Amerykańscy Bogowie

2017
Amerykańscy Bogowie
7,5 19 159
ocen
7,5 10 19159
21 489
chce zobaczyć
7,6 5
ocen krytyków
{"rate":7.6,"count":5}
{"type":"film","id":623838,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/American+Gods-2017-623838/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Amerykańscy Bogowie
 • bczaplinski ocenił(a) ten serial na: 4

  Szumnie zapowiadany "następca Gry o Tron" okazał się dobrze wyreżyserowanym gniotem. Rzeczywiście w serialu widać zainwestowane pieniądze, amerykańską postprodukcje etc. jednakże by móc postawić się na półce seriali kultowych, czy nawet ponadprzeciętnych, forma nie wystarczy. Potrzebny jest porywający widza scenariusz, którego "Amerykańskim bogom" najzwyczajniej brakuje. Postacie są miałkie, bez wyrazu, kolorowane na siłę. O głównym bohaterze można powiedzieć wyłącznie tyle, że źle trafił z żoną i miał niepoważnych rodziców ("cień"?!), o jego żonie, że lubi seks pozamałżeński i (nie)umarła w przezabawnych okolicznościach, najzupełniej pasujących do jej osobowości. Bogowie? Zupełny żart. Ich charakter oparty jest na bardzo stereotypowej wizji wybranych (i wcale nie najciekawszych bóstw), a i kreacje są mało przekonujące (tutaj wyjątkami są Peter Stormare oraz aktor wcielający się w Sweeney Todda). Szkoda czasu.

 • bczaplinski Jak dla ciebie Wołyń jest na 10 to sorry ale o czym ty bredzisz...

 • Fekes a co ma ocena filmu Wołyń do oceny serialu American Gods , może nie rozumiesz wielkości w/w filmu i nie potrafisz spojrzeć na niego przez pryzmat historii. Natomiast seriale typu American Gods to zwykłe filmiki nic nie wnoszące po prostu są trudno skoro komuś się podobają , to miałkie kino efekciarskie bez żadnej treści ale takowe też jest potrzebne, sam wysoko oceniam filmy które po prostu mnie bawią choć często są mało ambitne , kino to rozrywka ale czasami ważna forma przekazu i właśnie Wołyń to jeden z przykładów a na dodatek dobrze zrobiony.

 • bczaplinski ."O głównym bohaterze można powiedzieć wyłącznie tyle, że źle trafił z żoną i miał niepoważnych rodziców"
  Znaczy się nie wiesz kim byli jego rodzice...?

  "Bogowie? Zupełny żart. Ich charakter oparty jest na bardzo stereotypowej wizji"
  Tak, bo to właśnie stereotypy /wierzenia STWARZAJĄ bogów w świecie Neila Gaimana.

  "aktor wcielający się w Sweeney Todda"
  Tam nie m Sweeney Todda...

 • ktyczynski ocenił(a) ten serial na: 8

  bczaplinski Recenzja napisana przez kogos kto widzial 2 lub 3 pierwsze odc i go nie wciagnelo . Brak wiedzy i obiektywizmu.