezon siódmy jest już nakręcony) twórcy z tym sezonem. Czy wspomnienie Eli do odchodzącej konkurencji (nie pamiętam imienia tej pani), że to niewłaściwa strona brała udział w wyborach - Peter - oznacza, że to Alicia będzie starała się o najwyższy urząd w USA? Oczywiście ze trzy odcinki będą ją musieli przekonywać - jeżeli nie sześć, w końcu prezydentura to duża sprawa.
Jeżeli nie polityka, to co? Powrót do firmy Lockhart - Agos? Odnoszę wrażenie, że aby liczyć na kolejny sezon, muszą znacząco odświeżyć pomysł na ten serial oraz dokąd on zmierza - wyznaczyć jakiś atrakcyjny cel, stworzyć nowej jakości wyczekiwaną promesę dla widza.


Czy ktoś ma jakieś pomysły? Co Ciebie utrzymałoby przy tym serialu? Co musiałoby się wydarzyć?
Ja na przykład postuluję przywrócenie Kalindy :-)

Ciekawa jestem, czy nakręcono całość 7 sezonu od razu, czy w dwóch rzutach. Bo ewidentnie po przerwie serial stanął, tak jakby postanowiono (po złych wieściach o coraz niższej oglądalności początku serii) w drugiej części go zakończyć. Kampania męża przegrana, obiekt zainteresowania wyjechał, klienci odchodzą, Alicia w depresji... Brakuje możliwości zmiany na lepsze, Alicia tkwi w bezsensownym punkcie zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Na jej miejscu, zamiast tłamsić się w lokalnym bagienku, wśród prawników, z którymi nie ma już ochoty współpracować, z mężem, do którego nie wróci - wyjechałabym do słonecznej Kalifornii w poszukiwaniu szczęścia. Przedtem odbierając dawnym współpracownikom należną działkę z zachomikowanych dwóch milionów :-)
A Kalinda siedzi na Szetlandach i chyba nie ma ochoty wrócić do Chicago...

użytkownik usunięty
ACCb

No proszę, jaki świetny pomysł. Gdyby zmieniono tak drastycznie środowisko - New York na Kalifornie - serial mógłby znów przyciągnąć szerszą publiczność. Tylko scenariusz (ang. plot) musiałby być naprawdę dobry, przemyślany, oryginalny.
Dopiero po napisaniu pierwszego komentarza przeczytałem informację, że główna aktorka, Julianna Margulies, podpisała kontrakt na jeszcze tylko jeden sezon - siódmy (ten). Podobno tylko Matt Czuchry (Cary Agos) ma podpisany kontrakt na ósmy sezon. Hmm...
Obawiam się, że ten sezon może naprawdę być ostatnim. Czas oczywiście pokaże jak się wszystko poturla :-)

Po wczorajszym odcinku mogę do Ciebie powiedzieć tylko:prorok czy co? Pozdrawiam

daner5

A aktorka grająca tę wspólniczkę Alicii właśnie dała się zabić w innym serialu-jednym z moich ulubionych-więc chyba zagości na dłużej w" the good wife".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones