PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644133}

22.11.63

11.22.63
7,6 17 939
ocen
7,6 10 1 17939
6,8 4
oceny krytyków
22.11.63
powrót do forum serialu 22.11.63

Książkę przeczytałem bardzo wnikliwie, ponieważ była dla mnie chyba najciekawszą książką Kinga. Dziwi mnie zatem, że wiekszość osób tutaj pisze pochlebne opinie w kwestii zgodności książki z serialem. I nie mówie tutaj o bardzo wielu wątkach które wogole się nie pojawiły w serialu choć na to zasługiwały, ale mówię o rzeczach które są kompletnie odmienne.
Po pierwsze denerwuje mnie, że w serialu nie ukazali tego jak Jack na początku uczył się zmieniać przeszłość i popełniał wiele pomyłek, że musiał wielokrotnie wracać, resetować i zaczynać od nowa. Tutaj po prostu wszystko dzieje się z punktu A do B, bez konieczności resetowania, co umniejsza realizmowi.

Najbardziej jednak zawiodłem się chyba zmianami w postaci człowieka z żółtą karteczką. W książce był on pewnego rodzaju nie człowiekiem lecz istotą nadprzyrodzoną, uosobieniem przeszłości i wskaźnikiem zmian jakie w niej zaszły, cały czas był owiany aurą tajemniczości i mnie osobiście bardzo fascynowała zagadka tej postaci.
W serialu natomiast jest zbyt ludzki, nie ciekawi tak bardzo i nie wydaje się żadnym istotnym elementem akcji, nie zmienia się wogóle w stosunku do książki i bierze zbyt częsty udział w rozwoju wydarzeń.

Ponadto niepotrzebnie dodano postać tego niby brata i pomocnika Jacka, który tutaj bierze czynny udział w rozwoju wydarzeń, a w książce takowego nie brał. Podobnie z postacią Sadie.

Akcja z tym pobiciem i utrata pamięci, to już wogole kosmos i alternatywna historia.

Generalnie uważam serial za bardzo dobry mimo tych irytujących zmian i oceniam bardzo wysoko :) Moze to sentyment do książki :)

ocenił(a) serial na 8
damianex

Co do Człowieka z żółtą kartką to się z tobą zgadzam- prawie w ogóle nie pojawia się na ekranie, a jeśli już to żeby posłać Jake'owi groźne spojrzenie lub powiedzieć mu, że "nie powinien tu być". Cóż, w siódmym odcinku się trochę rozkręcił i pogadał sobie z naszym głównym bohaterem w aucie (chociaż nie mam pojęcia o czym, bo oglądałam w oryginale, po angielsku ;)), ale nadal mi czegoś brakuje w tej postaci.

Co do pobicia i utraty pamięci- przecież tak mniej więcej było w książce (no, może poza chodzeniem po domach i szukaniem mieszkania), więc do końca nie rozumiem czemu uważasz to za " kosmos i alternatywną historię " ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones