PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696445}

12 małp

12 Monkeys
7,0 5 474
oceny
7,0 10 1 5474
12 małp
powrót do forum serialu 12 małp

1x09 - opinie

ocenił(a) serial na 8

Najnowszy odcinek naprawdę w porządku. Przeplatanie roku 2017, 2043 i 2041 wyszło wg. mnie super. Jest troche zamotania w tym wszystkim, jednak przecież o to w tym chodzi :) Ostatecznie wychodzi, że to Katarina jest obłąkana, a Cole w ostatnich minutach odcinka trzyma jej stronę chyba tylko ze względu na Cassie. Teraz i to jest dla niego priorytetem.
O ile mnie pamięć nie myli - wiemy, że Cole pojawi się w latach 80 i spotka się tam z Lelandem, a teraz dochodzi okres od 2015 do 2017, gdzie też będzie działał (wg. tego co mówiła Cass). Jak dla mnie bomba. Czekam na więcej.

Jeśli ktoś chce oglądnąć epa, zapraszam na vidto kropka me ukośnik 2sf0jm0yloy4 kropka html
Napisy mojego autorstwa; znajdziecie je tez na wiadomej stronce

użytkownik usunięty
bini0l

Odcinek rzeczywiście jeden z lepszych. Wiele się podziało - Katarina wraz ze swoimi ludźmi dokonała rzezi, która nie wiem czy była konieczna. Czy rzeczywiście musieli zabijać też tamtejszych naukowców? Poznaliśmy też prawdziwe motywy Katariny - dla niej ważniejsze od żyć w jej czasie, a nawet od losów całej ludzkości, jest odzyskanie swojej córki, Hannah. Okazało się również, że Foster'owi udało się jednak opracować lekarstwo na aktualną mutację wirusa - dla Katariny jednak to nie było wystarczające. Zniszczyła dowód na sukces Fostera i pozostała na wcześniej obranej ścieżce (podróże w czasie). Jak na ironię, oskarżała Foster'a o stworzenie Kultu podczas, gdy sama takowemu przewodzi. Jest bezwzględna i potrafi na drodze racjonalizacji oraz intelektualizacji uzasadnić każdą, nawet największą zbrodnię czy ofiarę (śmierć jej własnych ludzi - w tym naukowca-inżyniera). W mojej ocenie Katarina przejawia cechy psychopatyczne.

Podobało mi się, że pokazano wiele scen z przeszłości (względem roku 2043) i pokazano zarówno świat na dwa lata po epidemii, jak i początki współpracy Katariny i Cole'a. W końcówce Cole i Ramse poróżnili się znacząco i niewykluczone, iż od tej pory będę "reprezentować" przeciwne fronty. Cole, jak wspomniałeś, uważa zbrodnie Katariny za uzasadnione - Ramse natomiast chyba przejrzał na oczy i dostrzegł bestialstwo działań przywódczyni Kultu Podróży w Czasie. Czas pokaże, jak (oraz czy w ogóle) stanowiska obu przyjaciół będą się ze sobą ścierać.

Szkoda, że Foster został zabity - miałem nadzieję, że będzie dłużej obecny w tym serialu. Z drugiej strony muszę przyznać, że scena jego zabójstwa była dla mnie kompletnym zaskoczeniem. To tylko pokazuje, jak bezwzględna jest Katarina. Każdy, kto wejdzie pomiędzy nią, a Projekt Splinter, albo spolegliwie odsunie się na stronę, albo zostanie zabity na miejscu, w imię "większego dobra" (klasyczne uzasadnianie zbrodni przez psychopatów).

Z zagadnień jeszcze nie wyjaśnionych, pozostał tajemniczy "Świadek" oraz kwestia domu na polanie, którą tworzy wysoka, czerwona trawa (wizja Cass). Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach na powrót pojawią się członkowie armii 12 małp, oraz że Jennifer Goines będzie miała znów swoje 5 minut :) (w tym odcinku było jej bardzo niewiele).

Na koniec - czy zauważyliście, że tuż po scenie, gdy Cass umiera w rękach Cole'a, znika rysa na jej zegarku? Ciekawe, co to oznacza.

ocenił(a) serial na 8

Z tą rysą faktycznie - dobry smaczek. Co do niewyjaśnionych spraw - warto również wspomnieć o tych latach 80. Leland podczas spotkania z Cole'em mówi, że spotkali się już wcześniej i aktualnie jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądać i w jakich okolicznościach.

użytkownik usunięty
bini0l

Tak, nie poruszono jeszcze kwestii lat 80-tych. W nawiązaniu do tego czasu, wspomniano wcześniej Japonię, gdzie Cole spotkał się (bodajże) z obecnym przywódca 12 Małp, który był wówczas agentem CIA (albo pracował dla tej agencji). Również (chyba) tam znaleziono zwłoki, które były źródłem epidemii.

bini0l

Z ta rysa rzeczywiscie ciekawa sprawa i bardzo mnie ta scena zaskoczyla. Odcinek bardzo fajny no i wiadomo z jakich pobudek Katarina tak bardzo zalezy na zmianie rzeczywistosci w 2043.

Na twitterze Amanda Schull podala ze bedzie 2 sezon, wiec czeka nas jeszcze sporo ogladania :D

<blockquote class="twitter-tweet" lang="pl"><p>So excited to share this with you all...we&#39;re coming back for a second season! <a href="http://t.co/oAFnv9Haox">http://t.co/oAFnv9Haox</a></p>&mdash; Amanda Schull (@AmandaSchull) <a href="https://twitter.com/AmandaSchull/status/576080907032920064">marzec 12, 2015</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

bini0l

Odcinek bardzo dobry, wreszcie wyszło szydło z worka. Cole chyba rzeczywiście zaślepił się Cassie i zależy mu na uratowaniu jej. Trochę to dziwne bo Henry'ego (dobrze piszę?) zastrzelił na Haiti bez mrugnięcia oka.

Ale coś małe zainteresowanie tym serialem na forum.

bini0l

Dla mnie odcinek taki o, brakuje logiki, skoro w scenie gdzie Katarina pali plany szczepionki, co jasnym jest że Fosterowi się udało, żeby nikt tego nie odkrył, tylko dlaczego do jasnej cholery, nie mogli połączyć sił skoro on ten lek miał, na każdy szczep który do tej pory wyszedł, wystarczyło by cofnąć się w czasie do 2015 i przekazać wyniki badań i tą szczepionkę, ludzie zostaliby zaszczepieni i wirus nie miałby miejsca.

ocenił(a) serial na 5
jacob90

Jacob90 - wtedy serial skończyłby się w 2 odcinki i nie byłoby żadnej kontynuacji :P Nie doszukuj się zbytnio logiki w serialach, bo często najprostsze i najbardziej logiczne rozwiązania są zastępowane innymi na rzecz tworzenia następnych sezonów tegoż serialu.

WujoX

wiem, wiem :) po prostu to mnie ukuło, aż mi się odechciało oglądać ten serial :D

jacob90

Nie no mam nadzieje ze jakość sensownie to wyjaśnią, generalnie serial dobry (aż dziwne ze tak mało znany). Trochę dziwi fakt ze wszystko co robią praktycznie nie działa (co trochę dziwi przy stanie wiedzy w przyszłości). Czemu małpy są cały czas 2 kroki przed nimi (czyżby jeszcze ktoś podróżował?xd) kim tak naprawdę są ? kto jest ich liderem ? narazie tylko wiemy ze jest z nimi powiązana córka Frosta. Tez mi przez myśl przeszło czy Katrina to nie Cass. O co tak naprawdę chodzi Katrinie ? Mocno zamieszany serial (ale przy tematyce podroży w czasie można się tego było spodziewać)

bini0l

wyjaśni ktoś skąd wziął się ten tekst odnośnie Cassi "ile razy będziesz jeszcze ginąć?" jak narazie zginęła 1 raz w 2017... albo coś przegapiłem

btw też od początku mam wrażenie że Katarina to Cass, i wszystko zatoczy wielkie błędne koło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones