PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873628}

Arcane

8,6 38 579
ocen
8,6 10 1 38579
7,0 6
ocen krytyków
Arcane
powrót do forum serialu Arcane

…głównie gadają - co jak na film na podstawie gry opartej o rywalizację i „nawalanie się” i zero fabuły jest trochę dziwne.. a do gadania niepotrzebn wcale doskonałej technicznie fabuły… z odcinka na odcinek coraz nudniej… po 9 odcinkach wałkowania tego samego w kółko czuć duże znużenie… jakaś polityka, układy w radzie, jeden radny mówi to drugi tamto, ciemne interesy, łapówki itp wewnętrzne układy i układziki .. jak na „kreskówkę” to za dużo tu lore i „gadanej” historii postaci a za mało po prostu pokazania danych postaci „w akcji”...

ocenił(a) serial na 9
mercx

Zastanawia mnie jedna rzecz którą można zaobserwować w ostatnim czasie wśród opinii.

Budowania świata, duża ilość dialogów, spiski, intrygi = aktualnie nudna dla wielu odbiorców, coś za co kiedyś taka Gra o Tron była wynoszona na szczyt jest teraz krytykowane.

Za to wszystkim brakuje akcji i rozpierduchy - XD Widać Marvel wychował sobie odbiorców.

Osobiście uważam że walisz głupoty. To dlaczego ten serial tzn Arcane jest tak dobry to właśnie przez skupienie na Lore, na postaciach, na ich rozterkach i mniejszych historiach. Sceny akcji wkomponowane w świetną animację są tak dobre dlatego ze jest ich mało - ale kiedy są to mają swój sens, wynikają z czegoś i do czegoś prowadzą, nie są tylko tępym mordobiciem wrzuconym by tacy jak ty się nie nudzili.

Jak chcesz sobie pooglądać postaci w akcji to odpal sobie grę albo oglądnij jakąś inną nędzną adaptacje gry której ocena szoruje między 3 a 5/10.

ocenił(a) serial na 3
WTTW_FILM

Typowa odpowiedź jakiej się można było spodziewać .. można polemizować tylko po co skoro nie zrozumiałeś sensu pierwotnej wypowiedzi dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa

ocenił(a) serial na 9
mercx

Najlepiej zrobić niemy film, gdzie jakaś akcja jest co minute xD WTTW_FILM trafnie wypunktował

ocenił(a) serial na 3
sportismylifee

niczego nie wypunktował tylko powiedział, że akcja to jest w grze a on bardzo chętnie pozna historię postaci..i posłucha samych dialogów... do argumentów takich jak np. odnośnie proporcji (że za dużo gadania a akcji prawie wogóle) odniósł się w równie dziecinny co ty sposób, z którym nawet nie warto dyskutować (wiec nie wiem po co to robię) - mianowicie, że jak się niepodobało to spierd... mistrz debatowania!! brawo!

ocenił(a) serial na 9
mercx

Nie, po prostu twoja opinia ma mało wspólnego z rzeczywistością. To, że dialogi są przesadzone i zbyt długie + w serialu jest brak fabuły to tylko twoja subiektywna opinia niczym nie oparta. Dialogi jak i postacie i cała fabuła jest budowana stopniowo. Rozumiem, że ktoś liczył na ,,nawalanke'' w stylu gry, ale wtedy ten serial niemiałby żadnego sensu i pomysły wyczerpałyby się po chwili. Według tego co napisałeś, Better Caul Saul to beznadziejny serial, bo więcej gadają niż jest akcji.

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Jak przejrzysz jej ostatnie oceny to jednak przestaniesz się dziwić.

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Co do niej to chyba muszę się z nią zgodzić. Wahałem się z oceną między 6 a 7 ostatecznie dałem "brak oceny"
Powiem tak. Z serialami animowanymi dla dorosłych jestem związany od lat.
Ale żaden mnie tak nie rozczarował.
Nie jestem ekspertem ale kiedy oglądam serial animowany to oczekuje:
A) Zrozumiałej fabuły w odcinkach. Nie lubię oglądać odcinków seriali nierozumiejąc o czym one są. A przy oglądaniu Arcane często mi to towarzyszyło
B) Humor. Lubię seriale z humorem. A czy tutaj były jakieś śmieszne sytuacje? To nie wiem. Z jednej strony szanuję że serial nie opiera się na wygłupach i głupich żartach no ale i tak humor dla mnie jest ważny.
C) Emocji. Poza odcinkami 3 i 9 żadne emocje mi nie towarzyszyły. Poza znudzeniem.
Na dodatek serial ma za mało odcinków żebym mógł go pokochać. Może oceniłem wysoko seriale 1-sezonowe. Ale to dlatego że potrafiły mnie zachwycić.
Co do serialu. To może animacja była ładna (ale co z tego? Nie oglądam filmów i seriali żeby się zachwycać warstwą wizualną).
Także. Nigdy nie zrozumiem zachwytów (chyba że oceni to osoba która jest wielkim fanem LoL'a i uważa że serial idealnie ekranizuje grę)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones