PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696445}

12 małp

12 Monkeys
7,0 5 474
oceny
7,0 10 1 5474
12 małp
powrót do forum serialu 12 małp

Odpuszczam...

ocenił(a) serial na 5

Po 11 odcinku drugiego sezonu uważam, że serial ten osiągnął już skrajny poziom infantylności.


Już nie dam rady...

ocenił(a) serial na 5
Gitkolo

Ale 2/10 to chyba nieco niesprawiedliwa ocena. Jest wiele gorszych i znacznie głupszych seriali.

Zgadzam się, że fabuła jest infantylna, opowieść jest niespójna, brakuje też narracyjnej harmonii. Nie za dobrze są też rysowane postacie. Przemiana ślicznej pani doktor w komandoskę, która w walce wręcz pokonuje nawet Cole'a (powiedzmy, że był zaskoczony) to idiotyzm czystej wody. Zarówno w filmie, jak i w pierwszym sezonie atutem tej postaci była jej kobiecość, delikatność, pewien rodzaj zagubienia i oszołomienia. Ponadto motywy "psychologiczne" bohaterów w 2 sezonie często są po prostu kretyńskie, a scenarzyści nawet nie umieją danego wątku poprowadzić dalej względnie konsekwentnie. Nie są uwiarygadniane zmiany postaw i tutaj śliczna doktor i jej "zmienne nastroje" są najlepszym przykładem.

Błędem serialu jest też całkowite odejście od klimatu filmowego oryginału. Moim zdaniem wynikało to z braku talentu, z braku umiejętności scenarzystów, a nie ze świadomego działania. Serial nie ma tamtego klimatu ani odrobinę, a więc nie ma też tamtej magii i wdzięku.

ocenił(a) serial na 5
per333

Dostali 2, bo byłem zły ... ;)

Rehabilituję się daję 5.

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 8
per333

Kobieta zmienną jest, a komandosa da się w kilka lat mniej więcej zrobić, więc na ten rok zmiany w maszynę do zabijania przymykam oko. W końcu trenowała pod okiem West7. Inna sprawa, to ciągłe przewroty w obozie. Tu zrobię przewrót, tam się pogodzę, później inni zrobią przewrót, potem oni się ze mną pogodzą i tak w kółko, a ludzi coraz mniej. Mimo wszystko serial mnie zaciekawił i wielokrotnie spotkałem się z gorszymi serialami, przy których ten wypada bardzo dobrze. Rozkręcenie imprezy w 1944,1957,196którymś w drugim sezonie bardzo mi się spodobało i za to dałem zdecydowane 6.

ocenił(a) serial na 5
dominik3128

Nie, komandosa nie da się zrobić w kilka lat, bez ciężkich treningów, odpowiednich warunków i właściwych predyspozycji. I na pewno nie da się komandosa zrobić z dorosłej kobiety, która wcześniej nic nie trenowała. Z serialu wiemy, że śliczna lekarka trenowana była rok. Taka pani to może się co najwyżej zapisać na osiedlowy kurs samoobrony. A i tak najlepiej wyposażyć ją dodatkowo w gaz pieprzowy.

Siły i tak nie wypracuje równej męskiej, bo musiałaby spędzać na siłowni 8h dziennie, pod okiem profesjonalnych instruktorów i dietetyków. Natomiast sprawności, zwinności, techniki, koordynacji i odruchów musiałaby się uczyć od dziecka. Nawet do zwykłej policji, do oddziałów prewencji, najchętniej zatrudnia się kobiety mające od dziecka do czynienia ze sztukami walk (judo, aikido, karate, taekwondo). A pani doktor w najlepszym razie miała doświadczenie ze zwolnieniami od WF-u.

Pomijając absurdalność takiej kobiecej postaci, najbardziej absurdalna jest owa przemiana.

ocenił(a) serial na 7
per333

Prawda to. Ta przemiana mnie drażni chyba najbardziej. Z finału pierwszego sezonu przeskakujemy od razu do odcinka, w którym Cassie jest trochę jak Bruce Willis w "Szklanej pułapce". Głupie to i niepotrzebne, i trochę psuje odbiór serialu, który miewał lepsze momenty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones