PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=852699}

All of Us Are Dead

Jigeum uri hakgyoneun
6,9 8 606
ocen
6,9 10 1 8606
All of Us Are Dead
powrót do forum serialu All of Us Are Dead

Serial się nawet spoko ogląda, ale jescze chyba nigdy podczas oglądania serialu/filmu o tej tematyce (a oglądałem ogromną ilości tytułów o Zombie) Nie przychodziła mi tak często myśl do głowy "Jakie to jest kur*a głupie"

Notorious_one

Hej, masz coś godnego polecenia w tematyce zombie,ewentualnie "wirusa"? Dla kogoś, kto od niedawna wczul się w klimat? Przerobiłam The Walking Dead (jak na razie najblizszy mi klimat), czekam na kolejny sezon, wzięłam się za Z Nation, obejrzałam Black Summer i Ku jezioru....Teraz na warsztat idzie All of uS are dead. Wiem, że przede mną sporo filmów i seriali, ale może jest coś wg Ciebie szczególnie godne uwagi z jakiś względów.

ocenił(a) serial na 6
ErkaWombi

Gorąco polecam "28 dni później" i kontynuację "28 tygodni później". Nie można też ominąć "świtu żywych trupów" z 2004 roku.

Całkiem przyzwoicie się bawiłem przy "Cargo"

A jeśli podobał Ci się TWD to równie dobrze możesz obejrzeć Spinn-off "Fear the Walking dead"

ocenił(a) serial na 8
Notorious_one

Dawno nie było takiego dobrego serialu o zombie jak All of us are dead, dlatego podałeś same starej daty oczywiste tytuły, a Fear the walking dead to ewentualnie tylko 3 pierwsze sezony, później kupa niemiłosierna.

ocenił(a) serial na 6
tomciak89

Co w tym złego, że starej daty? Miały być dobre i są dobre.

Z tym twoją opinią, że dawno nie było tak dobrego serialu o Zombie, mocno bym polemizował. Wszak ilość absurdu w produkcji, dorównuje Z Nation.

FTWD bije na głowę All of us are dead.

ocenił(a) serial na 4
Notorious_one

Nie zapominajcie o Kingdom

ocenił(a) serial na 7
dtagoner2070

Tak, kingdome super jest też, tylko to innego typu. Kingdome jest typu zombie atakują starożytne chiny, tylko korea to zrobiła, ale i tak wszędzie chińczyki i królewskie takie.
Bardzo lubię, widziałem 2 razy, jedno z moich ulubionych.

Notorious_one

Najciekawsxe, to serial "Kingdom" oraz filmy "Zombie express", "28 dni później", "28 tygodni później", "Jestem legendą", "REC", "Lament", Wszechstronną dziewczyna" i ciekawy klimat mają również "30 dni mroku".

ocenił(a) serial na 7
cubanon

Z takich nie chińskich to fajne są pierwsze 3 o zombie zrobione przez Romero to fajność pierwszej wody, tylko staroć, ale ładna, a potem robił strasznie głupie o zombie takie filmy, strasznie.
A w pierwszym to zombie chodzą bo je napromieniowało hahahahahaha.

ocenił(a) serial na 6
ErkaWombi

Zombie Express chyba najlepszy w tematyce zombie

sportismylifee

Dorzucę swoje polecenia z pandemią/zombie (kolejność nieprzypadkowa): seriale: Sweet Home, Kierunek: Noc, The Rein, Sfreakowani, Bastion, filmy: Jestem legendą, World War Z, I Am a Hero, Noc pożera świat, To już ostatnie dni, Wszechstronna dziewczyna, Wiecznie żywy, The Divide, Komórka, Miasto ślepców, #Alive, Opętani, Wygłodniali, W ukryciu, Dead Rising: Strażnicy, Z jaj Zachariasz, Wyleczeni, Jedna z dróg, Mama i tata, Krwawe niebo, Samotni.

ocenił(a) serial na 7
SiOsTrY

A ja lubie taki trochę w klimacie hobbita - Martwica Mózgu. Ładny bardzo.

SiOsTrY

Jak Kierunek Noc to jest jeszcze powiązany z nim serial Yakamoz S-245, to samo uni tylko zamiast samolotu jest okręt podwodny, fabuła dzieje sie w tym samym czasie, w którymś odcinku nawet jest ujęcie jak w nocy okręt się wynurza a na niebie przelatuje samolot.

ErkaWombi

Jesteście wspaniali! Dziękuję wszystkim pięknie. Widzę, że sporo przede mną do obejrzenia ;)

ocenił(a) serial na 6
ErkaWombi

Hiszpański "Rec" 1&2 mega polecam

ocenił(a) serial na 10
ErkaWombi

Ja kolego polecam serial - również koreański (co za przypadek) - Kingdom. Ten wytwór koreańskiej fantazji to coś co każdy fan zombie musi zobaczyć. Prawdziwe arcydzieło gatunkowe.

ErkaWombi

ja bym dodał jeszcze serial https://www.filmweb.pl/serial/Santa+Clarita+Diet-2017-762028 komediohorror ale moim zdaniem bardzo fajny bardzo dobrze mi się go oglądało

ocenił(a) serial na 8
ErkaWombi

"Kingdom" jest spoko i tez jest koreanski.

ErkaWombi

#Alive Koreański też z Netflix. I francuski Noc pożera świat - w filmie nic się nie dzieje, ale ma swój urok.

ocenił(a) serial na 9
Notorious_one

Azjaci, pewnie wszyscy z IQ 2 razy większym od mojego a czasem aż nie mogę wytrzymać tego jak zachowują się bohaterowie i jakie głupoty robią, w jak głupi sposób coś robią...

ocenił(a) serial na 1
diabloraf

Przecież ten serial jest tak bardzo nielogiczny że aż szkoda gadać. Chociażby podejście do organizacji czy smierć ojca(sanitariusz) dziewczyny? Po co został na korcie? 1/10

Zachar1234

Został na korcie, ponieważ już został ugryziony i wiedział, że zaraz się przemieni (tam było takie zbliżenie na jego rękę, gdzie było widać ugryzienie), przynajmniej ja tak to odebrałam XD Co nie zmienia faktu, że nielogicznych zachowań jest w tym serialu od groma, faktycznie

ocenił(a) serial na 6
Notorious_one

Ja polecam "iZombie", mocno nietypowy jak na tę tematykę :)

ocenił(a) serial na 6
Sol89

Ach, a z tematyki "wirusowej" całkiem w porządku są "The Rain", "Van Helsing" i "The strain" (coby być kompletnie szczerą - pierwsze sezony są niezłe, a potem zwykle im dalej tym gorzej, niemniej dosyć przyzwoite produkcje).

Notorious_one

No myślę że ten serial jest bardziej przekierowany do publiczności młodzieżowej. Dlatego młodzież bardziej go zrozumie niż takie staruch jak ty. Mi się bardzo podoba ten serial i go polecam

ocenił(a) serial na 10
Notorious_one

Może i tak, ale niezapominaj, ze to film o dzieciakach, mało tego w Korei panuje roche inna kultura, nawet takie "statsze" dzieci pewnych treści nie ogladają, nie posiadają pewnych informacji.

ocenił(a) serial na 6
Notorious_one

Z rzeczy, których jeszcze koledzy nie wymienili bardzo polecam:
Dead set - krotki serial o apokalipsie zombie i nieświadomych ludziach (do czasu.. ;-)) uwięzionych w domu wielkiego brata
Wysyp żywych trupów - 1 czesc tzw. Trylogii cornetto. Jest to... komedia romantyczna z kilkoma bardzo brutalnymi scenami.
Świetnie zrealizowany jest też remake nocy żywych trupów, wydany w 1990 - dla mnie jeden z niewielu przykładów, kiedy to remake jest lepszy od oryginału.
Polecam również swietna komedie zombieland (2 cześć znacznie gorsza, ale nadal dosyć przyzwoita). Warto też poznać 1 cześć resident evil z mila jovovich - swego czasu trochę namieszała na rynku. A jeśli chcesz poznać największą możliwa klasykę, to koniecznie obejrzyj noc (z 68 roku), swit i dzień żywych trupów w reżyserii Georga romero. To tak zwany ojciec zombie;-). Nakręcił więcej filmów gatunku, ale te 3 są najlepsze. W latach 80 rządzili włosi, najbardziej znany to chyba Lucio fulci i jego zombie pożeracze mięsa

Z mniej oczywistych rzeczy o apokalipsie warto zerknąć na niskobudżetowy stake land (wampiry), daybreakers. Świt (również wampiry).

A co w przyszłości? Azjatycki sadness wymiata na festiwalach, w produkcji jest też serial hbo the last of us. Zack snyder może odkupi się armia umarłych 2, bo jednak cześć 1 była słaba, za to jego swit żywych trupów był bdb ;-).

ocenił(a) serial na 4
Notorious_one

Zgadzam się tylko z ostatnim zdaniem - "Jakie to jest kur*a głupie"

Mi się fajnie NIE oglądało.
Bo był tak głupi że aż Męczący !

Sporo odcinków Dzieliłem na 2 - 3 części.

Napewno Nie wrócę do tego serialu o Pseudo zombie, gdzie dzieciaki w berka bawią się z nimi, odpychają ich gołymi rękoma i nadal żyją, są cali !

ocenił(a) serial na 10
Przemek_178

Każdy lubi to co lubi, dodam tylko że te zombie są , przynajmniej na razie, nieco inne niż
te np amerykańskie z tego względu że zaraża tylko ugryzienie (lub kontakt krwi z krwią). W teorii powinno zarażać każde zadrapanie i wówczas ich bieganie było by całkowicie śmieszne. Jedyne co mnie martwiło to że leży na ziemi taki uczeń , nad nim wisi zombie i kapie mu do ust krew. Zatem powinien się zarazić od tej krwi, skoro wcieranie krwi w ranę zaraża to picje je też powinno, nawet kropla.
Ja oczywiście jestem z tych co czekają na drugi sezon, ale wady są i obawiam się że w drugim sezonie może być ich więcej bo postawią bardziej na "anime" czyli latające zombie czy coś.

ocenił(a) serial na 10
Notorious_one

Serial mi się podobał , ale widać tu też pewne różnice kulturowe odnośnie pewnych spraw - oczywiście globalizacja itd, kultury wielu krajów zaczynają się mieszać ale mniejsza o to. Korea Południowa już w serialu SQUID GAME pokazała mi, że nieprzejmuje się za bardzo tym co myślą inni i robi totalny rozpierdziel w życiu bohaterów. The Walking Dead nie obejrzałem do końca , więc nie wiem czy wyjaśniono cokolwiek o wirusie a tu mamy od razu wszystko podane na tacy, co mi się podobało. Druga sprawa to od razu pojawia się motym typowy dla azjatów, czyli bohaterowie niczym z anime. To bardzo odróżnia od amerykańskiego kina gdzie bardziej stawia się na "realizm" , bez latających i niezniszczalnych - chodzi mi o typową tematykę zombie.

Główny antagonista w tym serialu tak mnie drażnił pod koniec, że sam bym wziął nóź i pomacał mu szyję byle by go już nie było. Co najmniej trzy razy ich walka kończy się kropka w kropkę bez żadnych refleksji "co można by zrobić by się go pozbyć".

Jak widać na początku tworzą się przykładowo dwie grupy żywych ludzi. Jedna z automatu bierze kij i walczy a druga grupa znów biega bez pojęcia używając do walki butów. Można zrozumieć pierwsze zawachanie, zabić czy nie zabić, czy to nadal człowiek czy nie a co będzie jesli mu wbiję kij a okaże się że on nadal był do wyleczenia. Te dzieci mogły o tym nie wiedzieć, ale one nie wyciągały żadnych wniosków z tego co się działo na początku.

Pomijając pewne rzeczy , serial mi sie podobał. Lubię kino azjatyckie, zwłaszcza japońskie ale ostatnimi czasy Korea Południowa też robi dobre seriale.

ocenił(a) serial na 9
Notorious_one

Miałem to samo oglądałem mnóstwo filmów i seriali o zombie ale żaden mnie tak nie irytował jak ten chodzi głównie o zachowania ocalałych a dopiero skończyłem 2 odcinek. fabularnie fajnie się to ogląda i jakoś nie czuć że odcinki trwają godzinę no ale tak jak mówię głupota niektórych mocno elektryzuje i taki był zamiar chyba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones