PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675642}
8,1 71 857
ocen
8,1 10 1 71857
7,0 9
ocen krytyków
American Horror Story: Asylum
powrót do forum serialu American Horror Story: Asylum

I.
Screamin Jay Hawkins - I Put A Spell On You
II.
Piosenka "Love Potion" w szafie grajacej.
III.
Czerwone lakierki Lany w scenie, kiedy Judy spiewa "The Name Game"

octavessens

Nie rozumiem jak to się ma do trzeciego sezonu?
Przegapiłem coś i w pierwszym był jakieś odnośniki do drugiego? Nawet jeśli, to czemu to ma być podpowiedzią? O co chodzi?

ocenił(a) serial na 9
DCiebiera

W pierwszym w jednym odcinki mówiono, że dziwna energia gromadzi się w więzieniach lub szpitalach przez co dzieją się nadprzyrodzone rzeczy. I oto mamy szpital. A teraz Ryan Murphy potwierdził, że w ostatnim odcinku również była jakaś podpowiedź.

ocenił(a) serial na 8
mark1618

Zgodnie z tym co mówią twórcy serialu, trzeci sezon ma mieć w sobie coś 'evil glamourous' i że na tapetę wezmą młodocianą historię miłosną, podobną do tej z pierwszego sezonu (Tate i Violet).
Dodatkowo fabuła ma dotyczyć jakiegoś miejsca w Ameryce, gdzie wydarzył się horror.
Bazując tylko na tym, moim pierwszym skojarzeniem była historia Bonnie i Clyde'a (dodatkowo oglądając 10 odcinek, w którym to ukryto spojlery dotyczące sezonu 3, siostra Jude po elektrowstrząsach wymienia imiona ludzi i mówi coś w stylu "Dolly, Clyde", co mi się automatycznie tylko z jednym skojarzyło).
Zwróciłem jednak uwagę jeszcze na kilka rzeczy:
1. Siostra Mary Eunice podczas instalowania szafy grającej mówi, że czas wnieść do tego miejsca XX wiek, co może sugerować czas nowego sezonu.
2. Płyta, która jest odtwarzana podczas tytułowej piosenki Name Game nazywa się Congress, czyżby coś związanego z polityką/wyższymi sferami miało mieć miejsce w kolejnym sezonie?
3. Podczas rozmowy z księdzem, siostra M.E. wymawia słowa 'against spiritual wickedness in high places', znów mamy wysokie stanowiska.
4. Książka, którą znajduje doktorek zamiast taśmy z nagraniem, nazywa się See Spot Jumps, jeszcze nie wiem dokąd to prowadzi, zwróciła jednak moją uwagę.

ocenił(a) serial na 10
octavessens

Ja słyszałam, że w trzecim sezonie mamy wrócić do Harmonów...

ocenił(a) serial na 8
olgamikolajczak

Z tego co przeczytałem we fragmencie nowego wywiadu z twórcami, trójeczka ma mieć miejsce w nowym otoczeniu, z osobną historią i z częścią aktorów, którzy zagrali w AHS i Asylum.

olgamikolajczak

Jeszcze siostra Jude powiedziała coś w stylu: wszyscy jesteśmy tu tylko numerem. Skojarzyłam to z obozem koncentracyjnym. Jakby nie było, to też horror.

octavessens

Spotkałem się z jedną sugestią, że następny sezon może mieć związek z czarami/voodoo - I Put A Spell On You, Love Potion - a miejscem miał by być Nowy Orlean.
To miałoby sens, historia miłosna osadzona w Nowym Orleanie z czarami i nadprzyrodzonymi siłami w tle. Nowy Orlean jest w Ameryce, a huragan Katrina można uznać za horror jaki się tam wydarzył.

Ponadto tutaj: http://reelbloody.blogspot.com/2013/01/the-name-game-american-horror-story.html

ktoś poszukał koneksji piosenek z szafy grającej z Nowym Orleanem i tak oto:

"Shirley Ellis (The Name Game) played- She lived in New Orleans

Songs/Artists that were shown on the jukebox:
Perry Como- Song called Way Down Yonder in New Orleans
Billie Holiday- Starred in a film, New Orleans
Screamin' Jay Hawkins- Lived in New Orleans
Edith Piaf- La Vie En Rose (lyrics refer to a magic spell)"

Może to być przypadek, ale nie musi. Osobiście wydaje mi się, że połączenie AHS z Nowym Orleanem z dawnych lat byłoby idealne.

ocenił(a) serial na 9
solsky

Ten serial jest poprostu genialny jeśli chodzi o konstrukcje i podpowiedzi do kolejny sezonów (czy ktokolwiek wcześniej wpadł na taki sposób wprowadzania widzów w kolejny sezon ?! )
Wydaje mi sie że akcje będzie w XX wieku - siostra gdy prezentowała szafe grającą powiedziała że czas to miejsce wprowadzić w XX wiek
Oprócz tego ta lalka która sie przewija na tym hmm teledysku - czyżby vodoo ?
Poza tym wydaje mi sie że podpowiadają też którzy aktorzy będą grać w następnym sezonie - Jude wywołuje po koleji 3 osoby - lune, kita i pepper
A te BananaFanaFo ? Może to jakiś anagram ? ;p

ocenił(a) serial na 10
octavessens

myśle, że troche za daleko wychodzimy wnioskami. Twórcy mówili, że w odcinkach będą podpowiedzi co do fabuły. Myślę, że poprostu chcą byśmy wiedzieli, że trzeci sezon będzie o czarownicach :) "put a spell on you" i "love potion" nazwy czysto kojarzą się z eliksirami i czarami, czerwone lakierki to sugestia co do Czarnoksiężnika z Oz i dorotki, która biegała przecież w takowych. Lana nosi zawsze płaskie obuwie, a tu nagle czerwone buty na obcasie? Jestem pewien, że chodzi o czarownice. Może Salem?

ocenił(a) serial na 9
octavessens

Ryan Murphy potwierdził, że wskazówka była też w 'Split Milk', ale w następnym, Continuum będzie ona o wiele bardziej zauważalna i dłuższa, bo jak sam stwierdził poprzednie były krótkie.

ocenił(a) serial na 8
octavessens

Oświećcie mnie w którym momencie pierwszego sezonu była zapowiedź fabuły drugiego.

ocenił(a) serial na 10
brawurka208

w 11 odcinku "birth" billie dean mówi, że ciemna energia lubi się gromadzić w miejscach takich jak więzienia i przytułki dla umysłowo chorych - to podpowiedz do miejsca akcji drugiego sezonu :)

octavessens

Ja mam nadzieję,że w 3cim sezonie nadal będą grać Jessica Lange oraz Evan Peters!

ocenił(a) serial na 9
avosette

Jessica Lange, Sarah Paulson, Zachary Quinto, Lily Rabe i James Cromwell - moja wymarzona obsada na następny sezon. Reszta jest mi zupełnie obojętna, a zachwytów nad Evanem Petersem wręcz nie rozumiem. ;p

BeeBee61

Nie zachwycam się Evanem,chcę jedynie,żeby nadal grał,choć faktycznie Zachary Quinto w tym sezonie mocno wysunął się na prowadzenie i nie wyobrażam sobie kolejnego sezonu bez niego jak i bez Sarah Paulson.Mam tylko nadzieję,że nie powróci aktorka grająca Vivien Harmon oraz Violet..bo były to chyba dwie najbardziej drętwe postacie pierwszego sezonu. Lily Rabe w pierwszym sezonie grała w kilku epizodach i praktycznie rzecz biorąc w ogóle jej nie zapamiętałam,ale 2 gim sezonie pokazała,że ma w sobie aktorski pazur.Jeśli w 3cim sezonie dane jej będzie zagrać konkretną postać z krwi i kości to jestem jak najbardziej za.

avosette

Zapomnieliście o Frances Conroy! :O

ocenił(a) serial na 10
octavessens

musze przyznać, że w spilt milk żadnej podpowiedzi nie znalazłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones