Hej, od jakiegoś czasu szukam bajki z dzieciństwa. Bajka była o Alladynie, mocno starsza, animowana, na pewno nie disneyowska. Bardzo charakterystyczny motyw jaki pamiętam - czarownik mieszkał w oku sfinksa. Komuś się coś kojarzy? Będę wdzięczna za naprowadzenie.
Pamiętam, że w Polsce bajka była chyba wyłącznie z...
Miło czasem wrócić do bajek z dzieciństwa, ale muszę przyznać, że jedynka była najlepsza - nie chodzi tylko o fabułe, ale o sposób rysowania - inaczej rysowano postacie, albo np. Jasmina miała czerwono-brązowe oczy, a teraz w dwójce zrobili zwyczajny brąz. Albo Jasmina miała zawsze ostry głos, ale teraz gada niczym...