PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873628}

Arcane

8,6 38 579
ocen
8,6 10 1 38579
7,0 6
ocen krytyków
Arcane
powrót do forum serialu Arcane

Nie rozumiem zachwytu

ocenił(a) serial na 4

Obejrzałem dwa odcinki przy czym drugi na siłę. Kolejny produkt od Riotu, który gdyby nie miał w nazwie Riot, przemknąłby bez echa. Fabuła zwyczajnie nudna, dialogi drętwe, a średnia 8.8. Szkoda mi nawet komentować, że ten serial ma wyższe oceny niż Kompania Braci czy Północ Południe.

ocenił(a) serial na 8
miltenqaz

Teraz ciężko patrzeć na tą ocenę bo większość jest od fanów lola. Pewnie dopiero jak będzie więcej niż 10000 ocen to można mówić o realnej wartości serialu. Mnie serial po 6 odcinkach się podoba, ale oceny nie daje, bo według mnie nie można oceniać dzieła kultury jeśli się go całego nie pozna. Tak samo z książką, skąd mam wiedzieć czy jest dobra po przeczytaniu 2 rozdziałów?

rerekumkum_123

Nie tylko fani lola się nad tym rozpływają, multum recenzji jest od osób, które w lidze i lore nie siedzą, a pieją z zachwytu nad Arcane. ;P

rerekumkum_123

100% na rotten, a ty coś bredzisz. serial jest fenomenalny, historie sie scalają, animacja najlepsza w historii tak jak piszą krytycy. to jest po prostu nowa era. era Arcane

miltenqaz

A mi się ciężko komentuje takie komentarze xD Ludzie to są jednak debile. Bo serio uważasz, że skoro jakiś film ma wyższą ocenę od innego to jest od niego lepszy? Serio uważasz, że jak Arcane ma wyższą ocenę to jest lepszy od Kompani Braci? Porownujesz dwa kompletnie różne seriale. Za każdym razem jak widzę takie porównania to już wiem, że nie ma co liczyć na jakikolwiek komentarz. Byle krytyk filmowy wie, że ocen różnych filmów się z reguły nie porównuje, i że muszę tłumaczyć w ogóle taka oczywistość

ocenił(a) serial na 9
miltenqaz

Zauważyłem, że animacje na filmwebie mają na ogół zawyżone oceny (przykładem może być chociażby Dragon Ball Z z oceną 8,5). Osobiście fanem lol'a nie jestem ani w niego nie gram ale serial fajnie się ogląda. Animacja jest ładna i w ciekawym stylu, na plus również postacie i świat przedstawiony. Fakt, że ocena zawyżona, ale na jakieś 7,5-7,8 zasługuje. Po prostu w przypadku animacji odejmijcie jedno oczko i po sprawie, to nie ta sama kategoria oceniania co seriale z prawdziwymi aktorami.

ocenił(a) serial na 10
isrin22_2

Nie każdy musi stosować Twoje zasady oceniania filmów.

ocenił(a) serial na 8
isrin22_2

Co to w ogóle za argument "to nie ta sama kategoria oceniania co seriale z prawdziwymi aktorami" ? "W przypadku animacji odejmijcie jedno oczko". Zastanawia mnie jaki tok logiczny za tym stoi? Że co? Że animacja to od razu gorszy sort. Zastanawiam się jaki ciąg logiczny za tym stoi. Może szanowny PAN ZNAWCA nie wie ale animacje zazwyczaj robi się co najmniej 2 razy trudniej(i często nawet drozej) niż zwykłe filmy aktorskie więc jeżeli już chcemy wyznaczyć jakąś sprawiedliwość dziejową, to może powinno być odwrotnie? (UWAGA: w wypowiedzi zastosowano śladowe ilości sarkazmu, przed użyciem zapoznaj się z pojęciem dystansu do siebie bądź pozyskaj nieco godności i rozumu człowieka).

Konkludując: wkurza mnie takie trywializowanie animacji na rzecz produkcji aktorskich. Jednocześnie zaznaczę że przykład DB jest bardzo słabym przykładem bo to animacja bazująca mocno na nostalgii i POTĘŻNYM fandomie.

isrin22_2

Chcesz powiedzieć, że taki Grobowiec Świetlików nie może się równać z najlepszymi aktorskimi filmami XD? To stwierdzenie jasno pokazuje, że nie ma sensu traktować cię poważnie. :v

ocenił(a) serial na 9
juchacz17

Nie oglądałem więc się nie wypowiem, ale wg ocen na filmweb ma mniej niż Dragon Ball ;) Więc jakbym miał się sugerować czysto ocenami to nie warto bo za DB nie przepadam. Oczywiście była to ironia a zawyżone oceny na filmweb dyktowane nostalgią czy fandomem to żaden wyznacznik, może kiedyś obejrzę.

ocenił(a) serial na 10
isrin22_2

Co to w ogóle znaczy, że ocena jest zawyżona? To jest średnia wszystkich ocen, każdy ocenia jak chce, nie ma jednej obiektywnej prawdy o jakości filmu i serialu, bo odbiór sztuki jest zawsze subiektywny.

ocenił(a) serial na 10
miltenqaz

Jest za mało ocen jeszcze, bardzo mały sample rate. Przy większej ilości ocen będzie można zobaczyć jak ogół naprawde odbiera Arcane.

ocenił(a) serial na 9
miltenqaz

Oho kolejny co płaku płaku bo kompania braci ma mniejszą średnią. Ma mniejszą i co z tego? Sam uważam Kompanie Braci za jeden z najlepszych seriali w historii, ale nie przeszkadza mi wyższa średnia Arcane, bo to równie dobry serial tylko pod zupełnie innymi względami.

ocenił(a) serial na 10
miltenqaz

Chłop co ocenił film Warcraft na 8 mówi o gustach i tym że o sukcesie czegoś świadczy tylko marka a potem dodaje coś o słabych dialogach i nudnej fabule - Przypominam że twój ulubiony film został oceniony przez niezależnych krytyków na 3/10 xD

ocenił(a) serial na 9
miltenqaz

Już ma 9k ocen :)

ocenił(a) serial na 7
znamir11

Jak będzie ocen z 2x tyle co osób grających w Polsce w LoL-a to może wtedy będzie jako taka klarowna wycena oceny. Czymże jest 10k ocen gdzie w jednym większym mieście gra lub grało więcej osób. 10k to zdecydowania za mało.

ocenił(a) serial na 5
miltenqaz

Dobrze zobaczyć resztki zdrowego rozsądku w odmętach hajpowego amoku jaki opanował ten wątek.
Arcane to techniczny i wizualny majstersztyk, ale cała reszta kreacji odstaje niestety o milę.

ocenił(a) serial na 5
stellar_kid

Ja końcówkę ostatniego odcinka przewijałem, może jakbym miał 15 lat to był się zachwycał, szkoda czasu.

użytkownik usunięty
miltenqaz

Jesteś moim bohaterem skoro piszesz taki post, nie zwracaj uwagi na tych trollów co nie umieją uszanować twojego zdania. Wiesz skąd taka ocena jest? Z 3 powodów. Nie wiem ale gdzieś czytałem że średnia wynika z tego że ten serial na tle innych seriali Netflixa naprawdę się wyróżnia. Drugi powód - napaleni gracze LoLa są podekscytowani że w końcu ktoś zekranizował ich ulubioną grę więc stąd się biorą 10-tki. 3 powód? Netflix opłaca ludzi. Gdyby mnie też opłacono to też mógłbym powiedzieć że jakiś serial to wielkie dzieło sztuki

użytkownik usunięty
miltenqaz

To że Arcane ma takie wysokie noty (8,6 Filmweb, 9,0 IMDb) to wcale nie znaczy że to jest najlepszy serial na świecie. Ludzie po prostu powariowali i tyle. Osobiście uważam to za dobry serial, ale strasznie mnie wkur.wia jak widzę te wysokie oceny, szczególnie że są wyższe od innych moich ulubionych seriali. Także nie przejmuj się. Dla mnie produkcje które mają np 7 gwiazdek są lepsze od tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones