PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804769}

1983

6,3 36 865
ocen
6,3 10 1 36865
4,1 17
ocen krytyków
1983
powrót do forum serialu 1983

Musiał?

ocenił(a) serial na 6

Wszystko wydaje się spoko. Netflix bedize pierwszym dystrybutorem polskiego serialu w historii. Nigdy nie otarliśmy tak blisko produkcyjnie holywood, ale przepraszam za wyrażenie kur*a mać Maciej Musiał???? Kto go wziął do tego serialu? Kto przeprowadzał Casting? Dżizas czuje, że to będzie kompromitacja z jego strony mam tylko nadzieję, że nie popsuję serialu i ogólnie trzymam kciuki za tą produkcję!

wojtello47

nie pękaj, Musiał nie popsuje tego serialu, zrobi to Agnieszka Holland

ocenił(a) serial na 6
apoleq

Ona jest producentka tego serialu czy bedzie rezyserka jak w House of cards?

wojtello47

"Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków, kamerą których staną: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska."
https://naekranie.pl/aktualnosci/pierwszy-polski-serial-netflixa-ma-oficjalny-ty tul-2998551

Ivelise

Pełen zwiastun...
https://www.youtube.com/watch?v=1Is8d_FnMTg&t=1s
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) serial na 3
Ivelise

No to widzę "parytet" zachowany

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
apoleq

A to niby dlaczego?

ocenił(a) serial na 4
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
MakoR

I oczywiście pełny "parytet" - same baby. "To nie dyskryminacja, gdy my to robimy! "

Konrad992

...nic dodać

ocenił(a) serial na 6
Konrad992

Czyli same chłopy spoko, ale jak są same kobiety to masz z tym problem? Wyluzuj człowieku.

Konrad992

nie rozumiem o co ci chodzi, wez wyjasnij

apoleq

Otóż to - patrz "Pokot"

ocenił(a) serial na 8
apoleq

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zagrał świetnie biorąc pod uwagę to, że zagrał młodego, pięknego no i powiedzmy bogatego, a nie jakąś rolę charakterystyczną, która wymagałaby nie wiadomo jakiej mimiki twarzy. Jest bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 5
apoleq

Co do Holland to się nie zgodzę ja uważam, że potrafi zrobić dobre filmy (Europa, Europa, Zabić księdza, Kopia mistrza czy W ciemności) ale ta jej córunia jest cienka jak polsilver Uważam, że czego by się nie dotknęła tam odciska swoje piętno Często produkcje w których bierze udział ratuje spory budżet i dobra realizacja (Wataha) czy dobry scenariusz i aktorzy (Głęboka woda) Wyszedł jej tylko jeden film "Boisko bezdomnych" I w tym serialu też ta się zauważyć odcinki kiedy sceny są sztuczne naciągane mało logiczne i nie maja płynności Jak tylko cugle przejęła bodajże w 5 odc., Chajdas wyglądało to lepiej

wojtello47

Nie przesadzaj. Może akurat wypadnie dobrze w tej roli.

ocenił(a) serial na 6
Ivelise

Jak dla mnie nie odegrał jeszcze ani jednej dobrej roli, ale być moze daj mu Bóg, żeby dobrze zagrał

wojtello47

Zobaczymy, na razie nie ma co chłopaka skreślać.

wojtello47

Typowo polskie.
Nie widział , nie czytał a mówi że źle zagrał.

Arbaal_z_Bialej

Eeeee. "Typowo polskie", czyli przekładając na Twoje rozumowanie, mam katować się na oglądaniu każdego filmu z Karolakiem, by stwierdzić, że to gniot i na pewno zagrał beznadziejnie. Inaczej "szczym ryj"? Musiał jest aktorem marnym i na pewno w niczym porządnym dobrze nie zagra. Pozostaną mu komedie romantyczne.

emkowal

To nie komentuj. nie widziałeś , nie oceniaj

emkowal

emkowal: idz, zagraj lepiej, znawco filmowy - jakos nie widze aby byl zlym aktorem a wrecz przeciwnie wiec o co Ci chodzi? jestes jego kolega z lawki szkolnej i zazdroscisz kariery?

scee

Odpisuje Ci nie oczekując odpowiedzi. Jakiej kariery? Koleś jest sztywny jak Krzysztof Antkowiak (taka gwiazda z dawnych lat) i wyrobi sie jak ..... w betoniarce. Co do zazdrości to wybacz, ale nie ma czego. A już o tej ławce to przesadziłeś....

emkowal

takiej kariery, ze janusze kloca sie na forum o jego poziom aktorstwa. Wybacz, ale jakos nie slyszalem o Tobie nigdy wczesniej, za to o nim tak, wiec jakakolwiek jego kariera by nie byla - jest lepsza od Twojej (i mojej). Chyba ze jestes Borys Szyc i piszesz anonimowo ;) Tak czy siak, jak widac po komentarzach jego aktorstwo nie kazdego drazni, wiec rzeklbym - to kwestia gustu lub uprzedzen

ocenił(a) serial na 6
Arbaal_z_Bialej

Patrz kiedy dodawalem posta.

wojtello47

Ale mnie załamuje takie bezsensowne chlapanie jęzorem. A gdzie chłopak miał się wykazać? W rodzince.pl? W krew z krwi? Chłopak dopiero zaczyna poważną przygodę z aktorstwem, dobrał w końcu porządną produkcję z topową polską obsadą, więc jedyne czego mozna się spodziewać to to, że cały projekt wpłynie pozytywnie na jego grę.

ocenił(a) serial na 6
idliketofly

A w filmie pt "Mój biegun"? Nie mógł się wykazać? "Dwie korony" również dramat choć za duzo czasu na ekranie nie spędził. W "Czasie honoru" również dramat, a o "Dzień dobry kocham Cię" nie wspomnę. Oczywiście nie przekreślam go i życze mu jak najlepiej żeby był nawet najlepszy w tym serialu, bo czemu nie? Ale jestem dosyć mocno sceptyczny, bo póki co chłopak nie pokazał dla mnie tego zacięcia czy charyzmy tylko zawsze wtapia się w tło i jego postacie zawsze są szybko zapominane po seansie.

ocenił(a) serial na 6
wojtello47

Ale krew z krwi muszę zobaczyć bo podobno bardzo dobry serial, ale z tego co widzę Musiał również sie nie popisał, ale nie widzialem to nie oceniam.

wojtello47

Widzę tutaj jakąś nieprzyjemną nagonkę na Maćka. W "Mój biegun" zagrał wspaniale, więc czego jeszcze chcesz?
Czego oczekujesz?
Chłopak ma wspaniały głos, mówi wyraźnie, barwa przyjemna, gra tak jak wymaga tego rola, więc co Cię tak mierzi. Może Ty jesteś poprostu zazdrosny, że to nie Ciebie zatrudniają a też jesteś z branży. Albo poprostu za nim nie przepadasz. Kiedyś jako konferansjer prowadził galę, byłam zaskoczona, że taki młody chłopak, na żywo i tak kulturalnie i elekwentnie ją poprowadził. Podziwiam. Przecież to młody chłopak, w trakcie nauki zawodu plus z doświadczeniem w tej dziedzinie. Ja życzę Maćkowi satysfakci, zadowolenia i aby takim pozostał przyjemnym człowiekiem pomimo upływu lat jakim jest. Aby nie schamiał, bo teraz to niestety na topie. A to niestety porażka człowieka. Maciej jest zdolny, przystojny, a jak na pianinie fajnie gra. Nie znam jego talentów więcej, ale to co widzę z jego strony jest w porzadku, jest go za co podziwiać. Sukcesów wielkich jeszcze nie ma, bo jeszcze nie miał takiej okazji, więc tego mu życzę. Naprawdę fajny człowiek, kulturalny, mądry. Jak na ten wiek w obecnych czasachzachowania młodzieży o zgrozo, to Maciej górą! Wzbudza szacunek.

Ja jestem ZA :)

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
1vinga

Mówisz, że to ja zazdroszczę, ale bardziej obstawiam, że to Ty sie zakochałaś/eś w nim.W "Moim biegunie" zagrał wspaniale? Kwestia mocno dyskusyjna bo jak dla mnie zagral może nie słabo, ale bardzo przeciętnie w porównaniu do Gierszała Musial (porównuje filmy biograficzne Gierszał "Najlepszy" jak coś i tak wiem kilka lat różnicy nawet chyba ponad 10) I wiesz ja nie mówię, że jako człowiek jest zły czy cokolwiek innego, wręcz przeciwnie myślę i mam nadzieję, że jest bardzo dobrym człowiekiem, ale po prostu nie przekonuje mnie jego gra aktorska w ogóle, a oglądałem go kilka razy na ekranie i jego postaci są jakieś takie bez wyrazu bez charyzmy czegoś im zawsze brakuje. I to, że po prostu w niego nie wierzę w tej produkcji i po prostu to czuje, że wypadnie bardzo blado to chciałbym by był najlepszym aktorem na ekranie, bo źle mu nie życze wcale wręcz przeciwnie niech robi karierę jak największą im więcej dobrych aktorów tym lepiej chyba dla nas widzów czyż nie? I nie ukrywam trochę mnie rośmieszyłaś Twoim stwierdzeniem o mojej zazdrości czy sugerowaniu, że jestem z branży ale oczywiście no offence. I chyba tyle z mojego wywodu choć coś jeszcze miałem napisać ale zapomniałem.

Pozdrawiam również!

wojtello47

Nie znam się za bardzo na aktorstwie Musiała, ale porównywanie jego roli z filmu "Mój biegun" do roli Kuby Gierszała z "Najlepszego" jest niesprawiedliwe. Zauważ, że Kuba zagrał swoją rolę mając już warsztat wyniesiony ze szkoły teatralnej no i spore doświadczenie w uznanych produkcjach. A Maciej w "Moim biegunie" zagrał jak miał ile, 18 lat? Gierszał w takim wieku chyba nawet jeszcze w niczym nie grał, a jedyny sens miałoby porównywanie ich gry na tym samym etapie życia. W każdym razie, z tego, co kojarzę, to Musiał studiuje teraz aktorstwo, może ten serial będzie dla niego szansą na wykazanie się, no nie wiem, czymś ludzi od castingu jednak ujął. Albo da radę, albo nie, ale sprawdzimy to dopiero po premierze serialu.

ocenił(a) serial na 6
Luneek

Celna uwaga nie zwróciłem na to uwagi. Cóż na poczatku trochę się przeraziłem, że Musiał, ale z biegiem czasu jakoś się z tym oswoiłem i może wcale nie będzie tak źle? Zobaczymy oby to wszystko wypaliło.

ocenił(a) serial na 6
wojtello47

Musiał gra, bo jest jednym z producentów tego serialu.

wojtello47

Masz rację.Synek aktora czyli chłopak ze środowiska.Nie twierdze ze wszyscy aktorzy mający koneksje sa słabi (patrz Lubaszenko, Kondrat, Stuhr), ale Musiałowi brak przede wszystkim fizjonomii na poważne role.Może za kilka lata jak nabierze męskich rys.
Do tego jak na razie gra marnie.
Przepraszam wszystkie fanki.
Kończąc
Musiał wcale tam grać nie musiał:)

ocenił(a) serial na 5
KRISPO_DE_PALMA

Po pilocie nie ma tragedii. Musiał jak na razie daje radę ;)

ocenił(a) serial na 9
czlowiekfrank

jestem po 3 odcinkach i jestem pod wrazeniem Musiala. Myslalem, ze nie da rady, a dal :) Chlopak jeszcze kariere w Hollywood zrobi z taka twarzyczka xd

ocenił(a) serial na 5
Bonzai87

Do trzeciego odcinka spoko. Po czwartym już widać drewniane aktorstwo.

ocenił(a) serial na 6
czlowiekfrank

Jest tak sztuczny, że mógłby grać dziwnego terminatora

wojtello47

Z Musiałem jest tak, że swoich postaci nie przedstawia w żaden charakterystyczny sposób. Zero charakteru, postacie słabo zarysowane, bardzo mało daje od siebie by te postać pokazać w jakiś interesujący sposób. Nie mam do niego nic, również życzę by zmieniło się to na najlepsze ale moim zdaniem ciut za dużo niego, wszędzie go wsadzaja, próbują lansować a jest wiele znakomitych twarzy, aktorów z talentem, które powinny zostać zauważone

ocenił(a) serial na 6
1vinga

Przykto stwierdzić, że był jednym z najgorszych elementów tego serialu. Kompletna pomyła kastingowa. Podobnie Krzysztof Wach i Bartosz Bielenia. Czy naprawdę nie ma nikogo lepszego? Powinni zatrudnić Gierszała do roli Kajetana...

idliketofly

np. w teatrze :) Wiele świetnych aktorów ma dobry warsztat zdobyty na deskach teatru, gdzie również nie zabraknie topowej obsady

wojtello47

ten serial wgl zostanie wydany??

ocenił(a) serial na 6
mordarg

Podobno na jesień przewidziana premiera.

wojtello47

Od 30 listopada na Netflixie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-serial-1983-data-premiery-zapowied z-i-zdjecia-z-pierwszego-polskiego-serialu-oryginalnego

ocenił(a) serial na 6
mordarg

Jesienią tego roku powinien pojawić się na platformie Netflix.

wojtello47

Musiał chyba musiał!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones