PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696445}

12 małp

12 Monkeys
7,0 5 473
oceny
7,0 10 1 5473
12 małp
powrót do forum serialu 12 małp

Utworzyłem nowy temat aby tu możnaby pisać swoje teorie na temat świadka, kim jest, kim może być ?, i dlaczego robi to co robi - jaki jest cel/powód?

Świadek - to jakaś osoba, która zna przyszłość, być może jest z dalszej przyszłości niż 2043 rok. Może to osoba z przyszłości, cofnęła się w czasie do... musiał cofnąć się wcześniej niż 1987, może cofnął się o 100 lat ?
Być może ta osoba znalazła gdzieś jakiś notatnik Cola, czy kogoś, i były tam wszystkie wydarzenia jakie były i dzięki temu zna przyszłość.

Kim on może być?
- Syn Ramseyego ? -
- Cole z przyszłości - może coś by się wydarzyło i po prostu walczyłby sam ze sobą :D
- Dr Cassandra ?
- Z wyżej wymienionych jakaś osoba, ale z alternatywego wymiaru?
- Ktoś całkiem nieznany
- Albo ta tajemnicza starsza kobieta, co dała ten naszyjnik Ramseyowi w 2043 roku, to była chyba Jennifer Goines.

Jaki jest powód świadka?
Czy stracił kogoś bliskiego? i w jaki sposób. Może był jedną z osób, który podróżował, chciał zwalczyć wirusa i udalo mu się pokonał, powiedzmy, że np byłby to Cole z przyszłości. Wygrywa, ale jednak jest coś nie tak, jakiś powód następuje, że ma zamiar to wszystko zmienić, ciekawe jaki, i po prostu walczy sam ze sobą.
Możliwe jest, że tak jak w przypadku Ramseyego lub Cole.
A może całkiem inny powód i on po prostu jest zły?

A wy jak jakie są wasze pomysły?

Ovin

ja stawiam na aarona. Raczej on nie zginął w wybuchu dlatego też twórcy od razu nie wyjawili kto jest świadkiem.

piotrek9625

ale chciałbym bardzo żeby była ta osoba, która by miała powód tworzyć nowy cykl. Np. z alternatywnej rzeczywistości gdzie zamiast zarazy ludzkośc wybiły wojny ataomowego. Wiadomo gorsze. To oni po prostu chcieli humanitarnie to rozwiązać, co i tak musiałoby się stać

piotrek9625

I kolejne podejrzenie wskazujące na aarona. W 1x06 w snach po zażyciu środka ma on na sobie maskę. Może to być maska np. którą ubiera po poparzeniu skóry. Nie do końca ten sen może być nie prawdziwy

piotrek9625

Odcinek 2x05 nabiera coraz większych podejrzeń że światkiem jest Aaron. Mówilem że to on, ale jeszcze to nie jest potwierdzone na 100%

ocenił(a) serial na 5
Ovin

Ja myślę, że świadkiem jest druga córka Cassie i Cole'a. Jej odległy potomek w roku 2413 albo 2414 (nie pamiętam dokładnie) cofa się w czasie do dnia jej narodzin i od dziecka wychowuje ją jako świadka. Gdy dziewczyna osiąga pełnoletność zostaje przeniesiona do roku 1912 i poprzez intrygi przyczynia się do wybuchu IWŚ. Wiadomo, że gdyby nie wybuchła IWŚ, to nie byłoby IIWŚ, a co za tym idzie nie byłoby niemieckiego naukowca, doktor Jones, bo Niemcy w wyniku splotu różnych czynników politycznych i militarnych zostałyby zniszczone w 1957 roku przez 17 głowic termonuklearnych. Rodzice Jones nie zdążyliby się narodzić. Dlatego trzeba było się cofnąć w czasie do 1912 i wszystkim odpowiednio pokierować.
Córka Cassie i Cole'a oczywiście nie starzeje się, więc świadkuje do roku 2015 i dalej. To jest jedyne sensowne wytłumaczenie postaci tzw. świadka, jedyne racjonalne, jedyne które ma ręce i nogi.

per333

A kto jest niby pierwszą córką? przecież nie były podawane takie dane ani w filmie ani w tym serialu. To skąd masz niby rok 2413 lub 2414 heh ;d.

Ovin

@Ovin
Świadek... hmm...
Wydaje mi się - w oparciu o jakąś logikę, że świadkiem powinien być ktoś już nam znany, niźli jakaś nowa postać. A taki pogląd wynoszę na podstawie jakichś tam doświadczeń serialowo-filmowych, które można by podsumować tak, że "jeśli już przez jakiś czas mniej lub więcej mówi się o jakiejś tajemniczej osobie, którą prędzej, czy później w końcu poznamy, to z reguły jest to osoba, która już się przewijała w treści, aniżeli ktoś nowy, gdyż w tym drugim przypadku żadne z tego zaskoczenie, ani niespodzianka by były.".
Odnosząc to do naszego serialu, no niech np. okaże się, że świadkiem będzie ojciec intrygującej kobiety, którego raczej na oczy jeszcze nie widzieliśmy, więc cóż to by była dla nas za niespodzianka? (zakładając oczywiście, że scenarzysta pomyślał o tym aspekcie, bo równie dobrze może się okazać, że faktycznie wprowadzi do fabuły kompletnie nową postać).

Odrzuciłbym natomiast Cassy. Aarona też, gdyż on mimo wszystko wydaje się mało znaczącą postacią, aby się miało okazać, że to akurat on miałby pociągać za sznurki. Syna Ramsyego brać można pod uwagę chyba tylko z punktu czysto teoretycznego, niźli jakichkolwiek przesłanek. No ale zostawiłbym te postaci, a skupił się na według mnie najpoważniejszej kandydaturze, czyli Cole'u.

O świadku wiemy póki co tyle, że ma dość obszerną i szczegółową wiedzę dotyczącą kolejnych wydarzeń. Gdy się przeanalizuje całą treść i to wszystko gdzie Cole, Cassy itd. byli o krok z tyłu, to właśnie tylko za sprawą Cole'a z przyszłości mogło się to dziać. W tym momencie ktoś mógłby powiedzieć, że gdyby tak rzeczywiście było, to ten Cole z przyszłości powinien doprowadzić do uniknięcia niektórych wydarzeń, aniżeli pozwalać na to, aby to wszystko biegło w tak zawiły sposób. Wszystko prawda, tyle tylko, że on bogaty w wiedzę, może się kierować tym, że konieczny i niezbędny jest taki a inny łańcuszek zdarzeń, który na końcu doprowadzi do pożądanego efektu, gdyż np. wyjmując jakieś jedno domino, całość mogłaby się nie złożyć.

No póki co skłaniałbym się ku niemu - choć mówiąc szczerze, wolałbym aby się okazało, że to kto inny. No ale obecnie trudno mi wskazać taką postać, za którą przemawiałaby jakaś większa logika, no i przede wszystkim choć trochę wynikałoby to z dotychczasowej fabuły, gdyż samo rzucenie kolejnymi nazwiskami, to za mało.

ocenił(a) serial na 5
Ovin

Ja stawiam że to świadek Jehowy, tylko czekac az im zapuka do drzwi

devill79

Po odcinku 2x07 uważam że świadkiem jest syn Ramseya

ocenił(a) serial na 9
cineq79

Albo osoba która podała rękę synowi Ramseya w odcinku 2x07 "_:)

Daniel_Kot

Trochę odświeżę temat, choć chyba nie do końca. Przeczytałem właśnie, co żem tu napisał ponad rok temu i.... no w zasadzie powtórzyłbym w tej chwili niemal wszystko :-) O dziwo! Mówię tak, gdyż przyznam, że nie pamiętałem, co napisałem wtedy ;-) Liczyłem, że teraz trochę inne przemyślenia wynikające z bycia bogatszym w wiedzę niemalże całego 2 sezonu, nasuną mi się. A tymczasem czytam, uśmiecham się i nie bardzo.
Zdziwię się, jeżeli świadkiem nie będzie Cole. Według mnie tak bardzo się przewija rola świadka, że to musi być on, gdyż uważam to za najbardziej logiczne :-)
Byłoby oczywiście ciekawiej, gdyby toś inny i na to podświadomie liczę. Tyle że, no kto? Ktoś całkiem obcy lub ledwo nam znany? To musiałoby zaraz nastąpić ekspresowe stworzenie nam jego historii, by nie było tak nijako, że ktoś nowy lub prawie nowy. Rzecz jasna tak bym pewnie sam tworzył scenariusz.

paperski

A może swiadkiem jest Jessica Goines?.
A to że trupem z ktorego wyciągnięto wirusa jestem niemal pewny że to Cole. Zawsze gdy się do niego zbliżał mial zawroty takie same jak gdy sie zbliżał do siebie gdy był dzieckiem. Do tego Jessica Goines powtarzała że trup ma ta same wydrze oczy co Cole.

Smialek

Rozwiązanie się już pojawiło w finałowym odcinku 2 sezonu, bez spoilerów

piotrek9625

tak, juz ogladałem.
Ale nadal stawiam na to że szkielet z wirusem to Cole

ocenił(a) serial na 7
Smialek

Tez tak myslalam, ale nie zostalo to juz wyjasnione? Jak pierwszy z primarych umarł zabity własną kością?

Ovin

Kompletnie bez sensu zrobili że swiadkiem jest dziecko Cassie i Cola.
W E01S01 Cassie umiera i zostawia wiadomosc głosowa dla Cola wiec z automatu nie ma szans na narodziny światka.
W E06S01 Cassie ponownie umiera zbita przez 12 małp i znowu nie ma szans na narodziny swiadka, a czas zostaje zmodyfikowany i Cole wraca do 2043 gdzie West7 opanowuja budynek.
Pomijając już te paradoksy pozostaje pytanie jak ich dziecko może wiedzieć więcej na temat przeszłości swoich rodziców od nich samych !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones