PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623838}

Amerykańscy Bogowie

American Gods
7,5 20 912
ocen
7,5 10 1 20912
7,5 6
ocen krytyków
Amerykańscy Bogowie
powrót do forum serialu Amerykańscy Bogowie

S01E01 - dyskusja

ocenił(a) serial na 8

Rano zostałem mile zaskoczony, otóż po pierwsze - Amazon Prime zafundował nam polskie napisy, a po drugie sam serial zaczyna się naprawdę fenomenalnie.

Fabularnie to prawie kropka w kropkę to samo co w pierwszych rozdziałach powieści Gaimana, odcinek odbiegł od oryginału dopiero na samym końcu - kompletnie nie przypominam sobie żeby spotkanie z Techno-Boyem przebiegało w taki sposób jak tutaj. :D Ale była to zmiana jak najbardziej na plus.

Wizualnie to prawdziwa uczta dla oka. :D Oby tylko ,,Amerykańscy Bogowie'' nie podzielili losu ,,Hannibala''.

A jak wasze wrażenia?

użytkownik usunięty
Asvers

W połowie odcinka miałem ochotę wyłączyć, ale wytrzymałem i opłaciło się. Warto było czekać ten serial. Bardzo podobał mi się Pan Wednesday, przy czym czytając oryginał wyobrażałem go sobie bardziej z twarzą Jacka Nicholsona. Zresztą, według mnie nic nie zgrzytało w obsadzie.
Chociaż bardzo śmieszy mnie ocena roli Emily Browning, nie miała jeszcze wiele do zagrania ;]

ocenił(a) serial na 8

Wizerunki niektórych postaci znacząco różnią się od tych książkowych - Sweeney bez czapeczki z napisem czy szczupły Techno-Boy.

Ale wydaje mi się że wszystkie zmiany (głównie minimalne, wręcz kosmetyczne), przynajmniej te z początku wydają się być dla serialu jak najbardziej korzystne. Zobaczymy jak będzie dalej, ale że Gaiman brał czynny udział przy tworzeniu scenariusza do serialu, to jestem spokojny o jakość kolejnych epizodów.

Co do Emily Browning - racja, jedyne gdzie do tej pory mogliśmy ją obejrzeć w akcji to trailery :D Ale na filmwebie to nieuniknione.

Asvers

Ale mi się podoba ten pilot! Widać robotę Fullera, jest świetny klimat i co najważniejsze - wciąga to i intryguje. Od genialnej czołówki po całą oprawę wizualną jest petarda. I WANT MOOOORE.

ocenił(a) serial na 7
Asvers

Solidny 1 odcinek. Na razie akcja mocno trzyma się książki. Krew tryska wszędzie, aż do przesady. Jakbym znowu Spartakusa oglądał. Stacja STARZ to jednak kablówka, mogą sobie na to pozwolić. Nie wyobrażam też sobie by skasowano serial w połowie. Mają być 3 sezony i będą.

Asvers

Moją opinię wypowiadam jako osoba, która nie czytała pierwowzoru książkowego (ale szybko to nadrobię). Nie znając książki mogę oceniać jedynie sam odcinek pierwszy na tyle, na ile go zrozumiałem. Zapowiada się ciekawie, obsada pasuje do siebie, a akcja rozwija się w odpowiednim tempie. Mam nadzieję, że dalsze epizody będą równie intrygujące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones