serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

07 zgłoś się

1976 - 1987
1 godz.
7,4 19 256
ocen
7,4 10 1 19256
7,1 7
ocen krytyków
Po zakończeniu służby na placówce w Wielkiej Brytanii Borewicz zostaje skierowany do Urzędu Spraw Wewnętrznych. Daje się tam poznać jako niekonwencjonalny i skuteczny śledczy. więcej mniej
07 zgłoś się zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

''07 zgłoś się'' to głośny, o ile nie najgłośniejszy polski serial kryminalny, nie tylko z czasów PRL. Był kręcony aż 10 lat, w latach 1976- 1987. Nie da się ukryć, że film był reklamą polskiej milicji. Tytułowy 07 to porucznik Sławomir Borewicz, który dzielnie stawiał czoła najgroźniejszym przestępcom: począwszy od handlarzy narkotyków,''07 zgłoś się'' to głośny, o ile nie najgłośniejszy polski serial kryminalny, nie tylko z czasów PRL. Był kręcony aż 10 lat, w latach 1976- 1987. Nie da się ukryć, że film był reklamą polskiej milicji. Tytułowy 07 to porucznik Sławomir Borewicz, który dzielnie stawiał czoła najgroźniejszym przestępcom: począwszy od handlarzy narkotyków, skończywszy na seryjnych mordercach. Serial okazał się przepustką do kariery aktorskiej dla błyskotliwego dziennikarza. Bronisław Cieślak stworzył kreację ironicznego, inteligentnego i bezkompromisowego przedstawiciela władzy ludowej. Porównując go do filmowych detektywów zachodnich, bardzo przypomina Brudnego Harry' ego w wykonaniu Clinta Eastwooda. Reżyserem serialu był Krzysztof Szmagier, który wraz z okazjonalnie dobieranymi współpracownikami przerabiał polskie powieści kryminalne na scenariusze do każdego odcinka. Zarówno dla niego, jak i dla głównego bohatera serial ten okazał się dziełem życia, gdyż nigdy wcześniej ani później nie cieszyli się tak ogromną popularnością.

na podstawie
Andrzej Gerłowski (opowiadanie) /
studio
Studio Filmowe Kadr
tytuł oryg.
07 zgłoś się
inne tytuły
Calling 07
więcej
Krzysztof Chamiec miał początkowo zagrać główną rolę. Angaż dostał Bronisław Cieślak.
Grana przez Elżbietę Kijowską postać - prokurator Zofia Ołdakowska - w 18. odcinku serialu ma na imię Jolanta.
W odcinkach 1 - 4 błędnie podano imię wykonującego wokalizę artysty. Zamiast Grzegorza Markowskiego jest Ryszard Markowski.
"07 zgłoś się" to chyba najbardziej znany polski serial kryminalny, który stał się godnym następcą "Kapitana Sowy na tropie". W ciągu ostatnich lat powstał cały szereg seriali oraz filmów o podobnej tematyce, na przykład "Kryminalni", "Malanowski & Partnerzy", ale wszystkie te pozycje muszą się schować, ponieważ porucznik Borewicz rządzi tutaj... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych