PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38365}

13 Posterunek

7,2 123 723
oceny
7,2 10 1 123723
6,4 13
ocen krytyków
13 Posterunek
powrót do forum serialu 13 Posterunek

Kto jest za powrotem tego serialu pisać!
Może niektórzy o tym serialu nie pamiętają albo wogole nie znają ale to jest najlepszy serial
Komediowy Polski jaki widziałem i warto by było zrobić kontynuacje jego!
PS.Dzieci Czarka i Kasi mają zostać Policjantami

kodak1920

Może to być dość trudne, ponieważ:
1) Rywin wypłukał się z funduszy (afery itd kosztują)
2) Komendant nie jest już wśród nas
3) Stępień - tak jak powyżej

użytkownik usunięty
xgromphx

Nie, nie nie.
Tak naprawdę chciałbym więcej odcinków, ale to jest niemożliwe. Kto ma śmieszyć? Kto ma grać? 50-letni Pazura ma wciąż grać posterunkowego? W innej roli go nie widzę. Nawet gdyby miał grać komendanta, to kto zastąpiłby go z roli posterunkowego?
Niestety, ale to już nie ten czas. Pomijając już, że 2 aktorów nie żyje, to obecne seriale komediowe, a już w szczególności kontynuacje kiepsko wychodzą.
Zresztą dla mnie najlepszy był 1-wszy sezon. W drugiej części brakowało mi Luksusa, Zofii i za mało było Stępnia. I fabułą też coś jakby gorsza.
To co by było z 3 serią? Kiepski pomysł

Luksus nie byl wybitna postacia komediowa. Zofia II dobrze zastapila Zofie I. Jedynie Rysio popsul druga czesc swoja chce-a-nie-moge komediowa gra aktorska. (Dziewczyn nie komentuje, bo one w tym serialu mialy jedynie wygladac, co im dosc dobrze wyszlo)

użytkownik usunięty
xgromphx

To prawda, że Zofia II dobrze zastąpiła Zofię I, ale już w 2 części była Andżelika. Może nie była to aż taka zła zamiana, jednak przyzwyczaiłem się bardziej do Zofii.
Stępień poszedł na emeryturę, co prawda pojawiał się co jakiś czas, ale zdecydowanie mniej niż w 1 części. A Luksus to też prawda, że nie był mega śmieszny, ale nikt go nie zastąpił. Już w samych aktorach jest przewaga 1-wszej części.
Wracając jednak do tematu głównego, czyli zrobienia 3 części, to wcześniejsze wypowiedzi pokazują, że parę miesięcy między seriami nie wpłynęły dobrze na serial. Poziom nie obniżył się tragicznie, jednak trochę opadł, a to z powodu aktorów. Czego by więc oczekiwać po 12 latach?

Już widzę nowy, odpicowany komisariat, niczym korytarz w kiepskich. Potem nie widzę nic- nie mamy aktorów, którzy by mogliby się równać z wcześniejszymi seriami. A to właśnie oni, i cała ekipa stworzyli niepowtarzalny klimat serii. A strata 2 aktorów już znacząco skreśla serial.

Bardzo chciałbym nowe odcinki, ale jest już za późno. I to o dobre 10 lat za późno. Na co mi nowa seria, gdzie nie ma Perepeczko i Walczewskiego, gdzie Arnie i Czarek są w wieku emerytalnym, Kasia i Jola są w wieku " babcianym ". A zmieniając obsadę zmienia się także serial. A przecież każdy chciałby tego samego po raz trzeci...

Fakt 13 posterunek odsłona 3 byłaby na 99% ciężkim przypałem. Tak jak Ojciec Chrzestny IV.

Nie pozostaje nic innego jak replay replay i jeszcze raz replay zapewne najlepszego serialu kom. sprzed lat.

Szanowni użytkownicy Filmweb. 13 Posterunek to serial ponadczasowy, pełen śmiesznych, niezapomnianych akcji w których to pierwszoplanową rolę gra Cezary Pazura. Ale jak pisze się o tym, aby powrócił serial 13 Posterunek w serii 3 i grono osób pisze na ten temat, to "Warto" zaryzykować i nakłaniać społeczność, aktorów aby ten serial powrócił na ekrany telewizyjne. Piszecie Państwo, że część aktorów którzy grali główne planowe role tacy jak, Marek Perepeczko grający rolę Komendanta, czy Marek Walczewski grający rolę niezapomnianego komicznej postaci Stępnia, którzy swą postacią i talentem aktorskim tworzyli ten serial, bo gdyby nie podobało się to widzom, to by nie powstała nawet 2 część. Właśnie głównie dla ich pamięci upamiętniając ich aktorski wkład w serial 13 Posterunek, uświęcić ich w sensie pamięciowym jako nieżyjących policjantów 13 Posterunku, w formie portretów na ścianie gabinetu 13 Posterunku. Piszecie Państwo też o tym, że pozostała część aktorów tego serialu jest starsza o te kilkanaście lat po pierwszej emisji tego serialu na ekranach telewizyjnych, to prawda ale nakłania do innej refleksji. Mam taki pomysł, jak Państwo to odbiorą, który od pewnego czasu krąży mnie po głowie, a mianowicie myśl jest taka, że rolę ww funkcji Komendanta 13 Posterunku po latach przeją nie kto inny jak, Cezary Cezary czyli Cezary Pazura. Piotr Zelt, Arnie jako dowódca jednostki Antyterrorystycznej. Arkadiusz Jakubik Naczelnik Wydziału Operacyjne 13 Posterunku. Luksus aspirat Wydziału Ruch Drogowego. A Kasia żona Czarka i Andżela jak to Cezary mówił w serialu, wiadomo perełki serialu. Oj by się działo, scenarzyści mieli by duże wyzwanie i pole do popisu ale gdyby doszło d powstania 3- serii, oj by się działo. Wszyscy by oglądali tym bardziej, że Cezary Pazura mógłby się podjąć reżyserowania 3 serii, ponieważ też reżyseruje co udowodnił, reżyserując "WEEKEDN". Jest naprawdę tyle możliwości, jak to mówią jest idea to należy dać jej szanse.
Pozdrawiam. Arni_filmweb.

Arni_filmweb

Cezary miałby reżyserować? W tej roli tylko i wyłącznie Maciej Ślesicki. Błędne rozumowanie odniósłbym do pomysłów o jedenastym sezonie serialu Przyjaciele. Odtwórca jednej z głównych ról w tym serialu: Matthew Perry powiedział, że kontynuacja nie jest możliwa, bo nie chcą spieprzyć legendy. Tutaj jest analogicznie. Kontynuacji 13 Posterunku mówię stanowcze NIE!

ocenił(a) serial na 4
formulaoneyo

Zgadzam się, poza tym akurat Weekendem to Pazura udowodnił, że jest słabym reżyserem

xgromphx

Rosolaka tez juz nie ma wsrod nas.

użytkownik usunięty
kodak1920

Nie już 13 posterunek 2 był słabszy od 1,a ty chcesz harakiri dla legendy.

ocenił(a) serial na 4
kodak1920

Broń Panie Boże.

ocenił(a) serial na 5
chemas

Panie Boże broń dobry gust.

ocenił(a) serial na 4
ChubakaCieLubi

Tak jest

ocenił(a) serial na 8
kodak1920

W czasach mojego dzieciństwa to był najlepszy sitcom polski z emitowanych na Polsacie. Był lepszy nawet od Kiepskich, Miodowych Lat czy Szpitala na Perypetiach. Nie sądzę jednak aby powrót teraz by się sprawdził. Widząc co się z stało z Kiepskimi w ciągu 18 lat nadawania to dobrze że już po roku 2000 nie powstała trzecia część 13 Posterunku.

ocenił(a) serial na 10
kodak1920

Tak sobie obejrzałem 41 odcinek drugiego sezonu i myślę, że nie warto psuć tego co było.

Ktoś pisał, że Cezary mógłby być komendantem i pracowały by z nim jego dzieci. Rodzinny biznes xD
Jednak to nie mogłoby się udać. Brak aktorów tak jak inni mówią. Dziś postarzała Aleksandra Woźniak nie przyciągała by już stada napalonych samców :P
Musieli by naprawdę się wysilić i w roli jej córki dać kogoś kto by ją zastąpił a było by to mega trudne.

ocenił(a) serial na 8
kodak1920

Legendy lepiej nie ruszać. Nie wychodzi to na dobre.

ocenił(a) serial na 9
kodak1920

Jak już powrót to w formie powtórek. Na Polszmacie nie ma opcji przez paradokumenty ale Polsat 2,TV4 i TV6 jak najbardziej. Remake nie wchodzi w grę bo wiadomo jak to się skończy. Sequel również nie jest dobrym pomysłem. Cała obsada zajmuje się innymi rzeczami(nie tylko związanymi z telewizją i kinem) i bez Pana Perepeczki i Pana Walczewskiego to nie będzie to samo.

kodak1920

Tu już nawet nie chodzi o to, że Walczewskiego i Perepeczki z nami nie ma. Nawet jakby cudem byłby trzeci sezon to będzie to straszny gniot. Porównajcie sobie lata 90 a z tym co dzisiaj mamy. Jakby mieli nakręcić dzisiaj 13 posterunek taki sam jaki był w latach 90 to reżyser i aktorzy byli by zjechani jak po łysej kobyle za rasizm, homofobie, ksenofobie i seksizm. Dlatego nie ma sensu kręcić trzeciego sezonu, bo jesli mieliby taki nakręcić to będzie jedynie poprawno polityczny gniot i nic wiecej.

ocenił(a) serial na 10
kodak1920

Serial jak najbardziej był wybitny, każdy z nas zna większość dialogów z tego serialu. Jednak uważam, że nie powinno być kontynuacji, bo w obecnych czasach (przy stracie Marka Pereczeczki i Marka Walczewskiego) tylko obniży swój poziom i może okazać się gniotem...

kodak1920

Tylko kto by zagrał starszego aspiranta Stępnia? Krzysztof Dracz.Mariusz Czajka czy lub też Janusz Chabior(nie mam na myśli trzech na raz-wybór jest tylko jeden na jednego z trzech lub czterech kandytatów może i trafił by się i piąty albo nawet szósty wybór). Może byłbym to ja,Maciej Frączyk,Krzysztof Jackowski,Jan Frycz. Może i też jest siódmy i ósmy wybór na casting Tomasz Oswiecinski. Dziewiąty i dziesiąty itd...

luke11685_gamerz31w

Albo Andrzej Grabowski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones