PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696445}

12 małp

12 Monkeys
7,0 5 474
oceny
7,0 10 1 5474
12 małp
powrót do forum serialu 12 małp

Zapowiada się połączenie The Walking Dead (bez Dead) z 7 Days ( bez humoru).
Dość typowy serial SyFy, ale Aaron Stanford w roli głównej to dziwny wybór. Całkiem nie dawno grał nerda w Nikicie i pasował lepiej w tamte klimaty. Kirk Acevedo już byłby lepszy. Chyba przez pomyłke zamienili im role. Końcowa scena gdy Cole zabił murzyna wyglądała zabawnie. Wiedziałem, że tak będzie znacznie wcześniej, ale Stanford z pistoletem wyglądał żałośnie:D Tytułowa organizacja w formie facetów w czarnych garniturach z nazistowsko szpetnym bossem równie mało przekonująca. Już lepiej dali by jakiegoś bogatego gościa z telefonem, ale to też już było:) Postać Cassandry jest tak serialowo naiwna i przewidywalna, że jej perypetie stają się zupełnie nieistotne. Romans z wielkim murzynem na parę dni po zerwaniu ze swoim facetem-uśmiałem się. Serial ma spory potencjał, liczę na to że się jeszcze rozkręci. Nie jest to jakaś rewelacja, a jedynie kalka jakich obecnie produkuje się na pęczki czekając czy pomysł chwyci, ale jest wystarczająco ciekawy by dać szanse na pierwszy sezon. Prawdopodobnie jak utrzyma taki sam poziom wykonania i naiwności to dostanie cancela zanim dotrwa do pełnego sezonu.

ocenił(a) serial na 3
RadoslawKamil

Serialowi brak mrocznego i przytłaczającego klimatu oryginału. Ja osobiście robiąc serial nawiązujący do filmu "12 małp" po prostu musiałbym umieścić tamte wydarzenia w serialu. Tu mamy oddzielną historię. Z drugiej strony, może jeszcze wszystko się zmienić- choć wątpię. Troszkę za landrynkowato, za prosto, za płytko. Mimo to daję mu szansę chociaż w pełni zgadzam się z Radosławem: "Prawdopodobnie jak utrzyma taki sam poziom wykonania i naiwności to dostanie cancela zanim dotrwa do pełnego sezonu" Poprzedni serial SyFy u mnie już tak miał, chociaż ten jest lepszy.
P.S.
Organizacja 12 małp z tego serialu trochę mi się z organizacja Sieć z Utopi kojarzy jak na razie, a wg filmu wiemy czym ona była. Cóż- zobaczymy co będzie dalej.

Kabul

Serial dość mocno odcina się od filmu co mnie zdziwiło. Fabularnie planują coś zupełnie innego. Aktorzy są dobrani do typowego serialu fantasy a nie do thrillera. Główny bohater psuje cały mrok jaki ten serial mógłby mieć. Nawet w swojej najbardziej złowieszczej formie twarz Aarona wygląda po prostu zabawnie. Trzyma broń jakby miał ją komuś oddać a nie z niej strzelać:D Oryginał miał Gibsona i sama jego gra wystarczyła, żeby stworzyć klimat. Tutaj nawet w czasach postapo wszystko wygląda jak sceny wyjęte z Herculesa i nie mówię o filmie a serialu z dawnych lat. Obecnie powstało i powstaje tak wiele seriali z dobrym pomysłem i różnym wykonaniem, że potrzeba czegoś więcej niż złowrogiej organizacji, która bez powodu planuje ubić pół ludzkości i bohaterów, którzy wraz z nielicznymi przyjaciółmi są jedynymi wybawcami świata. Film z 95r jest jedynym powodem, dla którego jak narazie można dać szanse temu serialowi. Zawsze jest szansa, że zacznie bronić się sam.

ocenił(a) serial na 3
RadoslawKamil

Zgadzam się w 100%! Poczekajmy- może się rozkręci.
P.S.
Chyba w głównej roli już Kirk Acevedo by się lepiej spisał.

Kabul

Pisałem,że chyba im role zamienili. Ale podobne odczucia miałem jak dali Richard Dean Andersona do roli Jack O'Neilla w StarGate:) Pierwszy sezon nie mogłem go znieść, a potem okazało się,że pasuje idealnie.

ocenił(a) serial na 5
RadoslawKamil

Jakiego Gibsona? Mela Gibsona? A może Arnolda? Albo Sylwestra?

Był jeszcze taki aktor, Bruce Willis się nazywał, ale pewnie nie o niego Ci chodzi...

per333

Oj tam:) Pomyliły mi się ich mordy. Podobni są:)

ocenił(a) serial na 6
RadoslawKamil

Jak na Syfy to i tak nieźle się zapowiada.Może i brak klimatu, jednak w porównaniu do słabego The Strain wypada przyzwoicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones