serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

13 Posterunek

1997 - 1998
25 min.
7,2 123 046
ocen
7,2 10 1 123046
6,1 10
ocen krytyków
Losy grupy niezdarnych i pechowych policjantów pracujących na małym posterunku. więcej mniej
13 Posterunek zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Serial opowiada o grupie policjantów, pracujących w położonym na peryferiach miasta trzynastym posterunku. W skład załogi tytułowego posterunku wchodzą: komendant Władysław Słoik (Marek Perepeczko) - miłośnik cygar oraz swojego psa Pershinga. Policjantka Zofia (Ewa Szykulska)- romansująca z komendantem i we wszystkim znakomicieSerial opowiada o grupie policjantów, pracujących w położonym na peryferiach miasta trzynastym posterunku. W skład załogi tytułowego posterunku wchodzą: komendant Władysław Słoik (Marek Perepeczko) - miłośnik cygar oraz swojego psa Pershinga. Policjantka Zofia (Ewa Szykulska)- romansująca z komendantem i we wszystkim znakomicie poinformowana. Zwariowany i pełen pomysłów posterunkowy Cezary Cezary (Cezary Pazura). Posterunkowa Kasia (Aleksandra Woźniak)- skrupulatna i szalenie zakochana w Cezarym. Arnie (Piotr Zelt) - wielki fan Arnolda Schwarzeneggera, nie grzeszący inteligencją i zawsze gotowy do działania. Niedowidzący Stępień (Marek Walczewski) - mający problem z alkoholem i żoną. Posterunkowy Luksus (Paweł Burczyk) - pragnący zrobić wrażenie na wszystkich, a w szczególności kobietach. Częstym gościem komisariatu jest prostytutka Jola (Dorota Chotecka), pierwsza miłość Cezarego oraz jego młodsza siostra Agnieszka (Agnieszka Włodarczyk). 13 posterunek to miejsce gdzie zdarzyć się może wszystko. Na szczęście policjanci potrafią poradzić sobie ze wszystkim. Problemu nie są dla nich nawet pracownicy wydziału wewnętrznego inspektor Kot (Andrzej Niemirski) i inspektor Pierzchała (Barbara Burska).

na podstawie
Adam Ślesicki (współpraca scenariuszowa)
dystrybucja
Canal+
studio
Héritage Films (produkcja)
tytuł oryg.
13 Posterunek
inne tytuły
Pershing, filmowy pies komendanta, jest w rzeczywistości suką.
Większość akcji serialu ma miejsce w pomieszczeniach komisariatu, jednak są wyjątki od tej reguły. W odcinku osiemnastym chwilami widzimy siedzibę centrum dowodzenia sił specjalnych, natomiast jedna ze scen w odcinku czterdziestym rozgrywa się na lotnisku (scena pożegnania Kasi i Czarka).
W odcinku 18 na posterunku pojawiają się żołnierze, którzy mają pchły. Jeden z nich nosi nazwisko Wiaderny. Słysząc je, Czarek (Cezary Pazura) mówi: "Wiaderny? Skądś znam to nazwisko...". Jest to nawiązanie do filmu "Kroll", w którym Pazura grał postać kaprala Wiadernego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych