PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762118}

13 przykazań

13 Geboden
6,1 1 873
oceny
6,1 10 1 1873

13 przykazań
powrót do forum serialu 13 przykazań

Czytam wiele niepochlebnych zdań na temat rozwiązania zagadki, a tymczasem uważam ten pomysł za trafny. Jest trochę tropów po drodze, ale nachalne nie są. Z całą pewnością nie jest tak, że twórcy nagle sobie twista wymyślili, jak sugeruje mnóstwo osób w innych wątkach. Mojżesz do momentu ujawnienia tożsamości postępuje jak winny, ale dobrze się kamufluje. To dlatego nie uczestniczy w przesłuchaniu dziewczynki. Coś innego kuleje w ostatnich odcinkach. Mojżesz znienacka okazuje się kimś, kto popełnia głupie błędy jeden za drugim, niczym z karabinu maszynowego nimi strzela. Zaczyna mordować osoby z najbliższego otoczenia, nagle traci całą swoją mądrość, wobec córki zachowuje się tak, jakby zmienił poglądy całkowicie. Jest chaotyczny i śpieszy się niezrozumiale. I to właśnie zaniechanie inteligencji jest najpoważniejszym błędem serialu. Natomiast w ostatniej scenie nie skorzystano z możliwości otwartego zakończenia. Nie pokazać kto strzelił i w kogo - oto byłoby zaskoczenie niezwykle denerwujące i bolesne, ale jednoczesnie takie, dzięki któremu miałbym poczucie zobaczenia czegoś niezwykłego. Chociaż zapewne nie wszyscy by czegoś podobnego chcieli.

ocenił(a) serial na 7
protekcjonalny_mua

Moje pierwsze wrażenie, to ze sam sobie palną w łeb , ale teraz myśle nad tym (godzinę temu skończyłem serial) to nie było pokazane, ze Mojzesz nie boi się śmierci, wręcz przeciwnie, odniosłem wrażenie (w tym ostatnim odcinku, noszącym całość) ze to jakiś moralny karzeł i za wszelka cene chce przeżyć (choć obrał taką misje i wiedział jakie to niesie konsekwencje).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones