PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305813}

Abigél

8,3 270
ocen
8,3 10 1 270
Abigél
powrót do forum serialu Abigél

"Abigel" oglądałam, jak byłam dzieckiem, ale pamiętam, że było w nim coś magicznego, pełnego niedopowiedzeń, bardzo mnie wciągnął... Dodatkowo akcja rozgrywała się w szkole, co bardzo mi się podobało... Moje wspomnienia o nim, to jakieś pojedyncze obrazy, kadry, jakby zza mgły... Jednego jestem pewna, skoro po tylu latach go jeszcze pamiętam, to musiał być dla mnie ważny... bardzo bym chciała go jeszcze kiedyś zobaczyć, może niekoniecznie po węgiersku;-)

ainahn

mam te same odczucia:)

ocenił(a) serial na 10
avoocadoo

Oj jak miło przecztać, że dla kogoś "Abigel" też była taka ważna :-). Od czasu, kiedy pisałam moje poprzednie słowa obejrzałam na youtube "Abigel" ......... po węgiersku, gdyż innej wersji nie znalazłam ;-). Wiem, wiem, to szaleństwo, gdyż oczywiście nie znam tego języka, ale... patrzyłam na sceny i przypominało mi się to, co widziałam lata temu..... Wszystko mi się przypominało...... Ciekawe doświadczenie :-). Przeczytałam również książkę Magdy Szabo "Tajemnica Abigel" (oczywiście polskie tłumaczenie;-)). Gorąco polecam i pozdrawiam :-).

ocenił(a) serial na 9
ainahn

świetny serial :) z przyjemnością bym zobaczyła jeszcze raz. chyba poszukam książki ;)
p.s. czasem oglądam filmy w języku któego nie znam ;D

ocenił(a) serial na 10
li_lias

Oj tak, mam wielki sentyment do tego serialu z czasów mojego dzieciństwa :-). Książkę zdecydowanie polecam, warto !!! Co do oglądania filmów w obcem języku, to ja oglądam tylko w angielskim (ten język znam), ale "Abigel" jest absolutnym wyjątkiem :-). Miło przeczytać, że dla kogoś ten serialik też był ważny i zapadł mu w pamięć :-).

ocenił(a) serial na 10
ainahn

Fajnie, że ktoś jeszcze pamięta Georginę Vitoy :) Czekam od lat na emisję tego serialu :)

ocenił(a) serial na 10
czubajka_filmweb

Jestem absolutną fanką tego serialu :-). Hm............ Ciekawe, czy jeszcze kiedyś zostanie wyemitowany przez polską telewizję albo będzie dostępny na dvd z polskimi napisami?????? Byłoby cudnie :-).

ocenił(a) serial na 9
ainahn

Niespodziewanie przypomniałam sobie o tym niezwykłym serialu - był dla mnie niesamowity, z niepokojącą atmosferą. Pamiętam, jak go przeżywałam - coś z tego pozostało w pamięci do dziś. Pozdrawiam ludzi z podobnymi odczuciami:-)

ocenił(a) serial na 10
kinomankaM72

Oj jak fajnie widzieć, że są ludzie, dla których ten serial był ważny i emocjonujący :-)))))))))))))))). Ludzie, którzy go pamiętają......... Pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!!

ainahn

Mam podobnie. Pamiętam, że byłem dzieciakiem, kiedy oglądałem ten serial. Nie pamiętam czego dokładnie dotyczył. Była szkoła, dziewczyna, jakaś statua. Fabuła rozmyła się, ale do dziś pamiętam, iż obraz wydawał się dla ówczesnego mnie ważny i wyjątkowy. :)

ocenił(a) serial na 10
mkskala

Tak sobie czasem myślę, dlaczego TV wyemitowała ten serial tylko jeden raz, przed laty... Chyba, że czegoś nie dopatrzyłam, ale nie sądzę... W każdym razie nie tracę nadziei, że będę miała możliwość obejrzenia go ponownie, w zrozumiałym dla siebie języku ;-). Bardzo bym chciała, mam do niego wielki sentyment ... Pozdrawiam serdecznie :-).

ainahn

Tvp wyemitowała serial dwa razy. A pamiętam to dlatego, że czwarty najciekawszy odcinek był akurat 1 września. Musiałam iść do szkoły, a bardzo chciałam go obejrzeć. Jakiś czas temu na YT był z angielskimi napisami ale tylko połowa, niestety. Pamiętam, że dubbing był super.

ocenił(a) serial na 10
JoAnka76

No to jednak coś przeoczyłam, byłam pewna, że serial był wyemitowany tylko raz... Swego czasu też poszukiwałam na youtube, ale nie znalazłam z angielskimi napisami, no ale to było już jakiś czas temu, widocznie coś się zmieniło, to dobrze! Pozdrawiam :-).

ainahn

Zdaje się że jest na Amazonie z angielskimi napisami https://www.amazon.com/Abigel-TV-Mini-Szabo-Magada-Region/dp/B01LZKJ2IS

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones