PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804769}

1983

6,3 36 854
oceny
6,3 10 1 36854
4,1 17
ocen krytyków
1983
powrót do forum serialu 1983
ocenił(a) serial na 6
Connor7

już wiadomo że będzie angielski dubbing dla amerykanów więc zawsze możesz przełączyć skoro bardziej rozumiesz po angielsku XD

Kalenz

serio ? amerykanie przecież nie mają pojęcia o historii swojego kraju, a co dopiero polski

ocenił(a) serial na 5
Mauna_Kea

Już dubbingowali Darka :P

ocenił(a) serial na 7
Mauna_Kea

Wcale tak nie jest. Czas wyjść trochę poza stereotypy Panie Mauna xD

Mauna_Kea

Bo Polacy to niby mają pojęcie ....chyba że mówisz o zielonym .

ocenił(a) serial na 1
Mauna_Kea

Dzisiaj reżyserka sama stwierdziła że to Polacy nie rozumieją konwencji, a Amerykanie za to przodują w tym.

ocenił(a) serial na 5
Mauna_Kea

to tak jak zdecydowana większość Polaków, więc to żaden argument...

Connor7

Nigdy w polskim kinie nie spotkałem się z takim problemem dot. dialogów, więc i tutaj się ich nie spodziewam.

marcin_60

to sprwadz serial pitbull, znalazl bym jeszcze inne ale nie chce mi sie szukac ;P

fornakter

Vega akurat ma problem z dźwiękiem dlatego że kręci dużo w krótkim czasie i nie ma czasu żeby porządnie zająć się dźwiękiem, a jeżeli nagrywa się film akcji to wbrew pozorom nagranie dźwięku nie jest wcale takie łatwe i wymaga trochę zachodu. Filmy innych polskich reżyserów, moim zdaniem, są raczej zrozumiałe i najczęściej nie mam problemów ze zrozumieniem kwestii.
Druga sprawa że jesteśmy trochę przyzwyczajeni do lektora którego głos jest nieskazitelny, zawsze poprawny, wręcz idealny, albo do napisów które też są w 100% zrozumiałe, stąd nasze wrażenie że filmy zagraniczne nie mają tego problemu. Pewnie też mają, tylko rzadko przysłuchujemy się angielskim dialogom - bez korzystania z napisów.

GTRcreative

Może się zgadza, ale co do dialogow po angielsku/etc nie do końca. Czytając napisy słucham też dialogu. Nie jestem ekspertem od angielskiego, ale niekiedy nie da się dosłownie/idealnie przetłumaczyć to co powiedzą po angielsku, dlatego staram się łączyc te dwa elementy.

ocenił(a) serial na 5
marcin_60

haha mało oglądasz:)

ocenił(a) serial na 10
Lukhasz

Nieknicznie. Ile to filmow na chili oglądałem gdzie do monitora czy laptopa musiałem podłączyć zewnętrzny głośnik Bluetooth lub ciągle manewrowac głośnością bo dialogi są 2x mniej słyszalne od muzyki czy otoczenia. Tutaj tego problemu nie ma.

marcin_60

a ja zawsze

marcin_60

Polecam serial Paradoks.

ocenił(a) serial na 7
marcin_60

Jak dla mnie, to sama kontrukcja jezyka polskiego wplywa na to, ze dzwiek wydaje sie slaby. Wszyscy musieliby recytowac jak Olszówka w omawianym serialu, a jak sztucznie to by wygladalo, to macie zywy przykład.

dodgers

To obejrzyj sobie Klosa i trochę innego komunistycznego badziewia - polski jakoś im nie przeszkadzał w dykcji i udźwiękowieniu

marcin_60

drogówka, dom zły. dwa przykłady tak na szybko z głowy.

ocenił(a) serial na 8
diogdaily

w drogówce to nic nie było słychać, podobnie pitbull, masakra jakaś, aż się zdziwiłem, gdy kler całkiem dobrze w tym kontekście wypadł

marcin_60

Film - Miasto 44 pamiętam, że miał fatalne udźwiękowienie dialogów. Nawet 1/3 to był jakiś niezrozumiały bełkot. Nie najlepsza dykcja też mogła mieć z tym coś wspólnego. Polskie produkcje często mają skopany aspekt udźwiękowienia, bo nie przykłada się do tego uwagi, traktuje się po macoszemu.

marcin_60

A ja nie widziałam ani jednego polskiego filmu, w którym byłoby dobrze słychać dialogi. A słuch mam całkiem niezły.

marcin_60

A ja przez 40 lat życia - chyba zawsze, gdy oglądam polski film. Dialogi za ciche, muzyka i tło za głośne. A jeszcze się zdarza, że aktor mówi niewyraźnie...

Connor7

Chyba nie oglądałam jeszcze polskiego filmu gdzie dźwięk byłby dobrze zrobiony.
Tu jest to ciekawie opisane: http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114628,23431538,dlaczego-w-polskich-filmach-n ic-nie-slychac-pytamy-eksperta.html

Ale ten serial robi netflix, więc jest nadzieja ;)

zosanka

a ja jeszcze nie miałam problemu z dźwiękiem w żadnym polskim filmie/czy serialu

fanzlalka

to masz cholernie dobry słuch, albo za głośno telewizor podgłaśniajsz xD

Connor7

mam bardzo dobry słuch , nie lubię mieć głośno telewizora... , ale za to słaby wzrok :-)

fanzlalka

mam tak samo xD

ocenił(a) serial na 7
zosanka

Ja nie oglądałam żadnego polskiego serialu, w którym słyszałabym dobrze dialogi (wyłączając tasiemce).

julia877

dokładnie, angielskie i amerykanskie seriale słucham po angielksu i nigdy nie mam problemów zeby zrozumiec obcy jezyk a polskiego ni chuchu

zosanka

Cicha noc. Tam dialogi w reszcie słychać dość wyraźnie.

ocenił(a) serial na 6
zosanka

Polecam Ślepnąć od świateł zero zastrzeżeń do dźwięku

zosanka

Potwierdzam w całej rozciągłości,przez tą przypadłość mało oglądam polskich filmów, a hicior z HBO zyskał na wartości dopiero wtedy gdy zacząłem go oglądać z napisami i to w wersji dla słabosłyszących bądź głuchoniemych.

ocenił(a) serial na 3
zosanka

Dzięki za link. Artykuł akurat nie wyjaśnia przyczyny, zaś komentarz już tak - słabi dźwiękowcy i kiepska dykcja aktorów. W Wataha czy Belfer się broni. Filmy Vegi już nie.

zosanka

Jesli nie ogladalas, to polecam "Rekopis znaleziony w Saragossie" - dzwiek, jak i pozostala czesc filmu doskonala. Dialogi calkowicie zrozumiale, bez zarzutu.
https://www.filmweb.pl/Rekopis.Znaleziony.W.Saragossie

zosanka

Obejrzałem pierwszy odcinek i na początku było bardzo dużo tekstów, których nie zrozumiałem i musiałem przewijać.

Connor7

Tylko w pakiecie Premium

Connor7

najważniejsze pytanie... czy ludzie którzy piszą tego typu komentarze odwiedzili już laryngologów? :-)

ocenił(a) serial na 7
Connor7

serial "Rojst" udowodnil, ze w Polsce da sie zrobic dobre naglosnienie wiec jest jakas nadzieja ;)
moze wplyw amerykanow na serial tez cos zdziala
trailery nie pokazaly slow na "k" rzucanych na prawo i lewo wiec to zdecydowanie cos innego :P

Connor7

Jak ktoś ogląda film na telefonie w autobusie i do tego bez słuchawek to ja się nie dziwię, że nic nie słyszy. Ludzie co jest z wami?! Oglądacie film na byle padace i narzekacie, że nic nie słychać!

marrik

mam tv 55 cali nagłosinienie Toefl i pakiet hd tv a nic nie słysze, słucha badany i jest bardzo dobry, ciekawe ze ogladając seriale / filmy w oryginale (amerykanskie, angielski i hiszpanskie) nie mam tych problemów?????

ocenił(a) serial na 7
kaczkulec

Ba masz zapewne tekst przed sobą ;-)
Ja mam problem z dzwiękiem w zachodmich produkcjach również..

WhiteMAX

Nie mam oglądam w oryginale bez napisów. Szlifuje w ten sposób języki

ocenił(a) serial na 7
kaczkulec

Ja też się staram, ale jednak z angielskimi napisami. Po polsku cieżko zrozumieć ludzi, a co dopiero obcy język :)

marrik

Gościu pieprzysz,ja wspomagałem się słuchawkami i gówno to pomogło .,słychać tylko bełkot i gulgot, choć oczywiście nie prze cały czas.

pabomir

Grzeczniej chamie!
Polskie filmy przeważnie oglądam na showmaxie z dźwiękiem przez amplituner i NIGDY nie miałem problemów, że coś nie było słyszane.
Filmy ogląda się na dedykowanym do tego sprzęcie a nie na byle czym.
Jak słyszysz "bełkot i gulgot" to może warto zainwestować w sprzęt kina domowego lub... udać się do laryngologa.

marrik

Już lecę ,tylko tylko nie czy zacząć od laryngologa czy od RTV AGD ,dzięki gościu od amplitunerów .

Connor7

Będzie słychać strzały

ocenił(a) serial na 1
Connor7

Moge podpiac sie pod to pytanie ,poniewaz wszystkie polskie serialw i filmy z ostatnich lar mają słaby dzwiek i nic nie slychac nie tylko ja to zauwazylem ,no chyba ze ktos siedzi sam w pokoju pozamyka okna i dobrze poglosni !!!!--

pato77

No, nie wszystkie, już nie przesadzajmy, ale fakt, w większości jest ten problem. Co do serialu - niestety, napisy ratują. Miejscami tło zagłusza partie dialogowe, a zwiększenie głośności niewiele w tym przypadku daje, bo znowu - tło ci huczy w uszach, a dialogi... Cóż, równie dobrze można poczytać z ruchu warg.

ocenił(a) serial na 8
Connor7

Zadziwiająco dobrze słychać dialogi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones