PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727057}

Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

A.D. The Bible Continues
7,5 911
ocen
7,5 10 1 911
Anno Domini Biblii ciąg dalszy
powrót do forum serialu Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

2 sezon

ocenił(a) serial na 10

2 sezon będzie ale na OTT Channel

ocenił(a) serial na 10
michael325

Czy znana już jest data premiery?

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

prawdopodobnie w 2017 lub pod koniec 2016

ocenił(a) serial na 10
michael325

Dzięki. Jeszcze tyle czekania...

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Co chciałbyś zobaczyć w 2 sezonie ? Ja to :
- Ochrzczenie Klaudii
- Piotr w Liddzie i uzdrowienie Eneasza
- Wyprawa Jakuba brata Jana do Hiszpanii
- Mateusz napisał swoją Ewangelię
- Samobójstwo Piłata
Nowe postacie :
- rodzeństwo Marii Magdaleny Marta i Łazarz
- Nikodem, Kleofas, Zacheusz i Weronika , Maria żona Alfeusza i Maria Salome żona Zebedeusza

ocenił(a) serial na 10
michael325

Nie wiem jakie ramy ma objąć ten drugi sezon... na pewno chciałbym ujrzeć dalsze zmagania Piłata z tą krnąbrną prowincją i ostatecznie upadek tej tragicznej postaci. Podobnie losy Kajfasza (i znów jego upadek). Obawiam się, że w tym momencie cały serial się skończy bowiem zginą najlepiej zagrani "źli" i zarazem najciekawsze postacie w serialu. Oczywiście nie zapominam także o Herodzie Antypasie gdyż też ma kilka ciekawych rzeczy do zrobienia (wojna z Nabateą i spisek antyrzymski)

Byłoby naprawdę fajnie gdyby dobrnęli do wybuchu Powstania Żydowskiego z rozbudowanym wątkiem Zelotów. Pytanie czy zostanie uwzględniona męczeńska śmierć Piotra i Pawła aby zobaczyć chociażby Nerona...

Natomiast z postaci chrześcijańskich ciekawi mnie głównie nawrócony Korneliusz. To ewenement, pierwszy nawrócony poganin, dodatkowo legionista rzymski (centurion nawet) myślący o dezercji. Dopuścił się także zdrady odmawiając walki z zelotami przed Świątynią. Resztę losów raczej znam, były wałkowane w różnych filmach lub serialach więc to trochę powtarzanie materiału.

Dużo antycznej Judei. Tego chcę najbardziej.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Ja jeszcze to chce zobaczyć :
- Wypędzenie Magdaleny, Marty i Łazarza z Judei przez Żydów i ich przybycie do Galii
Losy i śmierć apostołów na podstawie legend :
- Andrzej w Grecji
- Mateusz w Etiopii
- Szymon i Juda w Persji
- Józef z Arymatei w Wielkiej Brytanii
- Wniebowzięcie Maryi
- Bartłomiej w Armenii
- Filip we Frygii
- Tomasz w Indiach
serial niech się skończy zesłaniem Jana na wyspę Patmos

michael325

Wniebowzięcie Marii? Nie ma niczego takiego w Biblii. Maria leży w grobie i czeka na zmartwychwstanie sprawiedliwych. Pozdrawiam! :)

ocenił(a) serial na 9
Rafka2010

No to chyba inną Biblię masz, bo oczywiste i niepodważalne jest wg Biblii, że Maryja Matka Boża została wzięta do Nieba.

Justy_2

Poproszę zatem o werset, który mówi jasne i wyraźnie, że została wzięta do nieba :)

użytkownik usunięty
Rafka2010

Ja mam takie swoje małe potwierdzenie - w żadnym swoim objawieniu Matka Boska nie podważyła tego dogmatu. A mogła to zrobić. Ale to jest moje - małe - potwierdzenie. Nie chce nikogo do niego przekonywać. Gdzieś czytałem opis tego na jakiej podstawie utrzymuje się ten fakt (co najlepsze wniebowzięcie/zaśnięcie Maryi jest obecne w tradycji liturgicznej od około VII w). Nie potrafię go teraz przytoczyć i nie chcę w chodzić tu w teologiczne dysputy, ale pamiętam, że wtedy nawet mnie - sceptyka przekonał.

Z Bogiem!

Ps
Drugiego sezonu nie będzie :(

Tradycja to jedno, ale Pismo Św. mówi co innego, dlatego też jest to niebiblijne, tylko oparte właśnie na tradycji, a chrześcijanin powinien polegać i ufać Słowu Bożemu jako podstawowa zasada wiary, i badać duchy (1J 4,1), cuda, itp. od kogo pochodzą, bo Pismo Św. mówi, że nie wszystko i nie wszystkie cuda pochodzą od Boga (2 Kor. 11,14).
Pozdrawiam! :)

użytkownik usunięty
Rafka2010

Dotarłem do tych źródeł - to pochodzi z tradycji i z Pisma Świętego - to, że coś nie jest opisane w Biblii bezpośrednio nie znaczy, że tego tam nie ma. Biblia jest najlepszą odpowiedzią na pytania, które sama stawia.
Z Pisma wiemy, że karą za grzech - każdy grzech - jest śmierć - Maryja urodziła się i przeżyła życie nie popełniając ani jednego grzechu. Nie mogła więc ponieść śmierci bo to by przeczyło jej bezgrzeszności i przeczyło by samej Biblii. Zauważ, że już Księdze Rodzaju śmierć pojawia się dopiero w momencie popełnienia grzechu - karą za grzech jest śmierć a śmierci nie mogło być w raju co doprowadziło do wygnania ludzi.
Tak samo opisy boskości Jezusa są pośrednie "Ja i Ojciec jedno jesteśmy", "Kto widział Mnie widział Ojca" itp jak i bezpośrednie (Izajasz nazywa Mesjasza bezpośrednio Bogiem)
Pozdrawiam! :D :)

Nic podobnego, to nie pochodzi z Pisma Św. Pismo Sw. mówi wyraźnie - bezgrzeszny był tylko Pan Jezus, Hbr. 4,15.
Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej (Rz. 3,23).
To jest Biblijna nauka. a cały ten kult Maryjny jest absolutnie sprzeczny z Biblią, gdyż całe Pismo świadczy o Mesjaszu, a nie o Marii. Tyle ode mnie.
Pozdrawiam :)

Rafka2010

Racja w 100 procentach. Ale znajdą się i tacy, co doszukają się w Biblii konieczności święcenia niedzieli, a nie sabatu, albo nie widzą nic złego w kombinowaniu przez kk w przykazaniach.
Kiedyś zapytałem znajomego, praktykującego rzekomo chrześcijanina i katolika - a skąd się wzięło "6 prawd wiary"? On na to - jak to skąd, w Piśmie Świętym są przecież. :)
Prawda jest taka, że podobną znajomością Biblii może pochwalić się większość "wierzących katolików", stanowiących podobno 95 procent naszego społeczeństwa.

adlerxx

Niestety, KK przywłaszcza tylko i wyłącznie sobie interpretacje Pisma Św., a człowiek ma wierzyć w to co powie KK, a jeśli nikt nie zachęca do studiowania (całej, nie tylko wybrane fragmenty) Biblii z modlitwą, to człowiek nie widzi potrzeby po Nią wogóle sięgać, sam wiem po sobie, dlatego zachęcajmy, niech każdy uniży się przed Bogiem na kolanach, niech prosi o mądrość Ducha Świętego i niech rozważa w pokorze Słowo Boże, wtedy tylko ludzie "poznają prawdę, a prawda was wyswobodzi." z wszelkiego zwiedzenia i grzechu. J 8,32, gdyż "Kto zachowa Słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki." J 8,51
Pan umiłował każdego z nas nieskończoną miłością, dlatego oddał Swoje życie za nas i zrobiłby to nawet, jeśli by miał umrzeć tylko za 1 człowieka. Nie możemy sobie nawet wyobrazić tej miłości. Iz 49,15 tylko w niewielkim stopniu oddaje moc Jego miłości: "Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad dziecięciem swojego łona? A choćby nawet one zapomniały, jednak Ja ciebie nie zapomnę." Amen! :)

użytkownik usunięty
Rafka2010

amen


ps
ja zalecam ze swojej strony zachowanie nauki Kościoła, bo ten Kościół Bóg założył przez swojego Syna. Ten kościół to My a nie jakieś zarejestrowane stowarzyszenie religijne.

Tak, Pan Jezus założył Kościół na ziemi i to Słowo Boże określa, który Kościół (w sensie oficjalnym) zachowuje pełną nauke Pana Jezusa i Jego przykazania (Apokalipsa 12 rozdział). Ale generalnie, tak jak powiedziałeś (aś), Kościół to ludzie, to wspólnota, która trzyma się Prawdy (Pana i Jego Słowa) :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rafka2010

Haha, protestanckie brednie ;p

ocenił(a) serial na 8
michael325

Czy są jakieś nowe informacje? Będzie ktoś to kręcił? Serial bardzo mi się podobał, pięknie pokazana polityka, konflikty w prowincji na skraju dwóch społeczności, wyraziste postaci i małżeństwa w których oboje podejmują decyzje i wspierają się wzajemnie. Szkoda by taka przygoda kończyła się tylko na jednym sezonie.

Lucas207

No szkoda, po ostatnim odcinku spory niedosyt, kiedy serial kończy się w środku akcji... No ale nic nie wskazuje na to by powstała kontynuacja, w końcu minęły już ponad 3 lata.

Bethart

Dziwne.. i jakie było moje rozczarowanie gdy nagle po dwunastym odcinku akcja się urywa i nie ma nic dalej.. gdy właśnie wszystko się rozkręciło i byli już tak wciągające.. jak to może być że nie nagrano dalszej części? Przecież serial kończy się bez sensu.. w środku zdarzeń i to gwałtownych.. myślałem że to tylko błąd NETFLIXa o że gdzieś jest dalsza część a mamy już 2019 rok więc powinno być już z 2 kolejne sezony ukończone. . może trzeba by pytać u źródła? I aktorów czy producentów serialu jak ktoś ma do nich kontakt jakikolwiek? Mail czy adres studia? Jeden z lepszych seriali i lepiej ocenianych.. ale zgaduje że prawdopodobnie przyczyną anulowania była słaba oglądalność serii?? Jeśli nie ma oglądalności bo ludzie wolą oczywiście inne bzdury oglądać jak gwiazdy śpiewające i tańczące i reality show o idio tkach Kardashian czy inne bzdety bo go ciemna nie wierna masa.. to i nie ma pieniędzy na dalszy rozwój serialu. Tak mało ludzi jest dziś prawdziwie wierzących i szukających Boga nawet przez serial taki jak ten... Jakby wszystko umierało powoli. Ciężko w to uwierzyć. Najsilniejszą religia świata powoli zaczyna byc zapominana. Jak to może być??

michael325

Gdzie znajdę ten kanał OTT Channel?

michael325

Jest już drugi sezon?

RafalBee

Nie i raczej go już nie będzie skoro do tego czasu go jeszcze nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones