PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623838}

Amerykańscy Bogowie

American Gods
7,5 20 919
ocen
7,5 10 1 20919
7,5 6
ocen krytyków
Amerykańscy Bogowie
powrót do forum serialu Amerykańscy Bogowie

Kogo widzielibyście w rolach głównych? Bo ja zestawiłbym to tak:

Cień - Trent Reznor (!),
Mr Wednesday - De Niro
Laura - Famke Jensen (!)
Czernobog - Hopkins, nikt inny
Mr Nancy - Laurance Fishburne
Loki - z nim mam kłopot. Powiedziałbym, że może Gyllenhall? Kompletnie inny.
Hinzelmann - vacat
Sam Czarna Wrona - uwaga, uwaga - Julia Roberts

Tyle. A wy jak to widzicie? :)b

gerardtn1

Trent? No nie wiem, jakoś niespecjalnie. W końcu to potężny i postawny koleś z Cienia był. Tom Hardy?
Reszta pasuje, a jako Hinzelmanna to bym widział Chistophera Plummera :)

shen_ron

A może Max von Sydov?

gerardtn1

Podobny typ, ale jakoś Plummer mi bardziej pasuje do pogodnego i miłego staruszka ;)

gerardtn1

Nie do końca się zgadzam. Dziwne masz poczucie humoru (Julia Roberts).

gerardtn1

http://fleurdeliser.tumblr.com/post/28491888673

użytkownik usunięty
gerardtn1

Laurę przydałoby się wywalić z filmu bo w książce była bardzo żenującą postacią.

gerardtn1

Jak dla mnie na Wednesdaya pasuje Paul Giamatti. Lokim mógłby być Robert Knepper. A Cień to może taki trochę bardziej przypakowany... Fassbender? ;)

ocenił(a) serial na 8
gerardtn1

Zacząłem dopiero czytać także znam dopiero parę postaci ale jak na razie to tak:
Cień - Jared Padalecki
Wednesday - Ray Winstone
Czernobog - Bill Nighy
Laura - Monica Potter
Sam - Jodelle Ferland

rafus20l

Padalecki? dobry pomysł, do roli Laury pasowałaby Elisha Cuthbert

ocenił(a) serial na 8
marisaxyz

Czemu by nie, mi do roli Laury pasuje Potter, ale ona w sumie jest już za stara do tej roli a wybierając ja miałem raczej przed oczami jej wygląd w latach 90.

rafus20l

W roli Czernoboga widziałbym jakiegoś słowiańskiego aktora. Myślę że Aleksandr Domogarow pasowałby do tej roli.

ocenił(a) serial na 8
Sanderus

Jak dla mnie to Domogarow jest za młody.

rafus20l

Czy ja wiem? Ma 50 lat. To jak nie on to Stupka w takim razie.

ocenił(a) serial na 8
Sanderus

A co powiesz na tego gościa:
http://www.filmweb.pl/person/Rade+%C5%A0erbed%C5%BEija-4326

rafus20l

No jak mogłem pominąć Borysa Brzytwę!. Całkowicie się zgadzam. Słuszny wybór.

rafus20l

Skoro mamy Czernoboga to teraz ze Skandynawii jakiś Odyn by pasował:).

ocenił(a) serial na 8
Sanderus

Ze Skandynawii to może Stellan Skarsgård chociaż ja bym został przy Winstonie.

rafus20l

Winston jest genialnym aktorem, ale czy nie za niski?:) No Skarsgard... całkiem, całkiem.

ocenił(a) serial na 8
Sanderus

W sumie już nie pamiętam jaki wzrost miał w książce ale chyba jakimś wielkoludem nie był. Poza tym przy Cieniu każdy będzie na niskiego wyglądał.

rafus20l

Owszem był wzrostu Cienia.

rafus20l

Peter Stormare jako Wednesday byłby moim zdaniem świetnie trafiony.

gerardtn1

Tak czytam sobie ponownie Twój wpis na temat obsady i nie obraź się, ale to wielkie szczęście że nie Ty będziesz ustalał obsadę.

ocenił(a) serial na 8
Sanderus

No to Wednesday'a już mamy.

rafus20l

Czyli kogo?

ocenił(a) serial na 8
Sanderus

Ian McShane

rafus20l

Nie zauważyłem newsa. Wolałbym Jeffa Bridgesa, ale ten też może być całkiem całkiem.

ocenił(a) serial na 8
gerardtn1

Jak przy obsadzie jesteśmy to wie ktoś czy HBO rozpoczęło już kasting do serialu?

gerardtn1

Trent jako Cień to super pomysł. Moim zdaniem pasuje jak ulał.

Mr Nancy - Tony Todd. Nikogo innego nie widzę w tej roli.

Laura - Kirsten Dunst wydaje się dobrym pomysłem.

Loki - do tej roli moim zdaniem nadaje się ktokolwiek. Wizualnie słabo zarysowana postać...

Wednesday - Paul Giamatti super

Czernobog - (uwaga uwaga!) Jeff Bridges albo http://www.filmweb.pl/person/Rade+%C5%A0erbed%C5%BEija-4326

Pan Jacquel - tu też pasowałby Tony Todd. Chociaż nie wiem, czy nie za młody

Hinzelmann - Ian Holm

no i mam nadzieję że pojawi się moja ulubiona mini story o Essie Tregowan, gdzie Essie mogłaby grać Karen Matheson (chociaż nie jest aktorką...) a Sweeney - widzę tu Johnnyego Deppa zrobionego na rudego popaprańca, jak w Alicji w Krainie Czarów :)


A_Lest

poprawka, Wednesday - Hopkins! :)

A_Lest

48-letni Cień o wzroście 168 cm? No faktycznie pasuje jak ulał. To może by tak Danny DeVito? Albo nie, jak szaleć to szaleć. Verne Troyer. Rade Šerbedžija Jako Czernobog? W tym akurat przypadku trafienie jest idealne. Holm jako Hinzelman też myślę że ok. Wednesday'a powinien zagrać ktoś ze Skandynawii, dlatego uważam że Peter Stormare byłby bardzo dobry do tej roli. Hopkins? Nie. Giamatti??? Pod żadnym pozorem. Depp - Sweeney? Niekoniecznie. A co do Cienia? Myślę że Chris Hemsworth dobrze pasowałby do tej roli.

Sanderus

Chris Hemsworth może być, bo Cień musi być wysoki no i przystojny ;-) ale tak generalnie to coś ucichło w temacie serialu,wiadomo już coś konkretnego?

marisaxyz

No pedałem nie jestem więc nie mnie się cieszyć z przystojności Cienia. Po prostu Hemsworth najbardziej by mi do tej roli pasował.

ocenił(a) serial na 7
Sanderus

Hemsworth odpada. Jest za bardzo znany teraz, wszyscy go widzą jako Thora.
Byłabym już prędzej za Tomem Hardym...

Nekori

No ale aktorowi chyba o to właśnie chodzi żeby nie został zaszufladkowany. To że jest znany to chyba w niczym nie przeszkadza. Poza tym Cień to podobnie jak Hemsworth chłop na schwał. Hardy może być pod warunkiem że go naciągną bo 178 to na Cienia za mało zdecydowanie.

Sanderus

Według mnie w roli Cienia mógłby się sprawdzić Hugh Jackman :)

Vlodar99

Następny młodzieniec. Cień ma być młody. Tym tokiem myślenia to może by Witolda Pyrkosza, albo Franciszka Pieczkę zaangażować?

użytkownik usunięty
gerardtn1

Z racji tego, że nikt raczej nie będzie mnie pytał o zdanie podczas dobierania obsady serialu pozwolę sobie "zatrudnić" do mojej wizji zarówno aktorów już nieżyjących jak i zbyt już wiekowych do danej roli.

Shadow - młody Kurt Russell
Wednesday - Sean Connery (!)
Czernobog - Sam Elliott, chociaż chciałbym zobaczyć jak z tą rolą poradziłby sobie Ron Perlman
Mr Nancy - Morgan Freeman (!)
Mr Ibis - również pasowałby mi Freeman bądź Scatman Crothers w nieco poważniejszym wydaniu
Mr Jaquel - Tony Todd
Loki - Michael Wincott
Mad Sweeney - Brendan Gleeson
Hinzelmann - Michael J. Pollard (!)

gerardtn1

Shadow - Ryan Hurts , możnaby go fajnie ucharakteryzować
http://www.filmweb.pl/person/Ryan+Hurst-31722/photos

ocenił(a) serial na 8
mzalewska89

Jak dla mnie to za staro wygląda.

użytkownik usunięty
gerardtn1

Kiedy czytałem tę książkę miałem przed oczami Jacka Nicholsona jako Pana Wednesdaya.

ocenił(a) serial na 8
gerardtn1

ja w roli Wednesdaya podczas czytania widziałem Johna Terry'ego - dr. Christian Sheppard z the Lost http://www.filmweb.pl/person/John+Terry-89445 - ale pasowałby ktoś starszy

gerardtn1

Podbijam ten geriatryczny temat, bo pojawiły się jakieś ploteczki.
http://www.theguardian.com/books/2015/aug/25/neil-gaiman-american-gods-tv-adapta tion-casting

Pośród fanów najwyżej notowani są:
Ricky Whittle, Jason Momoa (omg, takie drewno, że rozpacz), Joe Manganiello.. hm.

ethi

Chodzi oczywiście o casting na Shadow'a.

gerardtn1

Po długich mękach wreszcie natrafiłam na nazwisko aktora, który w momencie czytania książki jakoś tak automatycznie pojawił się przed moimi oczami jako Hinzelmann.

To Kris Kristofersson! http://www.celebritiesmoney.com/wp-content/uploads/2015/09/Kris-Kristofferson-ne tworth.jpg

A co do Pana Nancy - tylko Morgan Freeman :)

użytkownik usunięty
gerardtn1

To ja odgrzeję kotleta. Mam nadzieję, że Fuller przy wyborze Cienia przebije się ze swoimi sympatiami i może trafi się Lee Pace, bo to on mi się jakoś wizualizuje w tej roli. Szczególnie po opowiadaniu "Czarny pies" z ostatniego zbioru Gaimana.

gerardtn1

A jednak Ricky Whittle w roli Cienia. Dla mnie za ładny :D
I pytanie dnia... dlaczego nie mogę umieszczać linków.. w jakiejkolwiek formie :(

gerardtn1

Nikt tutaj się nie skapną, czytając amerykańskich bogów, że Cień jest czarnoskóry?

ocenił(a) serial na 8
pannaaleksandra91

Nie był czarnoskóry, tylko miał ciemną karnację a to różnica. Bodajże na początku książki ktoś go pyta czy nie jest cyganem.

rafus20l

A także czy nie jest "Latino" albo [tutaj rasistowskie określenie ludzi czarnych].

pannaaleksandra91

Tak, jasne. Roland też.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones